Justice4Poland.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Przestępcza działalność J. P. Morgan


Przestępcza działalność J. P. Morgan Ben Sutherland/Flickr/CC BY 2.0

Departament Sprawiedliwości USA oskarżył biuro handlowe J. P. Morgan o prowadzenie zorganizowanej działalności przestępczej.

RICO Act (Racketeer Influenced and Corrupt Organizations Act) – to ustawa o przestępczości zorganizowanej, która nie dopuszcza możliwości inwestowania pieniędzy pochodzących z przestępstw w legalną działalność produkcyjną, usługową i handlową. Problem w tym, że ustawa egzekwowana jest wobec podmiotów dopuszczających się zorganizowanej przestępczości  na terenie USA.

Tłumaczy to dlaczego Europa Wschodnia stała się obiektem zainteresowania i żerowiskiem  mafijnych grup amerykańskich dysponujących pieniędzmi z haraczy, przemytu, prostytucji, nielegalnego obrotu bronią, narkotykami. Polscy politycy przekonywali, że obcy kapitał jest niezbędny do budowania nowego wizerunku przedsiębiorczości. Przypadki dziwnej prywatyzacji, w której oszuści za nielegalnie zdobyte pieniądze znajdowali polskojęzyczne słupy do zakładania firm ubezpieczeniowych, oszczędnościowych, parków przemysłowych, telekomunikacyjnych, by po wydrenowaniu rynku przejąć kontrolę mnożyły oszukanych traktując dziwnych kapitalistów jako nietykalnych.

Analiza toczących się przed sądami  amerykańskimi spraw dotyczących krakowskiego parku przemysłowego, czy proces przekształceń telefonii komórkowej,  dowodzi, że sądy amerykańskie ścigają przestępczość zorganizowaną w obrębie swojej jurysdykcji.  Orzeczenia i sprawy cudzoziemców usiłujących dochodzić sprawiedliwości przed sądami amerykańskimi  kończyły się uzasadnieniem, że przestępstwo popełnione poza jurysdykcją Stanów  nie może być  ścigane. Pisał o tym New York Times.

Dla człowieka nie  zorientowanego w prawie nasuwa się wniosek prosty: mogą ich rodzimi oszuści i gangsterzy wyprawiać co żywnie podoba się, byle nie na szkodę obywateli amerykańskich i nie w Ameryce.

Setki firm upadło za sprawą tego procederu, bo takie orzecznictwo przy całkowitym przyzwoleniu skorumpowanych polskich władz zachęca  mafijnych graczy do dzikiej swawoli na żerowisku bez dozoru.

Właśnie Departament Sprawiedliwości USA ogłosił zarzuty wobec trzech handlowców J. P. Morgan Chase o manipulacje i oszustwa na rynku metali szlachetnych. Oskarżenia zostały sformułowane w oparciu o ustawę RICO. Ustawa ta tradycyjnie kojarzona jest z mafią i jej machinacjami. Cytując oświadczenie szefa wydziału kryminalnego Departamentu Sprawiedliwości Briana Benczkowskiego: „Mamy do czynienia z działalnością, która wymaga zastosowania ustawy RICO i wynikającej z niej  kary”. Departament Stanu bez ogródek odniósł się do działalności biura handlowego J.P. Morgan nazywając je przestępczym.

Jego przedstawiciele składali fałszywe zamówienia na zakup metali szlachetnych jak złoto i srebro, by manipulować ich ceną. Zamówienia nie pociągały za sobą realnych transakcji skutkując jednak wzrostem cen. Ten proceder przyniósł zyski pracownikom biura i osobom współdziałającym z biurem. Miliony dolarów dla firmy uzyskano kosztem klientów ich własnego banku. Działalność tę J. P. Morgan prowadził  od 2008 r. do 2016 r. Poza trójką przedstawicieli biura handlowego zaangażowanych w te oszustwa jest jeszcze osiem innych nie wymienionych z nazwiska.

B. Benczkowski zapowiedział, że sprawa ma charakter rozwojowy i można spodziewać się dalszych zarzutów podążając za dowodami.

Na marginesie tej sprawy,  wiosną tego roku statek należący do J. P. Morgan został kolejny raz zatrzymany na wodach międzynarodowych Atlantyku przez Kontrolę Żeglugi Morskiej. Statek przewoził 20 ton kokainy. Zabezpieczenie na poczet kary wynosiło 50 mln dolarów.

Jakże cieszył się pan Premier, że na rynek polski wchodzi ten właśnie bank(ster).

=============

Za :    http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/item/153415-przestepcza-dzialalnosc-j-p-morgan

==============

Wybrane Komentarze:

O Systemie Rezerwy Federalnej pisałem w kilku swoich książkach. I tak np. w książce pt. „Masoneria Polska 2017” odpowiadając na pytanie – w jaki sposób masoni realizują swój wielki plan „zatrzymania silnika świata”? – piszę: „Wszystko wskazuje na to, że masoni zaczęli się do tego przygotowywać już w początkach XX w. Pierwszym istotnym aktem było powołanie w 1913 r. do życia przez grupę finansistów i polityków, nazwaną potem „Niewidzialnym Rządem”, Systemu Rezerwy Federalnej. Efekt tego był taki, że przeniesiono prawo wytwarzania pieniędzy (dolarów) z amerykańskiego rządu na prywatną grupę finansistów (dolar stał się własnością prywatną), co spowodowało, że powstał największy na świecie prywatny „generator długów”.

Skutek tego był również taki, że powstała druga władza tak gospodarcza jak i polityczna. Tak to określił w latach sześćdziesiątych XX w. amerykański kongresmen Wright Patman: „W dzisiejszych Stanach Zjednoczonych mamy w efekcie dwa rządy… Mamy prawidłowo ukonstytuowany rząd… Potem mamy niezależny, niekontrolowany i nie podlegający koordynacji rząd w postaci Systemu Rezerwy Federalnej”.

W drugiej połowie XX w., jak zauważa to choćby, E. G. Griffin, System Rezerwy Federalnej stał się podstawowym mechanizmem zagłady gospodarki światowej i w jakiejś mierze całej współczesnej cywilizacji.

 

 • Fragment książki Stanisława Krajskiego pt. „Masoneria polska 2017 – w centrum wydarzeń”, która właśnie się ukazała (stron 297, cena 38 zł) – zamówienia 601-519-847

  ========================

  Poniżej rozdziały:

  J. P. Morgan i J. P. Morgan junior – masońska epopeja

  Morganowie wspierają komunistów Rosji

  Morganowie wspierają Mussoliniego

  Morganowie i masoński CFR

  Morganowie i Klub Bilderberg

  Morganowie i Komisja Trójstronna

  Powiązania banku JP Morgan Chase z organizacjami masońskimi

  Czy JP Morgan stanowi zagrożenie dla Polski?

  ==========================================

  Wicepremier Morawiecki przedstawił jako wielki sukces doprowadzenie do tego, że do Polski przeniesie się jedna z central banku JP Morgan Chase.

  Bank JP Morgan Chase to bank stanowiący kontynuację banku założonego przez J. P. Morgana.

  1. J. P. Morgan i J. P. Morgan junior – masońska epopeja

  J. P. Morgan (senior) żył w latach 1837-1913. Należał, obok Rothschildów, Rockefellerów i Warburgów, do ścisłego grona najwyżej postawionych na świecie masonów (tylko on jeden w tym towarzystwie nie był Żydem). Był natomiast, jak stwierdza Jim Marrs w książce pt. „Oni rządzą światem”, człowiekiem jeszcze ściślej niż John D. Rockefeller, związanym z „siatką anglofilską”. W efekcie jego działania powstało „imperium bankowe Morgana”, które „ma wpływ na podejmowane dzisiaj decyzje gospodarcze i polityczne, a wielu jego pracowników i agentów zalicza się do grona członków tajnych stowarzyszeń”.

  To już ojciec Johna P. Morgana, Junius Spencer Morgan nawiązał ścisłe kontakty z Rothschildami. Od pewnego momentu wielu autorów, między innymi Gabriel Kolko, zaczęło twierdzić, że „Morganowie wręcz zostali agentami Rothschildów”.

  Jim Marrs pisze w cytowanej książce: „Pogląd, że Morganowie reprezentowali interesy Brytyjskiego Barona Natana Mayera Rothschilda na rynku amerykańskim, głosił także Eustace Mullins, który jako pierwszy opisał w 1952 roku działania zmierzające do stworzenia Systemu Rezerwy Federalnej. Oto, co powiedział na temat Rothschildów: Chociaż mieli w Stanach Zjednoczonych zarejestrowanego agenta […] było dla nich korzystne posiadanie tam człowieka, którego nikt nie utożsamiał z ich kompanią. Mullins twierdził, że Rotshildowie woleli działać w Stanach zjednoczonych anonimowo, pod przykrywką J. P. Morgan Company”.

  George Wheeler, autor książki pt. „Morgan and friends: Anatomy of a Myth” („Morgan i przyjaciele: anatomia mitu”) pisze: „Brzydka stroną rzeczywistości tych czasów było odrodzenie się antysemityzmu. Potrzebny był ktoś, kto mógłby służyć jako przykrywka. Któż bardziej nadawał się do tej roli niż J. Pierpont Morgan, solidny, protestancki kapitalista, którego ród wywodził się jeszcze z czasów przedrewolucyjnych”.

  „W czasie amerykańskiej wojny domowej – pisze Marrs – J. P. Morgan czynił publicznie antysemickie uwagi, jednakże działał w interesie Rothschildów. To ile w antysemityzmie Morgana było rzeczywistego przekonania, a ile pragmatycznej demonstracji, jest w ostatecznym rozrachunku mało ważne. […] Niezależnie od okoliczności stosunki między domami Morgana i Rothschildów były bliskie, trwałe i korzystne dla obu stron. (…) Według Ickego Morgan i Rockefeller byli bogatymi chłopcami na posyłki, którzy wykorzystywali pieniądze Rothschilda do budowy rozległych imperiów, które kontrolowały sektor bankowości, handlu, naftowy, stalowy i inne, oraz kierowania gospodarką Stanów Zjednoczonych…”.

  Griffin stwierdza w jednej ze swoich publikacji, że Wheeler ma rację, gdy twierdzi: „Całkiem możliwe, że duża część bogactwa i wpływów firmy Morgana była od zawsze tylko bogactwem i wpływami Rothschildów, którzy stali za nią od początku i utrzymywali ją przez cały czas istnienia”.

  Pisze również: „Chociaż J. P. Morgan i John D. Rockefeller konkurowali ze sobą wiele lat w wielu dziedzinach, to zgodnie pracowali nad stworzeniem ogólnokrajowego kartelu finansowego, zwanego Federalnym Systemem Rezerw – pisał Griffin. Zalążki planu stworzenia Federalnego Systemu Rezerw (FED) zostały naszkicowane na tajnym spotkaniu w 1910 roku w prywatnym kurorcie Morgana na Jeckyll Island u Wybrzeży Georgii.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Information

This entry was posted on October 7, 2019 by in Uncategorized and tagged , , , , , .

Archives

Blog Stats

 • 1,971,297 hits
October 2019
M T W T F S S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Opinie wyrażane w tekstach lub komentarzach pod artykułami publikowanymi na łamach JUSTICE4POLAND są własnością autorów i niekoniecznie odpowiadają opiniom wyrażanym przez nasza Redakcje .

 

 

 

 

 

Follow Justice4Poland.com on WordPress.com
https://reignitefreedom.com/

All information, data, and material contained, presented, or provided on justice4poland.com is for educational purposes only. It is not to be construed or intended as providing medical or legal advice. Any views expressed here-in are not necessarily those held by justice4poland.com

ENOUGH LIES

DOSYĆ KŁAMSTW

Walczmy z przejawami antypolonizmu

Translate

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Niezłomni.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Niezależne Media Podlasia

Just another WordPress.com site

SKRiBH

zeskrobywanie nieprawdy i czepianie się słów

Warszawska Gazeta

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Foliarz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Spory o historię i współczesność

Prywatny blog historyczny Bohdana Piętki

Kekusz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

ProstoPoPolsku

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

%d bloggers like this: