Justice4Poland.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Biznes w cieniu swastyki. Oto niechlubne karty wielkich firm


Lata po zakończeniu II wojny światowej wciąż wychodzą na jaw nieznane dotychczas fakty na temat związków współczesnych firm z nazistami. Tak stało się z ujawnionymi właśnie wynikami najnowszych badań na temat wojennych losów klanu Reinmann, jednej z najbogatszych rodzin współczesnych Niemiec, która nie tylko wspierała reżim Hitlera, ale i na nim zarabiała. Lista znanych przedsiębiorców, firm i marek, które maja tak niechlubną kartę w swojej historii jest długa. Wystarczy wymienić udziałowców koncernu BMW, twórcę Ikei czy Hugo Bossa. Skazę na swojej historii mają też wyceniane dziś na miliardy dolarów koncerny jak Allianz, Deutsche Bank czy Bayer. Zobaczcie sami, Zaczynamy od klanu Reinmann,

Rodzina Reimann

 

Rodzina Reimann kontroluje holding JAB Holding, do którego należą takie marki, jak Coty, Douwe Egberts czy Keurig Green Mountain. Ich fortuna szacowana jest obecnie na 33 mld euro.

Ich związki z reżimem Hitlera udowodnione zostały jeszcze w latach 70. ubiegłego wieku. Teraz niemiecka gazeta Bild am Sonntag ujawniła jeszcze bardziej mroczne rozdziały w historii tego przemysłowego rodu.

Jak wynika z najnowszych badań, Reimannowie nie tylko wykorzystywali do pracy w swoich fabrykach przymusowych robotników, maltretowali ich i torturowali. Historycy dowiedli, że przodkowie współczesnych miliarderów byli narodowymi socjalistami z przekonania. Popierali Hitlera na długo przed tym, jak doszedł do władzy.

Te niechlubne doniesienia wywołały natychmiastową reakcję rodziny Reimannów, która potępiła działania swoich przodków i zadeklarowała, że ramach zadośćuczynienia za ich poczynania wpłaci 10 mln euro na cele charytatywne.

To nie pierwszy taki przypadek wśród niemieckich przedsiębiorców.

Na zdjęciu Harald Quandt, z matką, Martą Goebbels, jej późniejszym mężem Josephem Goebbelsem i dziećmi.

Rodzina Quandtów

Równie niechlubną kartę w swojej historii ma najbogatszy klan Niemiec – rodzina Quandt, która od sześćdziesięciu lat kontroluje większościowy pakiet akcji Bayerische Motoren Werke AG, czyli BMW.

Nestor rodu Gunther Quandt wstąpił do partii nazistowskiej w 1933 r., czyli w momencie dojścia Hitlera do władzy. W 1937 r. został mianowany na Wehrwirtschaftsführera, czyli osobę odpowiedzialną za całą gospodarkę wojenną.  Również jego syn Harald Quandt był porucznikiem Luftwaffe a była żona Marta  wyszła ponownie za mąż za Josepha Goebbelsa, ministra propagandy III Rzeszy, jednego z najbliższych współpracowników Hitlera.

W swoich fabrykach w tamtym czasie przemysłowy ród Quandtów wykorzystywał do niewolniczej pracy ponad 50 tys. przymusowych robotników a kapitał rodzina pomnażała m.in. na przejmowaniu firm, których właścicielami byli przedsiębiorcy żydowskiego pochodzenia.

W 1946 r. Günter Quandt został aresztowany i internowany. Jednak po procesie usłyszał bardzo łagodny wyrok i po dwóch latach więzienia wyszedł na wolność.

BMW, to nie jedyna niemiecka firma, która miała powiązania z nazistami podczas ich panowania w Niemczech.

Dr Oetker

 

Na długo przed wybuchem II wojny światowej po stronie nazistów opowiedzieli się założyciel spożywczego giganta koncernu Dr Oetker i jego syn.

Rudolf-August Oetker nie tylko dobrowolnie wstąpił do Waffen SS, szkołę oficerską odbywał w Dachau. Czerpał też liczne korzyści biznesowe z hitlerowskiego reżimu. Przejmował pozostawiane przez Żydów mienie, zatrudniał przymusowych robotników.

Swoistym rozliczeniem z trudną przeszłością była wydana przez wnuka założyciela koncernu Augusta Oetkera ksiązka “Oetker i narodowy socjalizm”.

 

Hugo Boss

 

Kolejną firmą, która przyznała się do powiązań z hitlerowcami była niemiecka luksusowa marka odzieżowa Hugo Boss.

Jej twórca, skromny krawiec, wypłynął na szerokie wody dzięki kontraktom na szycie mundurów dla SS, SA i Hitlerjugend. Współpraca z reżimem Hitlera uczyniła go milionerem, a fabryki Bossa, w których niewolniczo pracowały dziesiątki tysięcy przymusowych jeńców, jeszcze na początku 1945 r. szyły dla nazistów zamawiane mundury.

Po wojnie twórca kultowej marki stanął przed trybunałem denazyfikacyjnym, który zakazał mu prowadzenia działalności gospodarczej, a także ukarał grzywną 100 tys. marek niemieckich.

Ostatecznie koncern oficjalnie przeprosił za tę swoją niechlubną kartę w historii.

Deutsche Bank

Na historyczne śledztwo w sprawie powiązań z reżimem Hitlera zdecydował się również Deutsche Bank.

Jego wyniki, które upubliczniono w 1999 r., wykazały, że największy bank Niemiec nie tylko był finansowym zapleczem nazistów, brał udział w nacjonalizacji żydowskich majątków, ale też kredytował budowę obozu zagłady Auschwitz-Birkenau.

Bank ostatecznie przyznał się oficjalnie do powiązań z władzami III Rzeszy i przeprosił za swoje działania.

Allianz

Prezes zarządu Allianz, Kurt Schmitt, w latach 1933-35 był ministrem gospodarki Rzeszy. Niektórzy określali go jako doradcę Hitlera.

Ponadto najpotężniejszy koncern ubezpieczeniowy świata nie tylko w czasie II wojny światowej skonfiskował deponowane przed wojną przez Żydów środki w polisach ubezpieczeniowych Ubezpieczał też – podobnie jak Detsche Bank – hitlerowskie obozy koncentracyjne.

Allianz musiał mierzyć się z tą ciemna historią, gdy chciał zostać tytularnym sponsorem nowojorskiego stadionu. Dziennikarze odkurzyli wówczas fakty, a Allianz musiał tłumaczyć się z historycznych powiązań z reżimem Hitlera. Ostatecznie ubezpieczyciel przeprosił za swój udział w Holokauście.

Volkswagen

Do grona współczesnych, niemieckich koncernów, które nie są w stanie wyprzeć się powiązań z reżimem Hitlera, należy również Volkswagen. To właśnie Furher położył kamień węgielny pod budowę fabryki Volkswagena w Wolfsburgu i zainicjował opracowanie jednego z najpopularniejszych modeli tej marki – Volkswagena Garbusa.

To właśnie Hitler zainspirował Ferdinanda Porsche do zaprojektowania, a później wdrożenia do produkcji małolitrażowego samochodu dla ludu. Nazwa Volkswagen, to w tłumaczeniu samochód dla ludu.

Bayer, BASF, Agfa

Wyjątkowo niechlubną kartę w historii mają chemiczne koncerny, które wyrosły z trustu przemysłowego IG Farben. To ten chemiczny konglomerat odpowiadał za dostawy kauczuku, prochu i wielu innych syntetycznych tworzyw dla nazistów.

Do jednej z firm IG Farben należał również patent na cyklon B, czyli morderczy gaz, który naziści wykorzystywali do eksterminacji więźniów w obozach zagłady.

Po wojnie kluczowi pracownicy IG Farben stanęli przed Trybunałem Norymberskim (na zdj.), a sam koncern został podzielony na kilka odrębnych firm, w tym BASF, Bayer i Agfę.

Spadkobiercy IG Farben oficjalnie przeprosili za zaangażowanie i udział w hitlerowskich zbrodniach.

IBM

Nie tylko niemieckie firmy mają w swojej historii tak trudne momenty, jak współpraca z nazistami i zarabianie na wojnie.

Amerykański koncern IBM w czasie II wojny światowej poprzez swój niemiecki oddział Dehomag, zaopatrywał władze III Rzeszy w nowoczesne maszyny liczące i karty perforowane, szkolił operatorów oraz serwisował sprzęt IBM.

Założyciel firmy IBM, Thomas Watson otrzymał nawet w 1937 r. od Hitlera medal “za zasługi dla Rzeszy”.

Ikea

Aktywnym nazistą był także twórca słynnej meblowej sieci Ikea. Ingvar Kamprad należał do nazistowskiej partii Svensk Socialistisk Samling (Szwedzka Koalicja Socjalistyczna), a z archiwalnych dokumentów, ujawnionych przez szwedzką prasę, wynika, że także werbował do organizacji nowych członków.

Trudne fakty z życia Kamprada ujrzały światło dzienne w 1994 r. Założyciel IKEA przeprosił wtedy za swoją postawę sprzed lat, uznając ją ,,za największy błąd w życiu”.

Źródło:       https://www.money.pl/galerie/artykul/reinmann-hugo-boss-dr-oetker-ikea-bayer-firmy,185,0,2429113.html

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Archives

Blog Stats

  • 1,882,740 hits
April 2019
M T W T F S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Opinie wyrażane w tekstach lub komentarzach pod artykułami publikowanymi na łamach JUSTICE4POLAND są własnością autorów i niekoniecznie odpowiadają opiniom wyrażanym przez nasza Redakcje .

 

 

 

 

 

Follow Justice4Poland.com on WordPress.com
https://reignitefreedom.com/

All information, data, and material contained, presented, or provided on justice4poland.com is for educational purposes only. It is not to be construed or intended as providing medical or legal advice. Any views expressed here-in are not necessarily those held by justice4poland.com

ENOUGH LIES

DOSYĆ KŁAMSTW

Walczmy z przejawami antypolonizmu

Translate

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Niezłomni.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Niezależne Media Podlasia

Just another WordPress.com site

SKRiBH

zeskrobywanie nieprawdy i czepianie się słów

Warszawska Gazeta

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Foliarz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Spory o historię i współczesność

Prywatny blog historyczny Bohdana Piętki

Kekusz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

ProstoPoPolsku

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

%d bloggers like this: