Justice4Poland.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Ustawa S.447 a Ustawa FED…


Znalezione na Facebooku

Dariusz Nejman

Od 1996 roku do września 2000 roku pełniłem funkcję Głównego Ekonomisty Banku Światowego , będąc świadkiem najostrzejszych od ponad półwiecza kryzysów gospodarczych ( kryzys azjatycki , kryzys w Ameryce Południowej, kryzys finansowy w Rosji ). Na własne oczy widziałem jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy oraz Departament Skarbu USA postępują w czasie wspomnianych kryzysów. I nie mogłem wyjść z osłupienia.
Joseph Stiglitz ( The Insider : What I Learned at the Economic Crisis “The New Republic”, april 2000 ).

Kongres USA uchwalił ustawę S.447. W internecie toczy się sporo dyskusji na temat tej ustawy. Moim zdaniem strategia jaką przyjęły Stany Zjednoczone bardzo przypomina strategię zastosowaną przy uchwaleniu ustawy o FED. To oczywiste, że te ustawy regulują różne materie, ale co nie budzi wątpliwości dotyczą obie pieniędzy, a tam gdzie chodzi o skok na pieniądze mechanizm zawsze jest podobny. W pierwszej kolejności musi powstać akt prawny, najlepiej prawa międzynarodowego, który uwikła jak najwięcej państw , i zaraz po nim prawa wewnętrznego, by dać dowód że procedura jest „demokratyczna”. W rzeczywistości chodzi o stworzenie pozorów legalności agresywnych działań, które bez tej otoczki byłyby nie do pogodzenia z prawem, poczuciem elementarnej sprawiedliwości i przyzwoitości. W ten sposób Ci którzy dysponują arsenałem nuklearnym, bronią magnetyczna, bronią psychotroniczną, bronią geofizyczną udają gentelmanów. Zbój zakłada po prostu koszulę i krawat.

Czy ustawa o FED jest zgodna z Konstytucją USA ? Oczywiście że nie ! Czy ustawa S.447 jest zgodna z prawem międzynarodowym ? Ależ skąd ! Na tym polega siła propagandy, której powierza się zadanie wyciszenia nastroi po uchwaleniu każdej takiej ustawy, która legitymuje w rzeczywistości rabunek. Zaraz po uchwaleniu ustawy S.447 przystąpiono do rutynowego usypiania Polaków. Wpływowy Rabin z Nowego Jorku właśnie ogosił , że trzeba liczyć się ze zdaniem Polaków, z naszą wrażliwością, że przypisywanie narodowi polskiemu współuczestnictwa w Holocauście jest wręcz niedopuszczalne. Widzicie, jedno mówią , a Kongres robi swoje. Skoro te wpływowe środowiska żydowskie mają takie zdanie, to o co tyle krzyku z ustwą o IPN i czemu ma służyć akt S.447 ?

Możemy się spodziewać przyjecielskich aktów , będą nas uspokajać, będą nas klepać po plecach, a nawet chwalić. Nie minęło parę dni i Trump zaczął sypać nam pochlebstwa na spotkaniu z Merkel, jakie podchwyciły zaraz „odpowiednie” media. Oni , tam w Waszyngtonie, mają o nas takie zdanie , że pomiędzy Odrą a Bugiem mieszka stado bydła, masa bezrozumnych stworzeń , które za komplement gotowe są nogi całować. Jeżeli Gowin mówi że ustawa S.447 jest dla Polski niegrozna to znaczy że jest zabójcza. Zdania Gowina nie podziela nie tylko Krystyna Pawłowicz, ale także sam Antoni Macierewicz. Możemy się teraz domyślać dlaczego został odsunięty.

Poza wszelką wątpliwością sprawa wyrwania z Polski co najmniej tych 300 mld USD, choćby w postaci nieruchomości, jest dla rządu USA priorytetem. Jeżeli spojrzymy na sytuację geopolityczną to widzimy, że energia BRICS , a więc być albo nie być dla gospodarek państw Azji, musi pójść przez wentyl na bliskim wschodzie. Od Estonii przez Łotwę, Litwę, Ukrainę, Gruzję, po Bułgarię, Rumunię, do Macdeonii stoją bazy NATO które BRICS nie przepuszczą. Tereny państw Międzymorza, na wypadek gdyby udało się przekierować energie BRICS na Europę zostały wyznaczone do spopielenia i napromieniowania. Problem jest bardziej złożony , bo to obszar Unii , więc Niemcy i Francja bronią swojej strefy wpływów i przesuwają arenę konfliktu na Bliski Wschód. Zrównanie z ziemią Międzymorza oznaczałoby wielkie problemy dla gospodarek wiodących państw Unii i skazało Europę Zachodnią na niebezpieczne sąsiedztwo ze strefą śmiercionośnego skażenia. Dlatego mamy ruchomą obecność wojsk USA, a o bazach stałych mówi się w czasie przyszłym – niedokonanym, całkiem jak o rakietach Patriot, które są jedynie na papierze i zanim dotrą do Polski pamięć o nich zaginie, albowiem wcześniej dojdzie do rozgrywki BRICS z USA i Wielka Brytanią. O Macedonię trwa walka. Organizowane są tam nieustannie prowokacje. Już w 2001 roku Bush chciał wysłać tam wojska USA z „misją pokojową”.

Uchwalenie ustawy S.447 było jak przeskoczenie przez płot, teraz przed spiskowcami gładka, zielona trawa. Tak jak w przypadku ustawy powołującej do życia FED, tak teraz ustawa S.447 przejdzie w stan niejawny. Ustawa o FED była tak dobra dla obywateli USA, tak korzystna dla nich, że do dziś nie wiedzą oni kto jest akcjonariuszem tego banku. Nie inaczej będzie ze sprawą roszczeń o odszkodowanie za mienie bezspadkowe. Tym obywatele RP nie powinni już się zajmować, tym zjamie się polski rząd powołany w wolnych i demokratycznych wyborach. Według jej zapisów raport o potrzebie zastosowania sankcji albo nacisków ma być sporządzony dopiero po 18 miesiącach od daty podpisania ustawy przez Trumpa. Dziwnie zbiega się ten termin z okresem po wyborach w Polsce w 2019 roku, które PIS ma nadzieję wygrać miażdżącą większością. Wymownym aktem jest wizyta Błaszczaka w Waszyngtonie, który po uchwaleniu ustawy S.447 pojechał zabiegać, w imieniu rządu Morawieckiego, o zwiększenie liczby żołnierzy USA w Polsce.

Nie udało się przewrócić rządu w Ankarze i BRICS mocno zbliżyły się do Turcji, która ma dzisiaj doskonałe warunki do balansowania pomiędzy BRICS, Unią i Waszyngtonem , co Erdogan skutecznie robi. Władze Turcji już się nie przejmują długiem mając za plecami potężny sojusz BRICS i jego New Development Bank gotowy w każdej chwili wesprzeć Turcję. Siła BRICS jest tak duża, że USA nie mają szans zatrzymać tej energii. Na jej drodze stoi Izrael i tu wracamy znowu do ustawy S.447 , która nabiera dla Izraela i środowisk amerykańskich Żydów znaczenia startegicznego. Stare przysłowie mówi , że podczas pokoju szykuj się do wojny, nie dziwmy się zatem że Izrael buduje most powietrzny do Polski i Ukrainy. Gdzieś tych Żydów trzeba będzie ulokować, więc „odzyskanie” nieruchomości jest zadaniem dla wojsk amerykańskich i amerykańskiej dyplomacji zadaniem pierwszorzędnym.

Niewielu z Was zdaje sobie sprawę z tego że próba otrucia Skripala, sankcje wobec Rosji i cła nałożone na Chiny, a także destabilizacja Syrii, gdzie Francja wysłała swoich komandosów, mają także związek z piłką nożną.

Wojna Imperiów toczy się o wybór gospodarza Mistrzostw Świata w 2026 roku. Konkurują po jednej stronie USA z Kanadą i Meksykiem , po drugiej Maroko wspierane przez BRICS , Afrykę , Amerykę Południową i część państw Unii. Przypominacie sobie zapewne , że jednym z elementów Wielkiego Planu budowy państwa światowego było utworzenie NAU – North American Union – związku USA, Kanady i Meksyku. Gospodarki USA i Kanady są w bardzo złej kondycji, czas nagli. Utworzenie NAU roztopi USA, spłonie w ogniu przemian zbrukany dolar, a jego miejsce zajmie czysty i dostojny AMERO. Kregosłupem tego organizmu, całkiem jak kolej transsyberyjska, ma być Super Higway, Wielka Autostrada jaka ma połączyć docelowo obie Ameryki i dotlenić gospodarki USA i Kanady. Ten projekt został zablokowany przez środowiska amerykańskich patriotów świadomych , że z chwilą utworzenia NAU przepadnie dorobek wielu pokoleń, które życie oddały za powstanie Stanów Zjednoczonych Ameryki. Wybór USA, Kanady i Meksyku na gospodarza tej imprezy da rządom mandat do podeptania wielu praw, do wywłaszczeń i siłowego uregulowania spornych spraw, które przed sądami mogą trwać latami, co stwarza okazję do budowy zablokowanej Super Autostrady. Poza tym latynosi tak licznie reprezentowani w Stanach Południa maja słabość do futbolu, więc amerykański rząd ma nadzieję na wykreowanie konfliktu, który osłabi organizacje ranczerów i amerykańskich patriotów , szczególnie w Teksasie, Oklahomie, Kansas, Nebrasce i Dakocie.

Z kolei kandydatura Maroka to głos Afryki upominającej się o prawo do rozwoju. BRICS mają nadzieję, że ta impreza ożywi gospodarki państw zdestabilizowanych przez wiosnę arabską. Bank BRICS – New Development Bank – ma dla tego regionu Wielki Plan – odpowiednik planu Marshalla. Przyznanie praw do Mistrzostw Maroku oznaczać będzie wzrost wpływów BRICS i związanie wschodzących gospodarek Afryki z systemem finansowym BRICS kokurującym z Wall Street i City w Londynie. Tak sprawa przyznania organizacji sportowej imprezy stała się areną zmagań mocarstw.

Po wprowadzeniu petrojuana obserwujemy postępujący rozkład systemu zbudowanego przez Rooswelta oraz w Bretton Woods. Po Niemczech, Austrii, Holandii i Wenezueli teraz Turcja wycofała swoje zasoby złota z Rezerwy Federalnej.
W Japonii rząd skupuje na gwałt japońskie obligacje. Doszło tam do niecodziennej sytuacji , gdyż na skutek masowego skupu obligacji przez emitenta rynek oligacji zamarł. Według ekspertów jen był na pierwszym miejscu do skoku w przepaść i typowano gospodarkę Japonii jako pierwszą która skoczy w otchłań.
Coraz więcej państw zabezpiecza się przed nagłym załamaniem światowej koniunktury

=================

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Information

This entry was posted on April 30, 2018 by in Uncategorized and tagged .

Archives

Blog Stats

  • 1,970,973 hits
April 2018
M T W T F S S
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Opinie wyrażane w tekstach lub komentarzach pod artykułami publikowanymi na łamach JUSTICE4POLAND są własnością autorów i niekoniecznie odpowiadają opiniom wyrażanym przez nasza Redakcje .

 

 

 

 

 

Follow Justice4Poland.com on WordPress.com
https://reignitefreedom.com/

All information, data, and material contained, presented, or provided on justice4poland.com is for educational purposes only. It is not to be construed or intended as providing medical or legal advice. Any views expressed here-in are not necessarily those held by justice4poland.com

ENOUGH LIES

DOSYĆ KŁAMSTW

Walczmy z przejawami antypolonizmu

Translate

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Niezłomni.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Niezależne Media Podlasia

Just another WordPress.com site

SKRiBH

zeskrobywanie nieprawdy i czepianie się słów

Warszawska Gazeta

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Foliarz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Spory o historię i współczesność

Prywatny blog historyczny Bohdana Piętki

Kekusz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

ProstoPoPolsku

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

%d bloggers like this: