Justice4Poland.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Ukraińska gazeta dumnie pisze: „ukraińskie korzenie ma Prezydent RP i wielki przyjaciel Ukraińców Andrzej Duda.


Opublikowano w Autor: emjot

Przeczytaj w materiale TSN.ua, co wiadomo o prezydencie Polski Andrzeju Dudzie, jego ukraińskich korzeniach, ciekawostkach z życia.

Ukraińska gazeta dumnie pisze: „ukraińskie korzenie ma Prezydent RP i wielki przyjaciel Ukraińców Andrzej Duda. Jego dziadek Michaił Iwanowicz Duda, był ukraińskim dowódcą wojskowym, pseudonim Zinovy ​​​​Gromenko Michaił Iwanowicz był porucznikiem UPA

Treść

 1. Краткая биография
 2. 10 интересных фактов об Анджее Дуде, которые вы могли не знать
 3. Жена и дети

Przed kampanią prezydencką Andrzej Duda był w polityce zupełnie nieznany. Dlatego dla większości zagranicznych i wielu polskich komentatorów jego zwycięstwo w pierwszej turze wyborów stało się prawdziwą sensacją. 24 maja 2015 roku Andrzej Duda został wybrany na Prezydenta RP. Od początku inwazji rosyjskiej na pełną skalę 24 lutego 2022 roku od razu dał się poznać jako prawdziwy przyjaciel Ukrainy i narodu ukraińskiego. Mówimy wszystko, co wiadomo o Andrzeju Dudzie, jednym z najmłodszych polskich prezydentów.

Krótki życiorys

Andrzej Duda jest prezydentem RP od 2015 roku. / Zdjęcie: Associated Press

Andrzej Sebastian Duda urodził się 16 maja 1972 roku w Krakowie.

1996 ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (Kraków). W lutym 1997 r. rozpoczął pracę dydaktyczną w Katedrze Sprawiedliwości Administracyjnego tej samej uczelni. W 2001 roku Andrzej Duda został powołany do zespołu pracowników Katedry Prawa Administracyjnego Uniwersytetu Jagiellońskiego. A w styczniu 2005 roku uzyskał stopień doktora nauk prawnych. Od 2006 do 2007 pełnił funkcję zastępcy sekretarza stanu w Departamencie Sprawiedliwości. Był także sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego (2008-2010). 2010 wysuwa swoją kandydaturę na prezydenta Krakowa, ale zajmuje dopiero trzecie miejsce (22% głosów). W latach 2011-2014 był ambasadorem w Sejmie (izba niższa Zgromadzenia Narodowego RP). W latach 2014-2015 był członkiem Prawa i Sprawiedliwości. W 2015 roku decyduje się wziąć udział w wyborach prezydenckich, gdzie fraza „Dobra zmiana” stała się jego głównym hasłem. Podczas kampanii wyborczej Andrzej Duda obiecuje pozytywne zmiany w swoim kraju, które zagwarantuje, jeśli zostanie wybrany na prezydenta. Obiecuje też wspierać patriotyzm, wartości rodzinne, poczucie jedności narodowej i odejście od agresywnej polityki. Wygrywa w drugiej turze z 51,55% głosów. W czasie kampanii wyborczej zauważa też, że Rosja nie ma nic wspólnego z demokracją, bo dokonała militarnej interwencji w integralność terytorialną Ukrainy, państwa europejskiego.

26 lutego 2022 r., dwa dni po zakrojonej na szeroką skalę rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Andrzej Duda podkreśla swoje poparcie dla bezpośredniej drogi wejścia Ukrainy do UE. 22 maja 2022 r. Prezydent RP przybywa z wizytą do Kijowa, podczas której przemawia w Radzie Najwyższej Ukrainy. W swoim wystąpieniu Andrzej Duda zwraca uwagę na dobrosąsiedzkie i przyjazne stosunki między oboma państwami, a także zapewnia, że ​​dołoży wszelkich starań, aby w najbliższym czasie Ukraina przystąpiła do UE.

Andrzej Duda: Ukraińskie korzenie polskiego prezydenta

Dziadek Andrzeja Dudy, Michaił Iwanowicz Duda (ps. Zinovy ​​​​Gromenko) – Ukrainiec, bojownik UPA (drugi przypadek) / Fot. commons.wikimedia.org

Co ciekawe, ukraińskie korzenie ma Prezydent RP i wielki przyjaciel Ukraińców Andrzej Duda. Jego dziadek, Michaił Iwanowicz Duda, był ukraińskim dowódcą wojskowym, lepiej znanym pod pseudonimem Zinovy ​​​​Gromenko. Zostało to ogłoszone na jego stronie na Facebooku przez blogera Wasilija Woronowskiego. Dziadek przyszłego prezydenta Polski urodził się 21 listopada 1921 r. we wsi Soroki-Lwowski (rejon pustomitowski, obwód lwowski) i zmarł 7 lipca 1950 r. W pobliżu wsi Tanyava (rada miejska Bolechowski, obwód iwano-frankiwski) ). Michaiłowi Iwanowiczowi Dudzie udało się w ciągu swojego krótkiego życia zostać porucznikiem UPA, dowódcą „Żelaznej Sotni”, wchodzącej w skład drugiego baraku przemyskiego 26. Grupa. Został pośmiertnie odznaczony tytułem Kawalera Złotego Krzyża Zasługi Wojskowej I klasy.

10 ciekawostek o Andrzeju Dudzie, których mogłeś nie znać

Od początku inwazji rosyjskiej na pełną skalę Andrzej Duda wspiera Ukrainę i Ukraińców / Fot. Associated Press

Od początku inwazji rosyjskiej na pełną skalę Andrzej Duda wspiera Ukrainę i Ukraińców / Fot. Associated Press

 1. Andrzej Sebastian Duda jest jednym z najmłodszych prezydentów Polski (w momencie wyboru na prezydenta miał 43 lata), tylko Aleksander Kwaśniewski był od niego nieco młodszy (w 1995 roku, kiedy został wybrany na prezydenta RP, miał 41 lat).
 2. Ojciec polityka (Jan Tadeusz Duda) jest profesorem nauk technicznych, a matka (Janina-Milewska Duda) jest profesorem nauk chemicznych.
 3. Jako dziecko Duda należał do organizacji harcerzy (polskich harcerzy, praktycznie pionierów).
 4. Przed wyborami prezydenckimi Andrzej Duda przez dziesięć lat związany był z prawicowo-konserwatywną partią Prawo i Sprawiedliwość.
 5. Kandydatura Dudy na prezydenta została wybrana przez Konwent PiS zamiast szefa partii Jarosława Kaczyńskiego (bo miał negatywną ocenę).
 6. Głównymi punktami prezydenckiego programu Dudy były: rewizja reformy emerytalnej, pomoc rodzinom z dziećmi, restrykcyjne podejście do legalizacji związków partnerskich, rozmieszczenie w Polsce stałych baz NATO oraz dodatkowe dofinansowanie programu sztucznego zapłodnienia.
 7. Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę na pełną skalę Andrzej Duda wielokrotnie wspierał europejski kurs Kijowa, pomagał Ukrainie przeprowadzać reformy i przyjmował największą liczbę ukraińskich uchodźców w swoim kraju.
 8. Jego ulubionym sportem jest narciarstwo.
 9. Zwierzakiem Andrzeja Dudy jest fretka o imieniu Freda. Polityk zamieścił swoje zdjęcie z kampanii wyborczej na swoim profilu na Twitterze.
 10. Podczas drugiej wizyty na Ukrainie po rozpoczęciu wojny (22 maja 2022) Andrzej Duda podkreślił, że Ukraińcy w Polsce to nie uchodźcy, ale goście, którzy będą bezpieczni w jego kraju.

Żona i dzieci

21 grudnia 1994 roku Andrzej Duda poślubił Agatę Kornhauser-Dudę, która jest córką znanego w Polsce polsko-żydowskiego pisarza, tłumacza i krytyka literackiego Juliana Kornhausera. Pracuje jako nauczycielka niemieckiego. Para ma córkę Kingę, która urodziła się w 1995 roku i jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim.

——-

Z ros. tłum. M.Jasińska

za;  https://tsn.ua/ru/ato/andzhey-duda-biografiya-polskogo-prezidenta-i-druga-ukrainy-2069479.html

=======

Źródło: https://forumdlazycia.wordpress.com/2023/01/10/ukrainska-gazeta-dumnie-pisze-ukrainskie-korzenie-ma-prezydent-rp-i-wielki-przyjaciel-ukraincow-andrzej-duda/

3 comments on “Ukraińska gazeta dumnie pisze: „ukraińskie korzenie ma Prezydent RP i wielki przyjaciel Ukraińców Andrzej Duda.

 1. Robert Jarosz
  January 15, 2023

  Ale nie napiszą, że ten jego dziadek był żydowskim Banderowcem bestialsko mordującym Polaków!

 2. Pingback: UKR-oPEK…Ukraińska gazeta dumnie pisze: „ukraińskie korzenie ma Prezydent RP i wielki przyjaciel Ukraińców Andrzej Duda. — Justice4Poland.com – komp13

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Information

This entry was posted on January 15, 2023 by in Andrzej Duda, Armia Ukrainska, Polska, Ukraina and tagged , , , .

Archives

Blog Stats

 • 1,992,222 hits
January 2023
M T W T F S S
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Opinie wyrażane w tekstach lub komentarzach pod artykułami publikowanymi na łamach JUSTICE4POLAND są własnością autorów i niekoniecznie odpowiadają opiniom wyrażanym przez nasza Redakcje .

 

 

 

 

 

Follow Justice4Poland.com on WordPress.com
https://reignitefreedom.com/

All information, data, and material contained, presented, or provided on justice4poland.com is for educational purposes only. It is not to be construed or intended as providing medical or legal advice. Any views expressed here-in are not necessarily those held by justice4poland.com

ENOUGH LIES

DOSYĆ KŁAMSTW

Walczmy z przejawami antypolonizmu

Translate

Environmental Health Watch NZ

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Environmental Health Watch NZ

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Niezłomni.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Niezależne Media Podlasia

Just another WordPress.com site

SKRiBH

zeskrobywanie nieprawdy i czepianie się słów

Warszawska Gazeta

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Foliarz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Spory o historię i współczesność

Prywatny blog historyczny Bohdana Piętki

Kekusz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

ProstoPoPolsku

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

%d bloggers like this: