Justice4Poland.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Amerykańscy żołnierze w Polsce


Amerykańscy wojskowi w Afganistanie

„Nie ma tygodnia bez awantury”

© AFP 2019 / Massoud Hossaini
Polska

Tomasz Dudek

Nie tylko rozjeżdżają nam drogi i powodują kolizje, ale też wszczynają bójki. Ale nikt się tym za bardzo nie przejmuje, bo przecież kazaliśmy im czuć się jak u siebie… Ale czara gniewu przelała się w Powidzu, gdzie powstaje Fort Trump.

Co prawda do realizacji docelowego projektu jeszcze daleka droga, na razie wkroczyły tam wojskowe ekipy, budujące wielki magazyn NATO. Mieszkańcy przez jakiś czas starali się znosić niedogodności w milczeniu, ale pod koniec kwietnia nie wytrzymali i poskarżyli się mediom na „najeźdźców”. Nie szczędzili słów krytyki.

Co im się nie podoba? Wszystko. Od dewastacji środowiska (wycinka lasów na ogromną skalę, zaśmiecanie, rozjeżdżanie dróg), przez niszczenie infrastruktury (kanalizacja nie wytrzymuje), aż po grubiańskie zachowanie wojskowych i budowlańców. „To jakiś koszmar” – mówią zgodnie.

Uroczystość powitania wielonarodowego batalionu NATO pod przywództwem Stanów Zjednoczonych w Polsce
© Sputnik . Stringer

– Nie ma tygodnia bez awantury, kolizji na drodze, skargi do wójta i złych emocji. Niedawno konwój Amerykanów nie wyrobił się na zakręcie i najechał na płot mieszkańca. Nikt nie powiedział przepraszam. Później nasi dorwali Amerykanina, jak pił piwo w Powidzu, no i… dostał w twarz – przyznał się jeden z mieszkańców w rozmowie z Wirtualną Polską.

 

Ale nie tylko w Powidzu Amerykanie nieźle sobie poczynają. Nie dalej jak w październiku ubiegłego roku w Skwierzynie w województwie lubuskim, gdzie również stacjonują żołnierze USA, doszło do głośnego pobicia polskiego lekarza stomatologa i jego dwóch synów. Według świadków trzej poszkodowani usłyszeli, że ktoś dobija się do ich klatki schodowej, więc wyszli przed blok. Zobaczyli tam trzech czarnoskórych mężczyzn mówiących po angielsku. Agresorzy mieli zaatakować Polaków, a następnie uciec w stronę koszar. Dentysta i jego synowie zostali dotkliwie pobici. Sprawa otarła się nawet o rzecznika amerykańskiego Mission Command Element w Poznaniu sierżanta Nathana Hoskinsa.

W ubiegłym roku w Żaganiu aresztowano dwóch wojskowych zza oceanu. Usiłowali zgwałcić nastolatkę, która wracała z dyskoteki. Amerykanie usiłowali zaciągnąć ją do ciemnej uliczki. W obronie 19–letniej Justyny M. stanął przechodzień, 28–letni Mirosław R., który został pobity przez napastników. Na szczęście w międzyczasie jeden z mieszkańców pobliskiego bloku wezwał policję. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, musieli użyć gazu łzawiącego, ponieważ nasi dzielni sojusznicy byli tak bardzo agresywni.Absolutnym klasykiem gatunku jest już pijacka bójka na Piotrkowskiej w Łodzi z 2014 roku, kiedy Amerykanie dopiero zaczynali się u nas rozgaszczać. Na szczęście nikt wówczas nie ucierpiał, a nasi, podobnie jak Amerykanie, nie wylewali tego wieczoru za kołnierz.

Niemniej, zachowanie Amerykanów w Polsce to sprawa bardziej przerażająca niż humorystyczna. W styczniu tego roku Prokuratura Krajowa opublikowała pismo, z którego wynika, że w latach 2015-2018 aż 41 członków sił zbrojnych państw obcych, było lub nadal jest podejrzewanych o popełnienie przestępstw w 28 sprawach. Zgadnijcie, kto jest podejrzanym w większości z nich.

Rosyjskie flagi na jachtach, Bałakława, Krym
© Sputnik . Konstantin Chalabov

Brawo! 22 sprawy dotyczą 35 członków sił zbrojnych USA. W odpowiedzi prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego na interpelację posłanki Anny Siarkowskiej czytamy, że podejrzenia polskich prokuratorów wobec członków obcych sił zbrojnych dotyczyły najczęściej „spowodowania wypadku w ruchu, w tym poważnego wypadku, którego następstwem jest śmierć osoby lub jej ciężki uszczerbek na zdrowiu – 6 spraw. 4 sprawy dot. prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego.

 

Taka sama liczba spraw dot. zniszczenia lub uszkodzenia rzeczy. 3 sprawy dotyczą udziału w bójce lub pobiciu, 3 – kradzieży, a 2 – samowolnego dysponowania bronią. W pojedynczych sprawach zastosowanie miały artykuły dot. m.in. „gróźb karalnych, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, nieostrożnego obchodzenia się ze środkami walki, przestępstwa przeciwko czci i nietykalności cielesnej, nieumyślnego ujawnienia informacji niejawnej”.

=================

https://pl.sputniknews.com/polska/2019050610348793-awantura-Amerykanie-USA-wojsko-kolizja-bojka-Powidz-Zagan-Sputnik-Polska/

 

******************

 

YANKEE GO HOME !!!!

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Information

This entry was posted on June 26, 2019 by in Uncategorized and tagged , , , , .

Archives

Blog Stats

  • 1,483,235 hits
June 2019
M T W T F S S
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Opinie wyrażane w tekstach lub komentarzach pod artykułami publikowanymi na łamach JUSTICE4POLAND są własnością autorów i niekoniecznie odpowiadają opiniom wyrażanym przez nasza Redakcje .

 

 

 

 

 

Follow Justice4Poland.com on WordPress.com

All information, data, and material contained, presented, or provided on justice4poland.com is for educational purposes only. It is not to be construed or intended as providing medical or legal advice. Any views expressed here-in are not necessarily those held by justice4poland.com

ENOUGH LIES

DOSYĆ KŁAMSTW

Walczmy z przejawami antypolonizmu

Translate

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC - ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum - p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC - ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum - p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Niezłomni.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Niezależne Media Podlasia

Just another WordPress.com site

SKRiBH

zeskrobywanie nieprawdy i czepianie się słów

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wolna Polska – Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Spory o historię i współczesność

Prywatny blog historyczny Bohdana Piętki

Kekusz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

ProstoPoPolsku

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

<span>%d</span> bloggers like this: