Justice4Poland.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Żydokomuna


Na temat pojęcia określanego „zydokomuna” pisałem już 20 lat temu. Jednak nie dotarła ona do szerszego kręgu Polaków i dzisiaj trafiam na takie zjawiska jak np
wykład dr. hab. Mirosława Szumiło z Biura Badań Historycznych IPN, który niezbyt rozumie o czym mówi, ale zabiera głos w spotkaniu na temat „Żydokomuna – fakt czy mit?”

Wracam więc do etymologii słowa „żydokomuna”. Pierwotnie nie miało ono nic wspólnego z obecnym znaczeniem.
Pisałem po wielokroć, że w środowisku żydowskim rodzą się czasem bardzo dziwaczne zjawiska.

Takim szczególnym przykładem był narodowy komunizm Żydów.
To trochę coś w stylu pierwszych komun chrześcijańskich, a także dwudziestowiecznych hippies, lecz ograniczone do narodu wybranego.
Gdy w XX wieku pojawiła się możliwość wykupu ziemi od Palestyńczyków, zrodził się ruch społeczny budowy rolniczych osiedli żydowskich na najtrudniejszej ziemi w Palestynie.

W tym celu Żydzi uczyli się uprawy roli i rzemiosła które mogło być przydatne w Palestynie.

Na terenie przedwojennej Polski było kilka ośrodków szkoleniowych, które działały właśnie jak komuny społeczne – dosłownym tego słowa znaczeniu.

Trzeba bardzo wyraźnie podkreślić, że do początku tego tysiąclecia mieszkańcy komun żyli w pokoju z Palestyńczykami i nikomu nie kradli ziemi, ale ciężką pracą zamieniali pustynię w ziemię uprawną.

Tak było do momentu prowokacji Ariela Sharona na wzgórzu świątynnym.

Działania tych żydowskich komun były wspierane przez Państwo Polskie w okresie Drugiej RP. Kto pierwszy użył dla nich określenia „żydokomuny” tego nie wiem. Ale takie było pierwotne znaczenie tego słowa.

O żydowskich komunistach mówiono wtedy po prostu „komuniści” – co było synonimem słowa „żyd-komunista”, bo o rosyjskich komunistach mówiono „sowiety”.

Dopiero po drugiej wojnie światowej przeniesiono znaczenie słowa „żydokomuna” na żydowski aparat represji i władzy totalitarnej nad Polakami.

W publikacjach historycznych IPN pokutuje chroniczny brak zrozumienia czasów – których dotyczą różnorakie opracowania.

I tak jest również w przypadku autora książki „Roman Zambrowski 1909-1977”, a więc Mirosława Szumiło z Biura Badań Historycznych IP

(Z początku lat sześćdziesiątych pamiętam wymianę zdań między moimi dziadkami – gdy rozmawiali tak, bym jako dziecko niczego nie rozumiał. Ale zapamiętałem właśnie nazwisko Zambrowskiego i Bermana. Chociaż jestem pewien, że padło wtedy wiele innych nazwisk. )

W przytoczonym artykule Mirosław Szumiło usiłuje liczbami pokazać skalę dominacji Żydów w stalinowskim aparacie terroru. Zapomina jednak i kilku fundamentalnych wyznacznikach, które dokładnie scharakteryzują rolę Żydów w pacyfikacji Narodu Polskiego.

Zacznę więc od tego, że przypomnę iż prawie wszyscy żydowscy komuniści uważali, że Polska winna być republiką radziecką i czynili wszystko – by do tego doszło.

Dlatego w Drugiej RP trafiali do więzień za działania służące obaleniu władzy w Polsce.

Podkreślić należy, że takie poglądy przejawiali nie tylko komuniści, ale cała masa żydowskiej – lewicującej młodzieży.

Bardzo biedna wtedy Druga RP opłacała studia Żydów po to, by ci działali na rzecz likwidacji Państwa Polskiego.
Pogarda dla wszystkiego – co polskie – była aksjomatem większości żydowskich komunistów. I dlatego z całą bezwzględnością rozprawiali się również z nielicznymi – polskimi komunistami.

W latach stalinowskich w kazamatach UB torturowani byli nie tylko polscy patrioci, ale również polscy komuniści – których chciała się pozbyć żydowska elita.
I to właśnie ci komuniści – którzy przeszli przez katownie UB – byli w 1968 roku awangardą antyżydowskiej nagonki.

Warto w tym momencie przypomnieć proces „powstawania” PZPR, który nazywano propagandowo „scalaniem polskiej lewicy”.

Przed wojną przytłaczająca większość socjalistów była wroga komunistom. I takim był też spolonizowany Żyd – Bolesław Drobner, którego miałem okazję poznać osobiście.
Po pobycie w czasie wojny w ZSRR dał się mocno zastraszyć i zmienił zachowanie – chociaż nie poglądy. Mimo tego był przeciwny połączeniu PPS z komunistami – za co został wydalony z PPS przez usłużnych UB członków PPS.
Mimo wszystko Drobner miał dużo szczęścia, bo innych ppsowców albo zamykano w więzieniach, albo potajemnie mordowano.
Dzięki czemu udało się spacyfikować słabszych psychicznie członków PPS i uczynić z nich figurantami w zdominowanej przez żydów „Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej”.

Suche liczby – które podaje w przytoczonym tekście Mirosław Szumiło, bardzo niewiele mówią o udziale żydów w życiu politycznym powojennej Polski.
Kiedy nie ujawnimy wrodzonego sadyzmu i nienawiści tych ludzi do wszystkiego – co polskie, to jakbyśmy niczego nie powiedzieli.

Artur Łoboda

Polskie Niezależne Media
Fundacja Promocji Kultury
www.fundacja.zaprasza.eu

=========================

Źródło:        http://www.polishclub.org/2019/03/25/zydokomuna-2/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+PolishClubOnline+%28Polish+Club+Online%29

====================

Podobne:

Okupacja sowiecka zniszczyła polski naród moralnie: Kpt. Maria Mirecka-Loryś

https://www.polskieradio24.pl/130/7527/Artykul/2278752,Kpt-Maria-MireckaLorys-okupacja-sowiecka-zniszczyla-polski-narod-moralnie?fbclid=IwAR2c8J9EQo5hUBSE7T2fr0CNexYAyKfs_WfFc0gZsjbKbODisSm6w-8rfYg

==========

One comment on “Żydokomuna

  1. Mieczysław Sylwester Kazimierzak
    March 29, 2019

    Michael E.Jones : WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA.ŻYDOKOMUNA w historii ma swój rozdział ŻYDOBOLSZEWIZM,a dziś ŻYDOBANDERYZM.W czasie walki ZŁA ze ZŁEM to jest NAZIZMU z KOMUNIZMEM brakiem lojalności wykazały się MNIEJSZOŚCI NARODOWE:ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Archives

Blog Stats

  • 1,491,365 hits
March 2019
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Opinie wyrażane w tekstach lub komentarzach pod artykułami publikowanymi na łamach JUSTICE4POLAND są własnością autorów i niekoniecznie odpowiadają opiniom wyrażanym przez nasza Redakcje .

 

 

 

 

 

Follow Justice4Poland.com on WordPress.com

All information, data, and material contained, presented, or provided on justice4poland.com is for educational purposes only. It is not to be construed or intended as providing medical or legal advice. Any views expressed here-in are not necessarily those held by justice4poland.com

ENOUGH LIES

DOSYĆ KŁAMSTW

Walczmy z przejawami antypolonizmu

Translate

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC - ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum - p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC - ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum - p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Niezłomni.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Niezależne Media Podlasia

Just another WordPress.com site

SKRiBH

zeskrobywanie nieprawdy i czepianie się słów

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wolna Polska – Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Spory o historię i współczesność

Prywatny blog historyczny Bohdana Piętki

Kekusz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

ProstoPoPolsku

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

%d bloggers like this: