Justice4Poland.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

„Parada Równości” w Warszawie 2019


W sobotę, 8 Czerwca 2019 po południu ulicami Warszawy przeszła kolejna demonstracja środowisk LGBTQ, znana pod nazwą „Parada Równości”. W tym roku odbyła się pod patronatem prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, który otwarł paradę i brał w niej udział. – Bardzo mi zależy, żeby Warszawa była otwarta, tolerancyjna i dzisiaj dokładnie taka jest – podkreślał prezydent stolicy. Podziękował również ambasadorom 53 państw, którzy wsparli tegoroczną manifestację środowisk gejowskich. W marszu wziął udział m.in. ambasador Wielkiej Brytanii Jonathan Knott, a także przedstawiciele Ambasady USA, w tym dzieci.

Ponadto, w marszu uczestniczył wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej, zadeklarowany homoseksualista i działacz LGBT. Obecni byli też liderzy partii Wiosna, Robert Biedroń, oraz SLD, Włodzimierz Czarzasty, a także przedstawiciele Partii Razem, Zielonych, Komitetu Obrony Demokracji czy stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Paradę wsparły licznie międzynarodowe korporacje, w tym Levi’s, Procter and Gamble, Google, Goldman Sachs, GP Morgan i Citibank.

Część wydarzeń w ramach demonstracji środowisk LGBT wzbudziła duże poruszenie, a także oburzenie. Zwrócono m.in. uwagę na niesiony w marszu wielki baner z napisem „Małżeństwa dla wszystkich z prawem do adopcji”.

Ponadto, przy okazji marszu zorganizowano profanację Mszy Św., której przewodził Szymon Niemiec, znany aktywista LGBT i wieloletni organizator różnych tzw. parad równości. Oficjalnie nazwano to „nabożeństwem ekumenicznych”, względnie „tęczową mszą”. Poza Niemcem, pozującym na „biskupa”, towarzyszyło mu jeszcze dwóch mężczyzn: jeden w koloratce i albie, drugi w czarnej szacie z durszlakiem na głowie.

Sam Niemiec był m.in. członkiem zarządu Unii Lewicy oraz rzecznikiem prasowym Antyklerykalnej Partii Postępu „Racja”, założonej m.in. przez redaktora naczelnego „Faktów i Mitów” Romana Kotlińskiego, która w 2011 roku przed wyborami parlamentarnymi połączyła się z Ruchem Palikota. Był też „pastorem”, wzgl. „duchownym” Wolnego Kościoła Reformowanego w Polsce, od 2008 r. pod nazwą Zjednoczony Ekumeniczny Kościół Katolicki. Później Niemiec został jego „biskupem”. Grupa ta znana była m.in. z „błogosławienia” par homoseksualnych. W lutym tego roku tzw. Zjednoczony Ekumeniczny Kościół Katolicki ogłosił swoją likwidację.

Profanacja przeprowadzona przez Niemca wywołała duże oburzenie w mediach społecznościowych. Skandaliczną parodię katolickiej Mszy Św. skomentował oficjalnie ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

„W związku z wydarzeniami, które miały miejsce 8 czerwca w Warszawie trzeba podkreślić, że z wielkim niepokojem dowiadujemy się o kolejnych faktach i miejscach, w których dochodzi do obrażania Boga i ludzi wierzących. Wydarzenia te mają znamiona bluźnierstwa” – głosi oficjalny komunikat rzecznika KEP.

Zaznaczono, że istotą grzechu bluźnierstwa jest nienawiść skierowana przeciw Panu Bogu i temu co święte. „Narzędziami w tej walce z Bogiem jest wyśmiewanie prawd wiary jak również naigrawanie się z symboli oraz praktyk religijnych i wykorzystywanie ich do prowokacji. W społeczeństwie, w którym jest szacunek dla każdego, nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i ludzi wierzących. Jeśli tak ma wyglądać tolerancja, to przemówienia o tolerancji w takim kontekście nie mają wartości”.

Przy tej okazji kuriozalnie zachował się wicepremier Jarosław Gowin. Początkowo zamieścił wpis na Twitterze, w krytycznym tonie pytając prezydenta Warszawy, co sądzi o czymś takim, porównując to z niedawną parodią procesji Bożego Ciała w Gdańsku. Jednak niedługo później zamieścił wpis, w którym wycofał się z krytyki parodii Mszy Św. Twierdził, że skoro jest „modlitwa pastora”, to cofa swoje porównanie i zadeklarował, że szanuje „ odmienną interpretację chrześcijaństwa”.

Po zwróceniu uwagi przez licznych internautów, Gowin przyznał, że „stało się coś haniebnego”.

Według stołecznego ratusza, w tegorocznej „Paradzie Równości” wzięło udział 47 tys. osób. Organizatorzy twierdzą, że było blisko 80 tys. uczestników. Stołeczna policja pytana o frekwencje odpowiada, że szacunki pozostawia „części ekspertów i dziennikarzy”.

Twitter.com / rmf24.pl / Kresy.pl

https://kresy.pl/wydarzenia/profanacja-mszy-sw-prawo-do-adopcji-dla-homomalzenstw-parada-rownosci-w-warszawie-pod-patronatem-trzaskowskiego-foto/

====================

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Information

This entry was posted on June 10, 2019 by in Uncategorized and tagged , , , , .

Archives

Blog Stats

  • 1,458,559 hits
June 2019
M T W T F S S
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Opinie wyrażane w tekstach lub komentarzach pod artykułami publikowanymi na łamach JUSTICE4POLAND są własnością autorów i niekoniecznie odpowiadają opiniom wyrażanym przez nasza Redakcje .

 

 

 

 

 

Follow Justice4Poland.com on WordPress.com

All information, data, and material contained, presented, or provided on justice4poland.com is for educational purposes only. It is not to be construed or intended as providing medical or legal advice. Any views expressed here-in are not necessarily those held by justice4poland.com

ENOUGH LIES

DOSYĆ KŁAMSTW

Walczmy z przejawami antypolonizmu

Translate

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC - ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum - p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC - ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum - p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Niezłomni.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Niezależne Media Podlasia

Just another WordPress.com site

SKRiBH

zeskrobywanie nieprawdy i czepianie się słów

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wolna Polska – Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Spory o historię i współczesność

Prywatny blog historyczny Bohdana Piętki

Kekusz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

ProstoPoPolsku

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

%d bloggers like this: