Justice4Poland.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Powrót do Jedwabnego: media Karnowskich


Wojciech Sumliński

https://youtu.be/kGXNZV-FKks

Powrót do Jedwabnego: media Karnowskich – jak gazeta Michnika

Są takie historie, w których koncesjonowani „patrioci” dotowani milionami ze spółek Skarbu Państwa grają do jednej bramki z Gazetą Wyborczą, TVN i Krytyką Polityczną i właśnie zbrodnia w Jedwabnem, czy szerzej, kwestia relacji polsko – żydowskich, to obok pandemii – nie pandemii, najważniejsza z takich historii.

Na dobrą sprawę w podejściu do tych dwóch w/w aspektów jest tylko jedna, za to zasadnicza różnica, pomiędzy mediami lewicowymi, a „koncesjonowanymi patriotami”: otóż działalność tych ostatnich w odniesieniu do takich spraw, jak relacje polsko-żydowskie jest nieporównywalnie bardziej szkodliwa. O ile bowiem każdy – wyłączywszy tych, którzy mieszkają pod lodem lub urwali się z choinki – doskonale wie, jak antypolską narrację prowadzi Gazeta Wyborcza et consortes, o tyle już tylko nieliczni mają świadomość, że tzw. „dziennikarze niepokorni” – w rzeczywistości całkowicie zależni od wszechwładzy rządzących – to, ni mniej ni więcej, lisy pilnujące kurnika.

Nie zaskoczyło mnie ani współpracowników, że ci ludzie zrobili absolutnie wszystko, by przemilczeć totalną cenzurę, jakiej poddano nasz – Państwa film oraz najnowszą książkę „Powrót do Jedwabnego – To tylko Polin”, która zawiera twarde dowody na łotrostwa Żydów.

Nie zaskoczyło nas również i to, że gdy dłużej przemilczeć już się nie dało, postanowili zamydlić ludziom oczy przedstawiając nas, jako skrajnych ekstremistów i próbując wypchnąć w niebyt. To, co naprawdę było zaskakujące, to poziom ataku, a raczej całkowity brak poziomu – podobnego bowiem cynizmu nie powstydziłby się Adam Michnik et consortes. A jeśli ktoś ma w tej sprawie wątpliwości, to musi je stracić po obejrzeniu i wysłuchaniu wywiadu Jakuba Maciejewskiego – dziennikarza mediów braci Karnowskich – z profesorem Bogdanem Musiałem. Otóż panowie rozmawiają m.in. o tym, jak obrzydliwe jest wyrywanie wypowiedzi z kontekstu, po czym … dokładnie wyrywają wypowiedzi naszego lektora – Jerzego Zelnika – z kontekstu.

Przykład? Cytat tekstu narratora: „Władza niemiecka stanowiła zastępstwo tej poprzedniej polskiej – jak po wyborach, a nie po przegranej wojnie. A getto? To niemieckie dobrodziejstwo, wymarzona autonomia Żydów”.

Fragment ów, odnoszący się do pierwszego okresu funkcjonowania getta – które według żydowskich kronikarzy tak właśnie miało wyglądać, nim Niemcy zrzucili maski i zaczęli mordować Żydów tysiącami, a potem milionami – Maciejewski przedstawił profesorowi tak, jakby odnosił się do całego okresu funkcjonowania getta – co, rzecz jasna, musiało wywołać stosowne dementi. Tania zagrywka Maciejewskiego, to coś znacznie więcej, niż nadużycie – przyznaję, że nie sądziłem, iż w tym miejscu mogą posunąć się do takiej manipulacji. Szybko okazało się jednak, że to nie koniec możliwości „niepokornych”, bo oto redaktor Maciejewski przedstawił wywód, z którego miało wyniknąć, że cała sprawa przypomina wyważanie otwartych drzwi i w sumie nie ma co tym Jedwabnem mówić.

Dlaczego?

Bo przecież wszystkim wiadomo, że zbrodni w Jedwabnem dokonali Niemcy, a skoro wiadomo, to lepiej zostawić sprawę w spokoju i nie szukać dziury w całym, prawda? Czy jednak na pewno wiadomo? Być może pan Maciejewski i jego szefowie są niedoinformowani i nie wiedzą, jaka jest obowiązująca w całym świecie, narracja o tej zbrodni, której sprawstwo powszechnie przypisuje się Polakom i na tej podstawie czyni naszych przodków mordercami Żydów, nazistami, za których rzekomy nazizm nam karze się płacić wielosetmiliardowy haracz.

Być może panowie redaktorzy nie sprawdzili, co na ten temat mówią w światowych mediach, encyklopediach, opracowaniach naukowych, filmach, czy programach nauczania obowiązujących w amerykańskich, kanadyjskich, brytyjskich i wielu innych szkołach na całym świecie.

Gorzej, że nie wiedzą, jaką „wiedzą” w tej sprawie karmione są dzieci i młodzież w Polsce, a już naprawdę fatalnie, że zabierając się za taki temat nie mają zielonego pojęcia, jaka jest na dziś obowiązująca – oficjalna narracja o tej zbrodni. A tę sformułował prokurator Ignatiew, który w postanowieniu o umorzeniu śledztwa napisał tak: „zbrodni w Jedwabnym dokonała grupa kilkudziesięciu Polaków działających z niemieckiej inspiracji w poczuciu przyzwolenia ze strony Niemców i pełnej bezkarności, przyjęto w wyniku odrzucenia dwu pozostałych. Opiera się ona zarówno na uwzględnieniu ustaleń procesów przed Sądem Okręgowym w Łomży, jak i przed Sądem Wojewódzkim w Białymstoku, znajomości realiów historycznych oraz dowodach zgromadzonych w toku niniejszego śledztwa. Udział polskich mieszkańców miejscowości Jedwabne oraz okolic uznać należy za udowodniony, także w świetle zeznań świadków przesłuchanych w toku obecnie prowadzonego śledztwa, którzy relacjonowali, że nie widzieli w miejscu zdarzeń umundurowanych Niemców. Niemiecka inspiracja do dokonania zbrodni nie przybrała bowiem formy współsprawstwa – wspólnego dokonywania z polskimi mieszkańcami zaplanowanej zbrodni na wszystkich etapach realizacji przestępczego planu. Zbrodnicza inspiracja miała charakter przyzwolenia na dokonanie zbrodni i zapewnienia bezkarności jej wykonawcom.

Ze swej istoty tak rozumiana inspiracja nie mogła dotyczyć wszystkich polskich mieszkańców miejscowości Jedwabne, lecz tylko określonej grupy ludzi gotowych do wykonania zbrodniczego planu. Obecność uzbrojonych Niemców stwarzała warunki, w których bezpośredni wykonawcy mogli dokonać zaplanowanej zbrodni. Podkreślić przy tym trzeba, że liczba polskich wykonawców mogła być znacznie mniejsza niż liczba ofiar zamordowanych przez spalenie w stodole, a to z tego względu, że żydowskie ofiary nie stawiały czynnego oporu, ani przy wypędzaniu ich z domów, ani na rynku, gdzie zostały zgromadzone ani też prowadzone do stodoły”.

I takie jest na dziś oficjalne stanowisko! Czy bredzący androny redaktor Maciejewski nie wie o tym? Czy mógł nie wiedzieć, że bredzi? Jeśli jest do tego stopnia niedoinformowany, to dlaczego zbiera głos w sprawach, o których nie ma zielonego pojęcia?

Dużo pytań – mało odpowiedzi. Oczywiście jest jeszcze druga możliwość – że Maciejewski z mediów braci Karnowskich doskonale wie, że oszukuje opinię publiczną. Ale jeśli tak – to pojawiają się kolejne pytania: dlaczego to robi? I dlaczego mu na to pozwalają?

Bynajmniej – to nie są pytanie podchwytliwe.

Wojciech Sumliński

sumlinski.pl

Znalezione w sieci – Facebook

=========

Powrot do Jedwabnego

(https://www.cda.pl/video/86706276f?fbclid=IwAR0PYVPAKz-LPrtPi1l7gAqpnSAFQuhWrRwntCn9ubMLb-4k84rYGPYn0cI)

https://www.cda.pl/video/86706276f?fbclid=IwAR0PYVPAKz-LPrtPi1l7gAqpnSAFQuhWrRwntCn9ubMLb-4k84rYGPYn0cI

Jan Bodakowski: Żydzi się wściekli, bo już 900.000 Polaków obejrzało film Sumlińskiego ,,Powrót do Jedwabnego’’

4000 osób sfinansowało produkcję filmu „Powrót do Jedwabnego”. Scenariusz filmu oparty jest na materiale zebranym przez Wojciecha Sumlińskiego i Tomasza Budzyńskiego do trzech książek o tym samym tytule. Dokument składający się z wypowiedzi ekspertów i świadków jednoznacznie wskazuje, że zbrodni w Jedwabnem dokonali Niemcy i skrupulatnie rekonstruuje to, jak kłamstwa o polskiej odpowiedzialności za Holocaust są wymyślane przez Żydów w celu wymuszenia na Polsce realizacji bezzasadnych roszczeń finansowych.

Film doprowadził do wściekłości Żydów. Nie można się dziwić, bo Sumliński w popularnej formie przedstawił niewygodną dla Żydów prawdę o najnowszej historii. Dokument rozpoczyna się oskarżeniem kierowanym wobec Żydów i filosemickich polityków o kolportowanie antypolskich kłamstw.

Czytaj więcej tutaj: https://www.fronda.pl/a/jan-bodakowski-zydzi-sie-wsciekli-bo-juz-900000-polakow-obejrzalo-film-sumlinskiego-powrot-do-jedwabnego,167451.html

5 comments on “Powrót do Jedwabnego: media Karnowskich

 1. Robert Jarosz
  October 2, 2021

  POWRÓT DO JEDWABNEGO [2021] PL (1080p 25fps H264-128kbit AAC)

  https://www.cda.pl/video/86706276f?fbclid=IwAR0PYVPAKz-LPrtPi1l7gAqpnSAFQuhWrRwntCn9ubMLb-4k84rYGPYn0cI

  Oglądać i sciągać na kompy.

 2. Robert Jarosz
  October 2, 2021

  Europejski ranking morderców Żydów

  FILM Z NAPISAMI W JĘZYKU ANGIELSKIM, KTÓRE TRZEBA WŁĄCZYĆ.
  Szanowni Państwo, w najbliższy moim filmie opowiem Państwu o tym, które z europejskich krajów obok Niemiec były zaangażowane w zagładę Żydów w czasie drugiej wojny światowej. Ten film zatytułowałem “Europejski ranking morderców Żydów”. Gorąco zapraszam do oglądania.

 3. Robert Jarosz
  October 3, 2021

  ZBRODNIA W JEDWABNEM RODZI SPORO PYTAŃ:

  1. Jak to się stało, że w okolicznych wsiach po kolei zbrodni dokonywało komando niemieckie, a tu tylko niby Polacy?
  2. Kto schował w Jedwabnem 100 Żydów skoro mieszkańcy ich palili?
  3. Dlaczego żyli oni potem tam bezpiecznie wśród owych “oprawców”, a przeżyli tam nawet wojnę?
  4. Skąd polscy wieśniacy mieliby 270 litrów benzyny – ilość potrzebną do podpalenia stodoły?
  5. Dlaczego zeznania o udziale Polaków wymuszano torturami?
  6. Dlaczego “świadkom” płacono alkoholem?
  7. Dlaczego oprawcy w SB/UB wymuszający zeznania torturami mieli żydowskie nazwiska?
  8. Dlaczego prace (dochodzeniowe/śledcze/wykopaliskowe?) były prowadzone z dala od miejsc kaźni?
  9. Dlaczego zabroniono prac archeologicznych w chwili, gdy znaleziono niemieckie łuski po nabojach?

  • HKW
   October 3, 2021

   Dobre pytania ale trudne dla kłamców…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Information

This entry was posted on October 2, 2021 by in 2 Wojna Swiatowa, Historia, Polska, Zydzi and tagged , , .

Archives

Blog Stats

 • 1,992,223 hits
October 2021
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Opinie wyrażane w tekstach lub komentarzach pod artykułami publikowanymi na łamach JUSTICE4POLAND są własnością autorów i niekoniecznie odpowiadają opiniom wyrażanym przez nasza Redakcje .

 

 

 

 

 

Follow Justice4Poland.com on WordPress.com
https://reignitefreedom.com/

All information, data, and material contained, presented, or provided on justice4poland.com is for educational purposes only. It is not to be construed or intended as providing medical or legal advice. Any views expressed here-in are not necessarily those held by justice4poland.com

ENOUGH LIES

DOSYĆ KŁAMSTW

Walczmy z przejawami antypolonizmu

Translate

Environmental Health Watch NZ

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Environmental Health Watch NZ

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Niezłomni.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Niezależne Media Podlasia

Just another WordPress.com site

SKRiBH

zeskrobywanie nieprawdy i czepianie się słów

Warszawska Gazeta

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Foliarz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Spory o historię i współczesność

Prywatny blog historyczny Bohdana Piętki

Kekusz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

ProstoPoPolsku

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

%d bloggers like this: