Justice4Poland.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Syjonistyczny plan Władzy Światowej – Lektura obowiązkowa.


 

Uprzejmie prosimy o jej kopiowanie i rozpowszechnianie. Materiał można ściągnąć także w formacie PDF pod linkiem. Ukłony i podziękowania dla Work Buy Consume Die za kawał świetnej pracy.  Redakcja.

Wstęp – o Russel’u Maguire

syjonizm

Zanim magazyn American Mercury dostał się pod obecne właścicielstwo, był własnością i pod kontrolą znakomitego patrioty o nazwisku Russel Maguire. Był to człowiek zamożnej i inteligentnej inicjatywy biznesowej.

Zaniepokoił się on tym, co poznał jako Główny Plan Syjonizmu dla Władzy Światowej. Rękopis z udokumentowanymi badaniami dostał się w jego ręce i miał on odwagę go opublikować.

Po opublikowaniu rękopisu stał się ofiarą prób szantażu, fizycznego zagrożenia, niebezpieczeństwa zabójstwa i całkowitego sabotażu jego biznesowych przedsięwzięć. Jego życie stało się zagrożone na tyle, że opuścił Amerykę i osiadł na odizolowanej wyspie, gdzie, jak czuł, mógł uniknąć niebezpieczeństwa napastowania, prześladowania i samego zagrożenia śmiercią.

W załączniku manuskrypt, który ten odważny patriota miał odwagę reprodukować.

Chronologia Syjonistycznego Głównego Planu dla Dominacji Świata.

Praktycznie wszystkie wątki zawarte w tej chronologii są bezpośrednimi cytatami z syjonistów lub ich książek. Na końcu artykułu wymienione zostały różnorodne książki, ich autorzy, firmy wydawnicze i daty publikacji.

1896

Theodor Herzl opublikował „Żydowskie Państwo”. Stała się ona syjonistyczną biblią. Poniżej dokładne cytaty z książki Herzl’a:

 • „Kiedy toniemy, stajemy się rewolucyjnym proletariatem, subordynowanymi oficerami wszystkich partii rewolucyjnych; w tym samym czasie, kiedy my powstajemy, wschodzi także nasza straszna moc portfela” p. 10.
 • „… im dłużej antysemityzm trwa w zawieszeniu, tym gwałtowniej wybuchnie” p. 4.
 • „Powszechne braterstwo nie jest ani trochę pięknym snem. Antagonizm jest niezbędny dla największych ludzkich wysiłków” p. 42.

1897

 • Lord Edmond Rothschild z Londynu i Jacob H.Schiff z Nowego Jorku, dwóch Starszych Syjonu, pozyskali Theodora Herzla dla Światowego Kongresu Syjonistycznego w Bazylei, Szwajcaria; 197 delegatów spotkało się tam i zaaranżowało plan Podboju Świata wraz z podwalinami dla Rządu Światowego.
 • Herzl, założyciel syjonizmu, na otwarciu spotkania, wzniósł swoja prawą rękę i powtórzył przysięgą starożytnych talmudystów: „Jeżeli zapomnę cię, o Jeruzalem, niech moja prawa ręka zapomni swą przebiegłość” [oryginał: „If I forget thee, O Jerusalem, may my right hand forget its cunning.”].

Ponadto Herzl na tym spotkaniu powiedział:

„Jesteśmy jednym narodem. Nie jesteśmy amerykańskimi czy rosyjskimi Żydami, jesteśmy tylko i wyłącznie Żydami!”.

Powiedział również:

„Z kilkoma wyjątkami, które w ogóle się nie liczą, cała światowa prasa jest w naszych rękach”.

 • Żydzi użyją swoich wszelkich wpływów i potęgi aby zapobiec wzrostowi i dobrobytowi innych narodów oraz do podboju światowej władzy; 4. sierpnia 1987 na otwarciu Kongresu Syjonistów dr Mandelstam powiedział:

„Żydzi użyją swoich wszelkich wpływów i potęgi aby zapobiec wzrostowi i dobrobytowi innych narodów oraz postanawiają trzymać się swoich historycznych nadziei tzn. podboju światowej władzy”.

(LE TEMPS, Paryż, 3. września 1897)

 • Syjonistyczna Organizacja Ameryki została założona w 1987 z Richardem Gottheilem z Uniwersytetu w Kolumbii jako jej pierwszym prezydentem i rabinem Stephenem Wisem jako pierwszym sekretarzem. Oddziały dla kobiet (Haddash) i dzieci (Młoda Judea) zostały wkrótce powołane.

(ZIONIST NETWORK, p. 32)

1898

Żydzi energicznie odrzucają ideę połączenia z innymi narodami.

Dr Mandelstam, profesor Uniwersytetu Kijowskiego, Rosja [ówczesna], na Kongresie Syjonistów w Bazylei w 1898 powiedział:

„Żydzi energicznie odrzucają ideę połączenia z innymi narodami i trzymają się nieustępliwie ich historycznej nadziei, t.j. światowego imperium”.

 (THE FOUNDATIONS OF THE NINETEENTH CENTURY,  H. S Chamberlain’a, Vol. I, p. 335. Również p. 221 of DEMOCRACY AND WORLD DOMINION.)

1900

 • Herzl odbył spotkanie z Sułtanem Turcji w celu kupienia dla syjonistów ziemi w Palestynie. Kiedy Sułtan nie wyraził zgody, na jego ręce spadła odpowiedzialność za rewolucję. Zauważ późniejsze wydarzenie z 1914 r.
 • Między rokiem 1900 a wybuchem I Wojny Światowej (1914) Stany Zjednoczone zostały zalane znacznymi falami imigrantów z Europy wschodniej.

1901

 • Ponieważ Prezydent Stanów Zjednoczonych William McKinley odmówił bycia marionetką międzynarodowych bankierów, został zabity przez rosyjskiego syjonistę, Zolkohz’a. Wcześniej zamordowani zostali również prezydenci Lincoln (w Wielki Piątek) i Garfield.
 • Dr Leopold Kahn podsumował poglądy podczas przemowy nt. syjonizmu w szkole żydowskiej w Pozorny (Bratysława) w 1901 r.:

„Żydzi nigdy się nie zasymilują ani nie zaadaptują do zwyczajów czy moralności ‘obcych’; żyd pozostanie żydem w każdych okolicznościach”.

(WORLD CONQUERORS, p. 21).

[‘Obcy’ oznaczają nie-żydów. Jest to skutek późniejszych zmian w Talmudzie, który obelżywie określił Chrześcijan jako „zwierzęta” i „odchody”, co wywołało światowe niepokoje w Chrześcijańskiej części świata. Tak więc terminologia ta w późniejszych wersjach została uczyniona bardziej zawiłą, jak np. „obcy” mimo, że i tak każdy wiedział, o jakie określenia chodzi.].

1902

 • Lenin dołącza się do Trockiego w Szwajcarii na Radzie Redakcyjnej syjonistycznej publikacji ISKRA. Została ona wydrukowana w Monachium, Niemcy.
 • Kuhm, Loeb & Co. było jednym z założycieli i szefów finansowych skandalicznej Kompanii Kanału Panamskiego.

1903

 • Dr Simon Flexner, jeden z trzech pracowitych braci, został dyrektorem laboratoriów Instytutu Rockefellera.

(American Mercury, listopad 1958, p. 105).

 • Stoimy (w 1903) przed ogromnym niepokojem na całym świecie.

Na szóstym Kongresie Syjonistycznym w 1903 r. w Bazylei, Szwajcaria, dr Max Nordau, Starszy Syjonu, powiedział (cytujemy z Americam Jewish News, Nowy Jork, vol. 4, no. 2, 19 . września 1919):

„Theodor Herzl uznał to za swój obowiązek utrzymywać wartościowe relacje z tą wielką i postępową potęgą (Anglią). Herzl wie, że stoimy przed ogromnym niepokojem na całym świecie. Wkrótce, być może będzie musiał zostać powołany jakiś kongres światowy i Anglia,  wspaniała, wolna i potężna Anglia, kontynuować będzie dzieło, które się rozpoczęło wraz z hojną ofertą wobec szóstego Kongresu Syjonistycznego w 1903.”

Theodor Herzl
Theodor Herzl

„A jeśli pytacie mnie teraz, co ma Izrael do roboty w Ugandzie, to.. pozwólcie, że wypowiem następujące słowa, jak gdybym pokazywał wam szczeble drabiny prowadzącej wzwyż i wzwyż:

Herzl, kongres syjonistów (1897), Angielska propozycja ugandyjska (1903), przyszła wojna światowa (1914-1918), konferencja pokojowa (1919-1920), w czasie której, z pomocą Anglii, utworzona zostanie wolna żydowska Palestyna.”

„Niczym potężny grom te ostatnie słowa dotarły do nas i drżeliśmy wszyscy i byli pełni podziwu jak gdybyśmy ujrzeli wizję starców”.

To powyższe przemówienie zostało również wydrukowane w „Faszyście” (Londyn) w lutym 1937. To samo przemówienie zostało wspomniane w wielu książkach, włączając (na stronie 221.) „Demokrację i światowe dominium” wspaniałego edukatora Edwina D. Schoonmakera, wydawca Richard R. Smith, Nowy Jork, 1939.

 • Speyer&Co., syjonistyczny dom bankowy, zabezpieczył wszystkie koncesje na ropę w Meksyku. Od tego momentu intryga objęła Meksyk.

1904

 • Kuhn Loeb & Co. (międzynarodowa firma bankierska Rothschilda) sfinansowała wojnę Japonii z carską Rosją. (Zaplanowana rewolucja w carskiej Rosji rozpoczęła się rok później).
 • Naszą jednością na obecny czas jest dziedzictwo Herzla dla narodu żydowskiego.

Chaim Weizmann skomentował „Judenstaat” Theodora Herzla następująco:

„cztery lata temu światowe żydostwo było podzielone na dwa obozy: jeden na wschodzie i jeden na zachodzie. I kiedy przybył Herzl i powiedział nam, że musimy zjednoczyć zachodnią Europę i wschodnie żydostwo, wypełniliśmy ten nakaz odpowiednio. Nasza jedność dzisiaj jest dziedzictwem Herzla dla narodu żydowskiego”.

Wyzwoliwszy zniewolone narody, Zachód nieuniknienie pozbawia Żydów ze wschodu połowy ich władzy.

„Judenstaat” Theodora Herzla zakłada:

„Jesteśmy jednym narodem! A dzisiaj jest to jedyna jedność istniejąca w świecie podzielonym na dwie półkule.”

„Jesteśmy jednym narodem pomimo rzekomych rys, pęknięć i różnic między demokracjami amerykańską i sowiecką. Jesteśmy jednym narodem i nie jest w naszym interesie, aby zachód liberalizował wschód, bo w robieniu tego i w wyzwalaniu zniewolonych narodów, zachód nieuniknienie zdeprawowałby Żydów ze wschodniej połowy światowej potęgi”.

(Oświadczenie Chaim’a Weizmann’a w WORLD CONQUERORS, p. 227.).

 • Stowarzyszenie Robotnicy Przemysłowi Świata zaczyna promować przemoc i zamieszki w Stanach Zjednoczonych. Urodzony w Austrii Felix Frankfurter został później adwokatem anarchistów I Wojny Światowej.

1905

 • Rewolucja obalająca w Rosji, przewodzona przez Sydneya Hillmana, finansowana przez Rothschildów i Jacoba H. Schiffa, nieudana.

(Sidney Hillman (Schmoul Gilsman) wykształcony na rabina. Zobacz: Who i Who In America, vol. II, p. 254.)

 • Rewolucja obalająca w Rosji upadła. Prowadzona była przez Sidneya Hillmana, który później przybył do Stanów Zjednoczonych do kierowania „operacji światowymi”. Kolejnym liderem tej samej rewolucji był Leon Trocki (Leiba Davidovitch Bronstein).

Podczas rewolucji Rothschildowie wspomagali finansowo, ich robotnicy w Rosji służyli do niszczenia i sabotowania studni wydobywczych (ropy) i rafinerii. Zajęło wiele lat aby zrekompensować ten ogromny sabotaż. Upośledziło to carską Rosję kilka lat później, kiedy „Zaplanowana I Wojna Światowa” się rozpoczęła.

 • Zostało utworzone Miedzyuczelniane Towarzystwo Socjalistyczne. Felix Frankfurter założycielem.
 • Kopia „Protokołów mędrców Syjonu” zarejestrowana w Muzeum Brytyjskim, w Londynie.
 • Wkład międzynarodowego żydostwa w rewolucję rosyjską wyniósł 4,5 mln $ amerykańskich.

Cytujemy ze strony 76. „The world at the cross roads” Borisa Brasola:

„Zgodnie z informacją zawartą w ‘London Jewish Cronicle’, wkład międzynarodowego żydostwa w kwestię rewolucji rosyjskiej w 1905 roku osiągnął sumę 874 341 £ (prawie 4,5 mln $ dolarów amerykańskich)”.

Żydzi niewątpliwie wyposażyli w umysły i energię rewolucję w całej Rosji.

Nic dziwnego, że George von Longerke Meyer, Ambasador Stanów  Zjednoczonych w Rosji w trakcie Wojny Rosyjsko-Japońskiej, oznajmił w oficjalnym liście datowanym na 30 grudnia 1905 r, adresowanym do Elihu Root, ówczesnego Sekretarza Stanu, że:

„Żydzi niewątpliwie wyposażyli w umysły i energię rewolucję w całej Rosji”.

Niemniej w 1905 rewolucja finansowana przez Jacoba H. Schiffa upadła.

1906

 • „Nie można skazać miliona dolarów” (Rockefellerowie)

W 1906 roku proces rozwiązania został wniesiony przez Prokuratora Generalnego, w imieniu Rządu Stanów Zjednoczonych, przeciwko Kompanii Naftowej Rockefellerów. Sprawa została zamknięta w 1908. Naczelny Sąd Stanów Zjednoczonych orzekł w maju 1911 przeciwko interesom Rockfellerów i skazał ich na karę pieniężną w wysokości 29 mln $. Stan Teksas wystosował sprawę przeciwko Rockefellerom robiącym biznesy w tym Stanie.

Książka Williama H. Allena „Rockefeller: gigant, karzeł, symbol” ukazuje trochę szczegółów ważniejszych kwestionowanych operacji Rockfellerów. Kiedy Rockefellerowie wymanewrowali się z kary 29 mln $, Sędzia Federalny Landis, który prowadził rozprawę rządową, gorzko skomentował: „Nie można skazać miliona dolarów”. (American Mercury, Listopad 1958, p. 104).

 • Od początku Rockefellerowie finansowani byli przez Kuhn, Loeb & Co. i innych syjonistycznych bankierów. Rothschildowie doradzali i prowadzili Rockefellerów. Mieli umowę na podział światowych rynków paliwowych.

(Patrz: „Rothschildowie i Rockefellerowie: zagorzali monopoliści” w American Mercury, Listopad 1958, p. 100).

 • W encyklopedii żydowskiej (1906) czytamy: Firma Schiff’a przejęła i wydała dużą pożyczkę na wojnę japońską 1904-1905. (THE ALIEN MENACE, p. 112.).
 • Rothschildowie sfinansowali powstanie stowarzyszenia Alliance israélite universelle (Wszystkich braci izraelskich) ogłoszonego w Rosji [a mającego na celu „obronę praw człowieka” w odniesieniu do wszystkich Żydów świata- przyp. Tłum.] oraz reszcie świata w 1907: „Przejmujcie prasę! Dzięki niej wszystko przyjdzie do was w naturalnym biegu wydarzeń” (Adolphe Cremioux, założyciel Alliance israélite universelle cytowany z A. Shamakoffa „Adresy w obronie T. Dokshina i innych” p. 36, Moskwa: Uniwersyteckie Biuro Druku, 1907).

1907

 • Poalej Syjon – zorganizowany w Stanach Zjednoczonych.

Pracownicza syjonistyczna organizacja Ameryki – Poalej Syjon – została zorganizowana w Stanach Zjednoczonych w celu kształtowania działań pracowniczych.

 • Kolejny wielki kryzys – niespodziewane i pilne żądania co do depozytów względem banków, z których wyszli nieporównywalnie potężniejsi.

„Nastał kolejny wielki kryzys kiedy Fundusz Knickerbocker upadł z powodu manipulatorów klasy milionerskiej, którzy świadomie wykreowali szturm na banki, z którego wyszli nieporównywalnie potężniejsi, wykupiwszy obligacje zrujnowanych ofiar, które trzymali do sprzedania w cenie pierwotnej”.

„W tym samym czasie Fundusz Stali był gotowy do przejęcia absolutnego monopolu. Solomon Loeb z Kuhn, Loeb & Co., był członkiem Funduszu Knickerbocker”

(DEADLIER THAN THE H. BOMB, p. 45.)

1908

 • Socjaliści finansowani przez międzynarodową grupę bankową ogłosili, że „pogrzebią cały system kapitalistyczny”.
 • Na skutek porady Rothschildów rząd Belgii nabył Kongo Belgijskie. Edward Seugier wysłany do Elizabethtown. Wojna, minerały i inne powody przytoczone w dalszej części.
 • Abraham Flexner został ekspertem edukacyjnym Fundacji Carnegie w zakresie Zaawansowania Nauczania. (AMERICAN MERCURY, November 1958, p 106.)
 • Federalna Rada Kościołów Chrystusa założona na sugestię Rothschilda.

Rockefeller i Carnegie biorą aktywny udział. Ich fundacje później wpłacają w organizację fundusze. 75 procent jej finansów pochodziło z zewnętrznych źródeł swoich kościelnych członków. Kongregacje nie głosują. „Wybrani” delegaci spotykają się tylko raz na cztery lata.

 • Podczas gorącego dochodzenia Kongresu w sprawie niewolnictwa białych ludzi, utworzono Kongres Żydów amerykańskich. (Patrz: p. 96 „International Jew” Henry’ego Forda Seniora). Podczas kolejnych lat Kongres Żydów Amerykańskich i Federalna Rada Kościołów Chrystusowych miały blisko współpracować nad wieloma projektami.

1909

 • Walter Rathenau, syjonista, Finansowy Dyktator Niemiec: tylko 300 osób, z których każdy zna pozostałych, sprawują rządy nad losem Europy.

a

Walter Rathenau, syjonista, Finansowy Dyktator Niemiec, wybrany przez  Międzynarodowych Bankierów po I Wojnie Światowej, w The Wierner free presse, 25. grudnia 1909:

„Tylko 300 osób, z których każdy zna wszystkich pozostałych, zarządzają losem Europy. Swoich następców wybierają z własnego otoczenia. Ci Żydzi mają środki w swoich rękach aby zakończyć formowanie któregokolwiek państwa, którego istnienie uznają za nierozsądne”

 • „Narody Europy nie podlegają już swoim własnym Rządom” i zostały przedmiotem niewidocznej Władzy

„Niewidoczne imperium finansowe”, dokładnie udokumentowana badawczo książka E. Aleksandra Powella, ogłoszona w The Saturday Evening Post 19. czerwca 1909:

„Narody Europy nie podlegają już swoim własnym Rządom. Przeszły pod inne zwierzchnictwo. Zostały przedmiotem innej Władzy, Władzy niewidocznej, ale odczuwanej zarówno w każdym pałacu ja i każdej wiosce, zarówno w Rosji jak i w Hiszpanii, przez każdego rodzica i każde dziecko, przez każdego potentata i każdego robotnika.”

„Żaden naród na kontynencie europejskim nie ma już niezależności, co jest więcej jak normalne. Polityczna autonomia każdego z nich została poddana woli despotyzmu, przed którym każde królestwo i imperium i republika blakną w najbardziej pokornej służbie.”

(Powyższe także w „Zionist Network” senatora Jack’a B. Tenney’a, p. 6.)

1911

 • Paul Warburg i potężny niemiecki dom bankowy M. Warburg and Company
Paul Warburg
Paul Warburg

„Paul Warburg był szwagrem Jackoba H. Schiffa. Warburg urodził się w Niemczech. Jego bracia kierowali potężnym niemieckim domem bankowym M. Warburg and Company w Hamburgu, finansującym niemiecki przemysł stoczniowy i kontrolujący Hambursko-amerykańskie i Północnoniemieckie linie morskie Lloyd.

„Pan Max Warburg, głowa tego domu bankowego, grał ważną rolę i polityce Niemiec, szczególnie w czasie kiedy Kaiser uszedł do Holandii.”

„Dr Carl Melchoir, partner w biznesie, jeden z pięciu Niemców delegatów w randze szefa na Konferencji Pokojowej w Wersalu (1919) i późniejszych latach (1930), był wybitnym założycielem Banku dla Międzynarodowych Porozumień.”

„Był to centralny bank centralnych Porozumień Międzynarodowych, centralny bank centralnych banków założony w Szwajcarii, który został umiędzynarodowiony jednakowo w czasie pokoju jak i wojny, nie płacący podatków i będący ponad i poza wszelkim prawem.

(ALL THESE THINGS, by A. N. Field, p. 5.)

 • Rothschildowie chcieli odwleczenia I Wojny Światowej (potrzebowali naszej [amerykańskiej] Ustawy o Rezerwie Federalnej do sfinansowania Wojen Światowych).

Korespondencja Rothschildów z Niemieckim Kaiserem ujawnia, że Rothschildowie chcieli odwlec I Wojnę Światową (potrzebowali naszej [amerykańskiej] Ustawy o Rezerwie Federalnej do sfinansowania Wojen Światowych).

(INTERNATIONAL JEW by Henry Ford, Sr., P. 204.)

 • „Zmiana naszego rządu i instytucji poprzez wojnę”.

Międzynarodowa Grupa prowadząca Fundację Carnegie „omawiała zalety zmiany naszego rządu i instytucji w trakcie wojny”.

Później Alger Hiss został prezydentem tego „międzynarodowego” zespołu.

 • Żydzi… przejęli i kontrolują większą część niemieckiej prasy.

„Czułem się przymuszony zwrócić uwagę (Cesarzowi Wilhelmowi II podczas jego ostatniej wizyty w Anglii w 1911), że Żydzi.. przejęli i kontrolują większa część niemieckiej prasy. Nie wyraził przeciwnego zdania” Herbert Henry Asquith, Premier Rządu Anglii w latach 1908-1916.

(THE GENESIS OF THE WAR, Nowy Jork, 1923, p. 89.)

 • Syjonistyczna organizacja wysłała niemieckiego geologa, profesora Blakenhorna, aby zbadał potencjał regionu Morza Martwego w Palestynie.

(THE ALIEN MENACE, p. 168.)

1912

 • Bernard Baruch wskazał Wilsona Woodrow’a na urząd Prezydenta
Bernard Baruch
Bernard Baruch

Bernard Baruch wskazał na urząd prezydenta w Białym Domu swojego najsłabszego profesora, Woodrow’a.

 • Richard J. H. Gottheil napisał, że „Im bliżej Żydzi są trzymani w gromadzie, tym większe ich zainteresowanie żydowskim życiem i myślą”.
 • Najlepsi broszurkarze, najzdolniejsi dziennikarze Europy trzymani na liście płac różnych grup finansowych, gorączkowo przygotowywali opinię publiczną na przyszły konflikt między europejskimi krajami. Boris L. Brasol.
 • Kontrola prasy nowojorskiej oznaczała kontrolę całej prasy amerykańskiej.

„W końcu powinno się zrodzić w umyśle, że biura prasowe i wielkie zachodnie dzienniki używają nadmiernego wpływu na amerykańską prasę jako całość.. Zagraniczne wiadomości, które przeszły przez te biura, pierwotnie napisane były dla nowojorskich gazet, a zatem, wg ostatnich analiz, kontrola prasy nowojorskiej oznaczała kontrolę całej amerykańskiej prasy”

(Horace C. Peterson)

 • Prasa Northcliffe (w żydowskim posiadaniu) zrobiła więcej przed i w czasie trwania wojny aby pogorszyć i umyślnie zatruć umysły Anglików przeciwko Niemcom niż jakakolwiek inna agencja.

(Clinton Hartley Grattan)

1913

 • Pułkownik E. Mandell House napisał książkę „PHILIP DRU, ADMINISTRATOR” David-Rex-Universe, patrz: AMERICAN MERCURY, listopad 1954, p. 131.

(Badacze mówią, że E. Mandell House był agentem Rothschildów.)

 • Prezydent Wilson: „wiemy, że coś stoi na przeszkodzie między narodem amerykańskim a kontrolowaniem jego własnych spraw w Waszyngtonie”.

Prezydent Wilson (podczas krótkich chwil, kiedy nie był zdominowany przez Brandeisa, Barucha, Frankfurtera, etc.) „wiemy, że coś stoi na przeszkodzie między narodem amerykańskim a kontrolowaniem jego własnych spraw w Waszyngtonie”.

(FAR AND WIDE, p. 327. )

Ukryta Ręka wydaje pięć związanych ze sobą artykułów konstytucyjnych w roku 1913:

 • Prawo o stopniowym podatku dochodowym przeszło (16. Poprawka). Fundamentalną zasadą, założoną przez Manifest Komunistyczny do niszczenia społeczeństwa, jest nałożenie „wysokiego, progresywnego lub stopniowego podatku dochodowego.”
 • Ustawa o Federalnej Rezerwie Bankowej przeszła 23. grudnia, dwa dni przed Bożym Narodzeniem. Pozwala ona obcym, przez prywatnie przez nas posiadaną federalna rezerwę banków, finansować „zaplanowane” wojny światowe.

Elihu Root przepchnął tą niebezpieczną ustawę w senacie, 13. grudnia 1913.

(Patrz: MONEY MADE MYSTERIOUS – trzecia księga.)

4,000 stron znakomitego druku zostało później płynnie dodane do tej ustawy! Zostało to przygotowane na sekretnej konferencji na Jekyl Island Barucha.

 • Liga Anty-pomówieniowa (Anty-zniesławiająca) ADL została zorganizowana przez B’nai B’rith. (Jej naciski i nagrania z zastraszania, a także smutne wydarzenia, które nastąpiły wkrótce potem, mówią same za siebie).
 • Została założona Fundacja Rockefellera. Od tego czasu zespół ten i ADL miały współpracować. (Pamiętajmy o dwóch ostrzach tej samej pary nożyc).
 • Senatorowie Stanów Zjednoczonych nie będą więcej wybierani przez legislatury z poszczególnych Stanów. Od tego czasu senatorowie wybierani będą w wyborach powszechnych. Dało to Międzynarodówce i ich Kontrolowanej Prasie kontrolę nad senatorami poprzez kontrolę wszystkich mediów. Już wcześniej zostało to uczynione z Kongresmenami.

Od tej daty mieliśmy być okłamywani, poddawani praniu mózgów i zdradzani: nacjonalizm został wyrzucony przez okno na rzecz nieamerykańskiego internacjonalizmu.

Pieniądze prawowicie należące do obywatela zostały mu zabrane przez marksistowski podatek dochodowy roztrwoniony przez międzynarodowców poprzez „ich kontrolowany rząd”. Nastąpiły zaplanowane i wspierane wojny.

1914

 • Jak syjoniści popchnęli Anglię w I Wojnę Światową…

Gdy syjoniści popchnęli Anglię w I Wojnę Światową, Stany Zjednoczone miały na kluczowym posterunku w Konstantynopolu (Turcja) Henry’ego Morgenthau Seniora jako ambasadora i Louisa Einsteina jako nadzwyczajnego ministra.

 • Paul M. Warburg na przesłuchaniu w Kongresie: „Zdecydowałem jedynie stać się obywatelem po tym, jak zostałem przekonany, że amerykański system pieniężny zostanie zreformowany”.

(THE HIDDEN EMPIRE, p. 63.)

 • Pięciu ludzi, którzy później zostali naczelnymi różnych rządów (Lenin w Rosji, Ebert w Niemczech, Branting w Szwecji, MacDonald w Anglii, Stauning w Danii), spotkało się jako członkowie Międzynarodowego Socjalistycznego Biura Drugiej Międzynarodówki!
 • Trocki został przedstawiony i polecony bankowi Kuhn, Loeb & Co przez publicystę.. ewolucjonistycznej gazety „Forward” z Nowego Jorku…

(Henry Coston, LES FINANCIERS QUI MENENT LE MONDE, Paryż 1955, p. 114.)

 • Żydzi przejmują główne gazety informacyjne w Ameryce.

„Jedna po jednej Żydzi przejmują główne gazety informacyjne w Ameryce…”

(Za: list Sir Cecila Spring-Rice’a (brytyjski ambasador w Stanach Zjednoczonych) do Sir Edwarda Greya (brytyjski minister spraw zagranicznych), listopad 1914.).

 • Na początku I Wojny Światowej Edmond Rothschild powiedział Chaimowi Weizmannowi, że „to się rozszerzy na środkowy wschód, gdzie będą miały miejsce sprawy wielkiego znaczenia dla politycznego syjonizmu.”
Edmond James de Rothschild
Edmond James de Rothschild

(FAR AND WIDE, p. 285.)

 • Pułkownik C. Repington relacjonuje rozmowę, którą odbył (5. kwietnia 1921) z Count Mensdorff, który był ambasadorem Ausrtii w Londynie w 1914, następująco:

„Mensdorff myślał, że Izrael wygrał wojnę; oni ją wywołali, wzrośli na niej, odnieśli na niej korzyści. To była ich najwyższa zemsta na Chrześcijaństwie”.

(AFTER THE WAR, p. 155, Constable, 1922.)

 • Lloyd George, adwokat syjonistów w Anglii, został zrobiony premierem angielskiego rządu i wybrany do „odegrania” [roli] podczas I Wojny Światowej. Jego sekretarzem był Sir Philip Sassoon Rothschild.

(AMERICAN MERCURY – KNOW – December, 1958.)

 • Żydzi i białe niewolnictwo.

„Rola jaką wszyscy Żydzi całego świata mają w białym niewolnictwie, jest jedną z najbardziej podłych skaz na naszym narodzie”

(JEWISH WORLD, March 18, 1914.)

 • Paul Moritz Warburg praktycznie kontroluje politykę finansową Administracji.

(Sir Cecil Spring-Rice, Brytyjski Ambasador w Stanach Zjednoczonych; z ALL THESE THINGS, A. N. Field’a, p. 5.)

 • Louis D. Brandeis: Asymilacja (Żydów) jest narodowym samobójstwem.

„Asymilacja jest narodowym samobójstwem” (Louis D. Brandeis przed Stowarzyszeniem Menorah, Uniwersytet Kolumbia).

1915

Bernard Brunch finansuje żołnierzy walczących w wojnie, o której Baruch powiedział, że była „pewna”.

W 1915, kiedy Stany Zjednoczone były w stanie pokoju, Bernard Baruch wziął udział swojego rocznego przychodu w wysokości 2 mln $ aby sfinansować żołnierzy mających wziąć udział w wojnie, o której Baruch wiedział, że była „pewna” [t.j. że z pewnością się wydarzy]. (AMERICAN MERCURY, wrzesień 1956, p. 83. )

1916

 • Louis D. Brandeis zatwierdzony na stanowisku Sędziego Najwyższego Sądu. „Brandeis był wysoko ceniony przez Wilsona jako człowiekowi, któremu zawdzięczał swoją karierę”.

Po miesiącach wielkiej walki w Kongresie, Louis D. Brandeis został zatwierdzony na stanowisku Sędziego Najwyższego Sądu. Jest wujkiem Felixa Frankfurtera, który lata później będzie dominował w Sądzie Najwyższym. Christopher Sykes, syn Sir Mark’a Sykes’a (który był Sekretarzem Brytyjskiej Rady Wojennej), napisał książkę „Dwa studia nad cnotą” (Two studies on virtue), oraz nawiązując do Deklaracji Balfoura i roli odegranej przez jego ojca w propagowaniu syjonizmu, Skyes powiedział – strona 183 jego książki:

„Powiedział on (James Malcolm – Malkom, syjonista) Sir Mark’owi Skyes’owi o bardzo ciekawym i potężnym wpływie, jakiego syjonista [tenże] może używać. Jednym z najbliższych doradców i przyjaciół prezydenta Wilsona był Sędzia Louis D. Brandeis, Żyd z żarliwą wiarą syjonisty niedawno nawróconego.”

„Ten Wilson został powiązany z Brandeisem więzami osobliwej wytrzymałości ponieważ, jak wieść niosła, przyszły jeszcze wtedy prezydent został uratowany przez tego człowieka (Brandeisa) przed wystąpieniem w szkodliwym procesie sądowym. Mówiono, że Brandeis był uważany przez Wilsona za człowieka, któremu zawdzięczał swoja karierę.”

(Badacze twierdzili, że prezydent Wilson był zamieszany w „moralne problemy” na Uniwersytecie Princeton, i że Samuel Untermeyer zwrócił Wilsonowi niektóre szkodzące mu listy po tym, jak Brandeis został umieszczony w Sądzie Najwyższym.)

Samuel Untermeyer
Samuel Untermeyer

Umieszczenie Brandeisa w Sądzie Najwyższym było ceną, którą zapłaciło amerykańskie społeczeństwo!

Nt. Pani Peck: cytujemy wypowiedzi innych osób:

„Przyjaźń Woodrowa Wilsona z panią Hulbert Peck (z Princeton, New Jersey) trwała przez siedem lat.. W ostateczności została ona rozbita przez plotkę. Tak zawny skandal z Peck dostarczył smaczku szeptanej propagandzie dwóch prezydenckich elekcji.. Wilson napisał setki listów do czarującej rozwódki.”

George S. Viereck

„Wygladało na to, że listy Peck zostały ostatecznie nabyte przez majątek Wilsona”.

George S. Viereck.

„Pani Peck nigdy nie wysuwała żądań, a Woodrow Wilson nigdy nie płacił ‘cichych’ pieniędzy czy szantażu” (Edward Mandell House). Prawdopodobnie właściwie umieszczony w Sądzie Najwyższym Brandeis był ceną, jaką zapłaciło amerykańskie społeczeństwo, twierdzą badacze.

 • W Rosji promowany jest rozwój rewolucji przez żydowskich bankierów

„Notatka spisana przez amerykańskiego oficjela (wywiad) i przekazana przez Najwyższego Komisarza Republiki Francuskiej w Stanach Zjednoczonych, zawierała następujący fragment:

W lutym 1916 po raz pierwszy zdano sobie sprawę, że rewolucja była podsycana w Rosji. Odkryto, że niżej wymienione osoby i koncerny były zaangażowane w to przedsięwzięcie destrukcji:

 • (1) Jacob Schiff;
 • (2) Kuhn, Loeb & Co., Directors: Jacob Schiff, Felix Warburg, Otto Kahn, Mortimer Schiff, Jerome Hanauer;
 • (3) Guggenheim;
 • (4) Max Breitung.

(Zaczerpnięto z American Consulate, Elbridge D. Rand, American Consul, Genewa, Szwajcaria, datowane na 21. stycznia 1929.; Archiwum Narodowe, Departament Stanu, Decimal File, 1910-1929, No. 861.4016/325. )

 • Z 63 delegatów Komitetu Rosyjskich Rewolucjonistów, którzy spotkali się w Nowym Jorku, 50 było weteranami rewolucji z 1905 roku.
 • Syjoniści potajemnie ukartowali Palestyński „deal”. Dokumentacja dostępna.
 • Słynąca ze złej sławy „Konferencja Wschód Słońca” w Waszyngtonie.

Nagranie z tego złowieszczego planowania zostało zatajone. (W 1938 wrogowie postarali się o podobną konferencję w wykonaniu Senackiego Komitetu do Spraw Wojskowych. Senator Bridges powiedział w  NEW YORK HERALD TRIBUNE, 2. marca 1939:

„Jeśli Amerykanie kiedykolwiek dowiedzą się o tym, co tu zostało powiedziane – naród będzie zszokowany i oszołomiony”.

(DEMOCRACY AND WORLD DOMINION, p. 312.)

 • Prezydent Woodrow Wilson wybrany ponownie dzięki sloganowi „On trzymał nas z dala od wojny”. (W tym samym czasie on sam i jego obcokrajowi doradcy podjeli kroki, aby uwikłać nas [Amerykanów – przyp. tłum.] w tą niepotrzebną wojnę).

1917

 • Bolszewicka Rewolucja nie była rewolucją, tylko właściwie inwazją.

(DEMOCRACY AND WORLD DOMINION, p. 210.)

 • Rabbi Stephen Wise: rosyjska rewolucja – najszczytniejsze żydowskie osiągnięcie.

a

„Wierzę, że z wszystkich osiągnięć mojego narodu, żadne nie było szczytniejsze niż udział, jaki synowie i córki Izraela wzięli w wspaniałym ruchu, który skulminował się w Rosji” (rewolucja).

(Z przemówienia rabina Stephena S. Wise’a, 23. marca  1917 na powszechnym spotkaniu świętującym rewolucję w Rosji).

 • Jacob Schiff wygłosił publiczną deklarację, że to dzięki jego finansowej pomocy rosyjska rewolucja odniosła sukces.

(Kwiecień) Jacob H. Schiff z Kufn, Loeb & Co. wygłosił publiczną deklarację, że to dzięki jego finansowej pomocy rosyjska rewolucja odniosła sukces.

 • „Właśnie miałem długą rozmowę z Simonds z New York Tribune. Jest przygotowany pomóc nam (syjonistom) przemówić z wigorem, redakcyjnie, w naszym imieniu, ale myślę, że Twoje słówko do niego będzie ważne”. List rabina Stephena S. Wise’a do Sędziego Louisa D. Brandeisa, 10. maja.
 • Jacob Schiff finansował wrogów autokratycznej Rosji.
Jacob Schiff
Jacob Schiff

Firma Kuhn, Loeb & Co. zaproponowała Japonii największą wojenną pożyczkę w latach 1904-1905, a wiec uczyniła możliwym zwycięstwo Japonii nad Rosją” … „ Jacob Schiff sfinansował wrogów autokratycznej Rosji i użył swoich finansowych wpływów aby trzymać Rosję z dala od rynków pieniężnych Stanów Zjednoczonych”.

 • Jacob Schniff zdeterminowany doprowadzić rosyjska rewolucję do końca.

„Powstanie z 4. lipca 1917 miało w założeniu obalić rząd tymczasowy zgodnie z planami Lenina i Trockiego”.

„Rewolucjoniści zostali wprawieni w zakłopotanie przez interwencję samotnego pułku, który wcześniej został wycofany z frontu i który się rozproszył. Lenin uciekł, ale Trocki został aresztowany. Ich sprawa wydawała się stracona”.

„Ale bolszewicy dali dowód swojej odwagi i dostarczono im telegram o finansowym wsparciu Jacoba Schiffa, który był zdeterminowany doprowadzić rewolucję rosyjską do końca”.

„Waga tych funduszy będących w dyspozycji Lenina i Trockiego w celu podburzenia bolszewickiego powstania, nie była pełni urzeczywistniona. Ta akcja obaliła rząd Kerensky’ego i ustanowiła sowiecki reżim”.

„Jak te środki się do nich dostały pozostaje niewiadome. Rząd Stanów Zjednoczonych opublikował w październiku 1918 serię rządowych dokumentów zatytułowaną „Niemiecko-bolszewicki spisek”.

(Henry Coston, LES FINANCIERS QUI MENENT LE MONDE, Paris, p.114.)

 • Max Warburg, z Hamburga, 21. października otworzył rachunek dla Trockiego (Bronsteina) w banku Rothschildów – Nya Banken w Sztokholmie, Szwecja.
 • Syjoniści zdominowali Anglie i Francję, zdradzili arabsko-muzułmańskie narody i wyrzekli się Palestyny jako o niewielkiej wartości.
 • października syjoniści zdominowali Anglię i Francję, zdradzili arabsko-muzułmańskie kraje i wyrzekli się swoich terytoriów w Palestynie jako o niewielkiej wartości. Lawrence z Arabii, Anglik który był uwielbiany, zaufany i szanowany przez Arabów, oddał brytyjskiemu rządowi odznaczenia, które od niego dostał. (Czyż nie powinien Eisehhower, jako głównodowodzący Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych, również zwrócić wartościowych odznaczeń wojskowych, które otrzymał od sowieckiej Rosji?).
 • Wladimir Olaf Aschberg wystąpił w roli pośrednika Maxa Warburga w finansowaniu (bolszewickiej) rewolucji.

„Wladimir Olaf Aschberg pełnił rolę pośrednika (w Sztokholmie, Szwecji) między Kuhn, Loeb & Co. z Nowego Jorku a firmą Maxa Warburga (w Hamburgu), kiedy finansowali rewolucję (bolszewicką) w październiku 1917”.

Aschberg był głową banku Nya Banken w Sztokholmie i później, w 1921, założył Rosyjski Bank Komercyjny. Dzieki tej instytucji momentalnie stał się dyktatorem sowieckich finansów”.

(Henry Coston, LES FINANCIERS QUI MENENT LE MONDE, Paryż, p. 115.)

„W walce pomiędzy tymi dwoma zawodnikami wagi ciężkiej (Stany Zjednoczone i Unia Sowiecka) Międzynarodowa Finansjera Stanów Zjednoczonych wyszkoli sobie przeciwnika”.

(Comte de Saint-Aulaire, GENEVA VERSUS PEACE, Londyn, 1937, p. 7, Biblioteka Kongresu: JX1975,S.32) (Był on Ambasadorem Francji w Court of St. James w Londynie od 1920 do 1924.)

 • Prostak odziedziczył po arystokratach.

Ze wspaniałej książki „Światowa rewolucja – spisek przeciwko cywilizacji” słynnego angielskiego historyka, Nesta’ H. Webstera, p. 93, cytujemy:

„Jednym słowem: prostak odziedziczył po arystokratach; został wydziedziczony przez lichwiarza. Oto prawdziwa historia wydziedziczenia, nie w samej Francji, ale i w Rosji, Austrii, Polsce; gdziekolwiek pracownik żyje uprawiając własną ziemię zniesienie feudalizmu doprowadziło do dominacji pożyczkodawcy, a tym w większości przypadków jest Żyd”.

 • Komitet syjonistyczny powinien być dotowany rządowymi przywilejami.

Cytujemy ze strony 187 „Dwóch studiów nad cnotą” Christophera Sykes’a następująco:

„Sokołow uczynił prostą prośbę, mianowicie że Komitet Syjonistyczny powinien mieć możliwości dla komunikacji zagranicą. Zasygnalizował, że byli ciałem międzynarodowym i powinno się im przyznać rządowe przywileje”.

„Zgodzono się co do tego, że Ministerstwo Wojny i Ministerstwo Spraw Zagranicznych przesyłałoby syjonistom listy przy pomocy ambasad, konsulatów i przez kwatery główne”.

 • Jacob H. Schiff, lider syjonistów, finansuje całkowite napisanie Biblii od nowa zapewniając zrobienie tego pod żydowskimi auspicjami. Patrz: jego ksiażka, p. 63 wyd. VII, ponadto American Mercury, lipiec 1958, p. 120.
 • Spiskowcom udało się wywrzeć wypowiedzenie Niemcom wojny przez Stany Zjednoczone

W Wielki Piątek, 6. kwietnia 1917, spiskowcom udało się sprawić, że Stany Zjednoczone w głupi sposób wypowiedziały Niemcom I Wojnę Światową i stały się sprzymierzeńcami rewolucjonistów, którzy napadli i zdominowali Rosję. (Również w Wielki Piątek, 14. kwietnia 1865 został zamordowany Abraham Lincoln).

 • Rewolucjoniści w Rosji ustanawiają przestępstwem wygłoszenie przez towarzyszy choćby jednego słowa hańby pod adresem Żydów.

„Oficjalna informacja pochodząca z samej Rosji informowała świat, że komunizm, który był barbarzyńską opozycją dla każdej formy Chrześcijaństwa, ustanowił przestępstwem wygłoszenie przez towarzyszy choćby jednego słowa hańby pod adresem Żydów”.

Między 1917 a 1938 więcej jak 20 milionów Chrześcijan zostało zamordowanych przez komunistyczny rząd Rosji.

a

„Lista z 1917 tych, którzy, wraz z Leninem, rządzili wieloma działaniami Sowieckiej Republiki, ujawniła, że z 25 członków niby-rady, 24 było ateistami”.

W tym samym okresie, pomiędzy 1917 a 1938 rokiem, „40 miliardów dolarów Chrześcijańskiej własności zostało przywłaszczone przez Lenina i Trockiego, Zinofiewów i Kemenewów, Litvinowów i Lapinskich – przez ateistycznych Żydów i Gojów – każdych obojga z Rosji”.

„Były to rozpaczliwe dni, kiedy Chrześcijanie nie byli wydaleni ze swoich ojczystych ziem, ale byli celami dla broni maszynowej, która wybiła swój tatuaż przeciwko ludzkim sercom; niewiarygodne to dni kiedy ołtarze Chrystusa zostały zbezczeszczone, a słudzy Chrystusa masakrowani na mnożących się Kalwariach”.

(Zaczerpnięte z  ogólnokrajowego programu Charlesa E. Coughlin, niedziela, 29. listopada 1938.)

 • Od 1917 czerwona Rosja była bazą wypadową spiskowców. Później, źli ludzie w Stanach Zjednoczonych, sfinansowali i uprzemysłowili ją.

(AMERICAN MERCURY, styczeń 1959, Mercury’s Opinion, p. 110.)

1918

 • ” … Myślę, że Żydowska Palestyna musi stać się celem wojny dla Ameryki… ”.

Z listu Chaima Weizmanna do Sędziego Louis D. Brandeisa, Sąd Najwyższy, datowany na 14. stycznia.

Chaim Weizmann
Chaim Weizmann
 • Międzynarodowi bankierzy sfinansowali Lenina i Trockiego (Bronsteina).

Sześćdziesiąte piąte posiedzenie kongresu, dokument Izby Reprezentantów z 1868, dowód rzeczowy 243., „Praca odnosząca się do stosunków międzynarodowych Stanów Zjednoczonych: zawiera cała serię dokumentów pokazujących, że Międzynarodowi Bankierzy finansowali Lenina i Trockiego (Bronsteina). Transfer funduszy zaczął się w czerwcu 1917.

Dokument 9. pokazuje, że międzynarodowy dom bankowy Marka Warburga otworzył rachunek dla Towarzysza Trockiego do nabywania zbrojenia, etc. Ponadto dokument 12. ujawnia transfer funduszy na cel „agitacji przeciwko Anglii i Francji”.

 • Sowiecko-rosyjskie prawo nt. posiadania kobiet przeszło: „Od 3. stycznia 1918 prawo do posiadania kobiety, która osiągnęła wiek lat 17 i nie więcej jak 32 zostaje zniesione. Kobiety uznano za własność całego narodu. Byli właściciele mogą zachować prawo używania swoich żon bez czekania na swoją kolej”. (The Hidden Empire, p. 47.)
 • Tajne Służby Stanów Zjednoczonych określiły z imienia osobę finansującą bolszewików w 1916.

Secret Service Stanów Zjednoczonych (drugie Biuro Armii Stanów Zjednoczonych) z nazwiska wskazała osobę, która finansowała bolszewików w 1916. Departament Stanu, pod żydowskim naciskiem, zniszczył ten raport. Jak raport zaznacza: „Wszyscy (są) Żydami”.

 • Bernard Baruch: żyjemy w socjalizmie zorganizowanym na wysokim poziomie.

„Żyjemy w wysoko zorganizowanym państwie socjalistycznym. Państwo jest wszystkim; jednostka jest ważna tylko, gdy ofiaruje się dla dobra kraju. Jej własność jest nią tylko wtedy, gdy nie jest potrzebna państwu. Musi utrzymywać swoje życie i swoją własność w gotowości na wezwanie kraju”.

(Bernard M. Baruch w THE KNICKERBOCKER PRESS, Albany, New York, 8. sierpnia 1918.)

(To wskazuje na (Rothschildów) Wszystkich braci izraelskich, którzy rozsyłali biuletyny „Narodowości muszą zniknąć, religia musi zostać stłumiona. Ale Izrael (tzn. syjonizm) nie może zniknąć”.)

 • I Wojna Światowa przyniosła Edwardowi Rothschildowi przeszło sto miliardów dolarów zysku. (THE SECRET WORLD GOVERNMENT by Major General Count Cherep-Spiridovich.)
 • Bolszewiccy rewolucjoniści w Rosji mordowali dzieci i dorosłych z rodziny królewskiej, i wielu innych, tak więc ich reżim, we krwi”.
 • Bernard Baruch zeznając w dochodzeniu Kongresu: „miałem więcej władzy niż jakikolwiek inny człowiek podczas tej wojny”.
 • Rząd Stanów Zjednoczonych zapłacił Izbie porucznika E. Mandella 60 tys. $ na wydatki w Nowym Jorku (za 6 miesięcy pobytu, od 1. lipca do 31. grudnia 1918).
 • Bernard Flexner dołącza Rogera Baldwina i jego adwokata syjonistycznej delegacji w Konferencji Pokojowej w 1919. (Nagrano obu mężczyzn rozmawiających ze sobą).
 • Jak ci subsydiowani wrodzy rewolucjoniści, po podboju Rosji, kontynuujący mordowanie i rabowanie na hurtową skalę, zostali nagrani przez wiele osób, które miały nieszczęście być w Rosji podczas bolszewickiej rewolucji. (THE ALIEN MENACE, strony 113-114.)
 • Ci, którzy życzą sobie śledzić głębiej historię tego spisku przeciwko cywilizacji powinni zasięgnąć do cytowanych książek; ponadto „Ruina Rosji: Wilcoxa (wyd. Chapnam & Hall, 1919). (THE ALIEN MENACE, p. 114.)
 • Patrz: artykuł z „Mercury”, strony 115-116, luty 1958, zatytułowany „Felix Frankfurter i Louis D. Brandeis”. Dnia 3.2.1918, frankfurter z Paryza i Brandeis w Stanach Zjednoczonych, podjęli miliony dolarów (dla Weizmanna do wykorzystania w Londynie).
 • Bardzo niewielu Chrześcijan kiedykolwiek przeczytało „Światowe znaczenie państwa żydowskiego” Braintrustera A. A. Berle; Berle i Hertz mieli wiele wspólnego.

1919

 • Na temat tworzenia pokoju w 1919 dr E. J. Dillon z London Daily Telegraph, w swojej książce „Wewnętrzna wersja konferencji pokojowej” wyd. Harpers 1920, napisał, że delegaci z Europy wschodniej zanotowali formułę:

„Odtąd świat będzie rządzony przez Anglosasów, którzy w zamian są przekonywani przez ich żydowskie elementy, i którzy uważają, że jest to fatalne dla pokoju wschodniej Europy” Strona 497.

 • Pomiędzy 1919 a 1924 trzy miliony zarejestrowanych imigrantów przybyło do Stanów Zjednoczonych, głównie z Europy wschodniej.
 • Wielka inflacja z 1919 była umyślnie wykreowana przez Rezerwę Federalną.

Profesor J. R. Commons z Uniwersytetu Wisconsin zeznał przed Komitetem ds. Bankowości i Walutowym Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych w 1927, że członek Komisji Rezerwy Federalnej powiedział mu, że wielka inflacja z 1919 była umyślnie wykreowana przez Komisję Rezerwy Federalnej. ALL THESE THINGS by A. N. Field, p. 6.

 • Rada Stosunków Międzynarodowych została powołana przez Rothschilda i Rockefellera na złowrogim spotkaniu Wersalski Pokój. Poniższe grupy zostały ustanowione do wykonania roboty:

I Królewski Instytut Spraw Międzynarodowych, w Londynie,

II Rada Stosunków Międzynarodowych, w Nowym Jorku.

Doroczne granty z Fundacji Rockefellera zapewniły bezpośrednią, nieprzerwaną metodę kontroli obu tych organizacji.

Fundacja Carnegie i późniejsza Fundacja Rockefellera miały ustanowić  gigantyczne lobby i grupę nacisku, służącą do prania mózgów, wpływania i wypaczania polityk różnych narodów.

Na jej wyższych oficjeli wywierano wpływ w celu odwiedzania Rady Stosunków Międzynarodowych po „poradę” i „przewodnictwo”. Patrz fakty w przedruku „Weinberg zastępuje Barucha”.

 • Wersalski Traktat Pokojowy uczynił dalsze Wojny Światowe nieuniknionymi.

Jeśli czytałeś „Wewnętrzną wersję konferencji pokojowej” (Harpers) E. J. Dillon’a, dostrzeżesz postacie, które pomagają zrozumieć istotę niebezpieczeństwa Wersalskiego Traktatu Pokojowego. Uczynił on dalsze wojny światowe nieuniknionymi.

 • W nowej konstytucji niedawno [w odniesieniu do roku 1919 – przyp. tłum.] przyjętej w ZSRR mamy kolejne interesujące zapewnienie, które wywiera efekt na przemijającą Rosję. Religia Chrześcijańska była przez wieki religią Słowian w takim stopniu, jak była religią innych ras Europy. Widzieliśmy bicie rekordu nienawiści bolszewików i sowieckiego rządu w stosunku do tej religii.
 • W artykule 124 nowej sowieckiej konstytucji znajdujemy co następuje:

„Wolność w wyznawaniu religijnych rytów i wolność antyreligijnej propagandy jest uznana dla wszystkich obywateli”. Jakkolwiek jest to znaczące, to nawet bardziej znaczące staje się w połączeniu z zapewnieniem w poprzedzającym artykule 123:

„Jakiekolwiek bezpośrednie lub pośrednie ograniczenie tych praw.. tak samo jak szerzenie rasistowskiej czy narodowościowej wyjątkowości lub nienawiści czy pogardy, jest karalne przez prawo”.

 • Trzy czwarte bolszewickich przywódców podczas rosyjskiej rewolucji jest Żydami.

Następujące wyciągi i cytaty z zeznań tych, którzy pojawili się przed Komitetem Stanów Zjednoczonych Senatora Overmana. Ponadto przedrukowane w „Demokracja i światowe dominium”.

„Przywódcy ruchu [rewolucyjnego – przyp. tłum.], przyznaję, są w około dwóch trzecich rosyjskimi Żydami”. – William C. Huntington, Attache Handlowy Ambasady Stanów Zjednoczonych w Petrogradzie od czerwca 1913 do września 1918. Strona 69.

„W Rosji jest dobrze wiadome, że trzy czwarte bolszewickich przywódców jest żydami”. – Welsh, przez dwa lata młodszy urzędnik Narodowego City Banku w Rosji. Strona 169.

„Kiedy bolszewicy doszli do władzy, w całym Petrogradzie mieliśmy na raz przewagę obwieszczeń w jidysz, wielkie plakaty i w ogóle wszystko w jidysz” dr Simons, pastor Koscioła Metodystów w Petrogradzie, p. 142.

Żydzi w końcu przejęli władzę w Rosji.

W „Yale Review” w artykule zatytułowanym „The World Menace” Henry’ego C. Emery’ego LL. D., główny przewodniczący Rady Ceł Stanów Zjednoczonych poparł to zeznanie.

„Nikt, kto kiedykolwiek odbył wizytę do Instytutu Smolny, gdy ten był główną siedzibą rządu bolszewickiego w Petrogradzie, nie mógł nie zrozumieć, jak łatwo jest odnieść wrażenie, że Żydzi w końcu przejęli władzę”.

 • Potężne międzynarodowe interesy finansowe działały prężnie aby niezwłocznie uznać bolszewików w Rosji. Wpływy te były w znacznym stopniu odpowiedzialne za anglo-amerykańską propozycję w styczniu (1919), aby wezwać bolszewickich reprezentantów do Paryża na rozpoczęcie Konferencji Pokojowej…

Było wiadome, że dobrze znany amerykańsko-żydowski bankier, Jacob Schiff, był zaniepokojony zapewnieniem uznania dla bolszewików.. a Cziczerin, bolszewicki Komisarz Spraw Zagranicznych, ujawnił znaczenie styczniowej propozycji poprzez zaoferowanie rozległych handlowych i gospodarczych koncesji w zamian za uznanie”.

(Henry Wickham Steed, THROUGH THIRTY YEARS, Nowy Jork 1924, Vol. 2, p 301. Steed był wydawcą THE TIMES, Londyn; Biblioteka Kongresu, D 397. S75.)

 • Victor Marsden, (londyński) reporter MORNING POST, który spędził wiele miesięcy w Rosji stwierdził, że „spośród 545 oficjalnych przywódców bolszewickich oficjeli 377 było Żydami w chwili narodzin bolszewizmu”.
 • Naród niemiecki został obrabowany i osłabiony przez inflację. W rezultacie spisku międzynarodowych bankierów, wysłanie listu w Niemczech kosztowało znaczek o wartości miliarda marek (5 miliardów dolarów przedwojennych).
 • Brytyjski Gabinet Wojenny emituje rządową „White Paper” wyliczającą banki Kuhn, Loeb & Co. i innych syjonistycznych bankowców, którzy finansowali czerwoną rosyjska rewolucję.
 • W marcu Trzecia Międzynarodówka zorganizowana przez syjonistów. Patrz: Raport H. Fish’at.
 • Jest to w znacznym stopniu nasza wina, że bolszewizm się rozprzestrzenił.
 • marca Dowódca Schuyler relacjonował (są to dokładne cytaty z dokumentu będącego w naszym posiadaniu):

„Pomyślicie, że jestem rozgorączkowany tą kwestią (bolszewizmu), ale uważam za pewne, że przysporzy ona Stanom Zjednoczonym wielkich kłopotów, kiedy osąd historii zaprotokołuje rolę, jaką w nim odegraliśmy”.

„Jest naszą wielką winą, że bolszewizm rozszerzył się tak, jak się rozszerzył…”

(Z poufnego raportu Kapitana Montgomery Schuylera, Naczelnego Oficera Wywiadu Armii Stanów Zjednoczonych, Omsk, Syberia, do Podpułkownika Davida Prescotta Barrows’a, Oficera Wywiadu, Amerykańskie Siły Zwiadowcze, Władywostok, Syberia, 1. marca 1919, p. 2; Archiwum Narodowe, Kartoteka Wywiadu Wojskowego).

 • „…Czołowymi trybami napędowymi (dla uznania bolszewików na Konferencji Pokojowej w 1919) byli Jacob Schiff, Warburg i inni międzynarodowi finansjerzy, którzy życzyli sobie ponad wszystko wesprzeć żydowskich bolszewików”.

(Henry Wickham Steed, THROUGH THIRTY YEARS, Nowy Jork 1924, Vol. 2, p. 302. Biblioteka Kongresu: D 397. S 75.)

 • „… Trocki został wyposażony w znaczne sumy pieniędzy a Ameryce i … odesłany do Rosji„.

(Erich Ludendorff, KRIEGSHETZE UND VOLKERMORDEN IN DEN LETZTEN 150 JAHREN. Monachium 1936, p. 149. Generał Ludendorff był głównodowodzącym niemieckiej armii w czasie I Wojny Światowej. Biblioteka Kongresu: D 359. L 86, 1939).

 • Ta sama I Wojna Światowa, która przyniosła światowe rozpoznanie syjonizmu, przyniosła też upadek trzech antyżydowskich potęg.

„Upadek tych trzech potęg (Niemiec, Austro-Węgier i Rosji) w ich starej formie reprezentuje znaczny wzrost kontynuacji żydowskiej polityki narodowej, a fakt, że ta sama wojna, która przyniosła światowe rozpoznanie syjonizmu, przyniosła też upadek trzech antyżydowskich potęg, jest unikalnym zbiegiem okoliczności, który może nam dawać powód do przemysleń”.

(DER JUDE, Vol. 3, p. 449, Dr Martin Buber, Publisher, Berlin 1918-1919).

 • Partia Komunistyczna została założona w Stanach Zjednoczonych przez Żydów.
 • września 1919. William Z. Foster (a jego żona, Esther Abramovich [żydówka]) została jej pierwszym sekretarzem generalnym.

(THE DAILY WORKER, komunistyczny codziennik Nowego Jorku, rozpoczął swoje pierwsze publikacje mniej więcej w tym samym czasie).

 • Wersalska Konferencja Pokojowa narzuciła na Niemcy przykre warunki, które posłały narodowy reling ku komunizmowi, depresji a w końcu despotyzmowi.
 • Bernard Baruch zaproszony do zostania doradcą ds. przemysłu i zasobów Unii Sowieckiej na czasy pokoju.
 • Weizmann powiedział: „nie aspirujemy do założenia państwa syjonistycznego. Nie możemy mieć nadziei na rządzenie krajem, gdzie tylko 1/7 populacji na chwile obecną jest Żydami”.

(FAR AND WIDE, p. 318.)

 • Stany Zjednoczone zmuszone do udziału w I Wojnie Światowej przez syjonistów i ich bankierów.

Z przesłuchań przed Komitetem Stosunków Zagranicznych Senatu Stanów Zjednoczonych, sześćdziesiąte szóste posiedzenie Kongresu, dokument 106., p. 536, cytujemy:

Senator McCumber pyta prezydenta Woodrow’a Wilsona: „Czy uważa Pan, że Niemcy nie popełniły aktu wojny albo aktu nieprawości wobec naszych obywateli, przez które włączylibyśmy się w tą wojnę?”

Prezydent Wilson: „Nie sądzę”.

Senator McCumber: „Uważa Pan, że i tak byśmy się do niej włączyli?”

Prezydent Wilson: „Tak uważam”.

 • Trująca propaganda zaczęła wlewać się do umysłów obywateli Stanów Zjednoczonych.
 • Żydowskie nadzieje na przyszłość zależne od Ligi Narodów i Brytyjskiego Rządu.

„żydowskie nadzieje na przyszłość zależą od dwóch istot. Jedną jest idea Ligi Narodów, drugą Brytyjski Rząd, i ledwie wspomnieć, że wiążemy żydowskie nadzieje w jak najszerszym ich zastosowaniu”.

(THE JEWISH WORLD, London, January 15,1919 (No. 2392), p. 5)

„Musi istnieć właściwy punkt rozpoznania dla praw obywatelskich i politycznych i statusem Żydów w różnych krajach, dopóki nie zostanie ustanowiona Władza nad wszystkimi narodami…” (jak wyżej, p. 5).

 • Konferencja „Pokoju” w Paryżu w 1919 uczyniła wznowienie wojny nieuniknionym, zawdzięczając to swoim beznadziejnym klauzulom finansowym.

Na tej konferencji głównym doradcą finansowym dla niemieckiej delegacji był Carl Melchior, partner biznesowy Maxa Warburga, którego bracia Paul i Felix byli partnerami Jacoba Schiffa, w Kuhn, Loeb & Co.

Głównym doradcą gospodarczym dla amerykańskiej delegacji był Bernard M. Baruch, dyktator wszechwładnej Komisji Przemysłu Zbrojeniowego Ameryki podczas wojny i współpracownik w biznesie Jacoba H. Schiffa.

Brytyjska delegacja gospodarcza była dowodzona przez Lorda Cunliffe, byłego gubernatora Banku Anglii i partnera międzynarodowego żydowskiego domu bankowego z Goschen (pierwotny Lipsk, Niemcy). W nawiązaniu do tej konferencji, Lloyd George napisał w swoich wspomnieniach:

„Oni (międzynarodowi bankierzy) zamietli mężów stanu, polityków, sędziów i dziennikarzy na jedna stronę i podporządkowali ich imperatorstwu monarchów absolutnych, którzy wiedzieli, że nie było odwołania od ich bezwzględnych dekretów.”

 (DEADLIER THAN THE H BOMB, p. 47.)

 • Komunistyczny wyzysk Stanów Zjednoczonych poprzez nielegalnych imigrantów.

Drugim powodem komunistycznego wyzysku Stanów Zjednoczonych na dużą skalę był tradycyjny brak praw zakazujących czy regulujących imigrację do Stanów Zjednoczonych i nasze niedbalstwo czy też polityka (jej brak) w egzekwowaniu praw imigracyjnych kiedy te już zostały uchwalone.

(Rozdział II, THE IRON CURTAIN OVER AMERICA).

„Nielegalny napływ obcych do Stanów Zjednoczonych jest jednym z najpoważniejszych i najtrudniejszych problemów, z którymi konfrontowana jest Służba Imigracyjna i Naturalizacyjna..

Od konca II Wojny Światowej problem nielegalnego napływu wzrósł zatrważająco.. Są obfite dowody na to, że w Stanach Zjednoczonych jest alarmująca liczba obcych o niezalegalizowanym statusie. W akcie rejestracji obcych z roku 1940 zarejestrowano jakieś 5 mln przybyszów”.

(THE IMMIGRATION AND NATURALIZATION SYSTEMS OF THE UNITED STATES, pp. 629, 630.)

Trzecim głównym powodem komunistycznego wyzysku Stanów Zjednoczonych była nieobecność jakiejkolwiek efektywnej polityki odnośnie obcych rezydentów kiedy ich aktywność skierowana była w obalanie rządu.

Tak więc w 1950 kilka setek tysięcy obcokrajowców, wśród milionów nielegalnie przebywających w tym kraju, zostało aresztowanych i wypuszczonych pod warunkiem wpłacenia adekwatnych prowizji w zamian za deportację.

Jak wskazano w rozdziale II:

„osoby o chazarskiej przeszłości i tradycjach napłynęły to Stanów Zjednoczonych w dużej liczbie w falach imigracji między 1880 a wybuchem I Wojny Światowej, w 1914.”

„Sowieckie przejęcie Rosji miało miejsce w 1917, jednakże, okazją dla skłaniających się ku komunizmowi imigrantów z Europy wschodniej był pięcioletni okres pomiędzy końcem I Wojny Światowej (1919) a wprowadzeniem w 1924 prawa ograniczającego imigrację”.

(THE IRON CURTAIN OVER AMERICA Johna Beaty, p. 45.)

 • Lenin powiedział: „I Wojna Światowa dała nam Rosję, podczas gdy druga Wojna Światowa poręczy nam Europę” (Zauważcie pewność co do nadejścia II Wojny Światowej; nadeszła, „jak zaplanowano” – 20 lat później).

Żądza podwójnej lojalności Nahuma Goldmana, który jest prezydentem Światowego Ruchu Syjonistów i jednocześnie prezydentem Światowego Kongresu Żydów czyni prawdziwych Amerykanów zaniepokojonymi. (Patrz: AMERICAN MERCURY, czerwiec 1959, This Is What They Said, p. 146.)

Wydarzenia, które potwierdziły badania podsumowane w poprzedzającym manuskrypcie.

 • Pięć milionów dolarów warte badania późnego Henry’ego Forda.

Pięciomilionowa wartość badań późnego Henry Forda zaskutkowały wyprodukowaniem „Międzynarodowego Żyda”. Kosztowało to Forda prawie utratę życia i firmy.

 • „Zarys” jest spójny z Protokołami Starszych Mędrców Syjonu, przemyconymi z Rosji i przetłumaczonymi przez wspaniałego angielskiego dziennikarza. Kiedy Żydzi powiedzieli Fordowi, że Protokoły to fałszerstwo, odpowiedział: „Nie wierzę, że są fałszerstwem, ale czymkolwiek są, pasują do tego, co dzieje się w żydowskich dążeniach do uzyskania światowej władzy”.
 • Poprzez manipulacje związane z Pierwszą Wojną Światową i Drugą Wojną Światową Żydzi stali się zdolni do stworzenia fałszywego Państwa Izrael.

a

Poprzez manipulacje związane z Pierwszą Wojną Światową i Drugą Wojną Światową Żydzi mieli możliwość ukraść 20 bilionów dolarów w majątkach, wywieźć miliony bezradnych Arabów – zarówno Chrześcijan jak Muzułmanów – na pustynie aby głodowali, cierpieli i umierali, i ustanowić to, co inteligentni obserwatorzy nazywają fałszywym Państwem Izrael.

W wypełnieniu tego projektu, pozawalali sobie na ludobójstwo, rzezie przy użyciu napalmu i każdą znaną formę barbarzyństwa, która mogła być użyta na represjonowanej i pokonanej ludności.

 • Ben-Gurion: „Zrobimy z tego Naczelny Sąd Ludzkości”.
David Ben Gurion
David Ben Gurion

W 1967 zajęli całą Ziemię Świętą i podbili Jordan i Egipt, ogłaszając swój cel poprzez swojego rzecznika numer jeden wśród syjonistów, Ben-Guriona, który powiedział: „Zrobimy z tego Naczelny Sąd Ludzkości”.

Chociaż syjonistyczni Żydzi pomogli stworzyć organizację Narodów Zjednoczonych, skalali swoje własne gniazdo i zostali całkowicie przez Narody Zjednoczone potępieni, co zareprezentowało reakcję i przebudzenie ogólnoświatowych odczuć.

 • Spośród 300 funkcjonariuszy pierwszego komunistycznego rządu Rosji, 284 było nowojorskimi Żydami.

Żydowscy syjoniści zorganizowali ogólnoświatową kampanię krzyku i narzekania przeciwko Unii Sowieckiej z powodu rzekomego poniewierania Żydów. Nie ma sposobu się dowiedzieć, czy znaczy to, że Żydzi „skalali swe gniazdo” w Unii Sowieckiej czy jest to fałszywa operacja majaca na celu wprowadzić świat w przygotowanie na dzień, kiedy Unia Sowiecka przyłączy się do syjonistów w ujarzmianiu Arabów i przejęciu dwóch trzecich światowych zasobów ropy.

Jakkolwiek, jest ważne, aby każdy z czytelników tego manuskryptu miał odbitkę Raportu Wywiadu Wojskowego w nawiązaniu do dowodu rzeczowego 7 na stronie 29, który ujawnia, że spośród 300 funkcjonariuszy pierwszego komunistycznego rządu Rosji, 284 było nowojorskimi Żydami i że rozproszyli części Ameryki.

BIBLIOGRAFIA

Poniższe książki są wymienione w kolejności takiej samej, w jakiej zostały przywołane w powyższym artykule.

 • THE JEWISH STATE by Theodor Herzl, 1896,
 • ZIONIST NETWORK by Senator Jack B. Tenney, Standard Publications, P. O. Box 2003, Sacramento, California
 • FOUNDATIONS OF THE NINETEENTH CENTURY by H. S. Chamberlain, Vol. I
 • DEMOCRACY AND WORLD DOMINION by Edwin D. Schoonmaker, Richard R. Smith, New York, 1939
 • THE WORLD CONQUERORS by Louis Marschalko, Joseph Sueli Publications, London, 1958
 • THE WORLD AT THE CROSS ROADS by Boris Brasol, Boston, 1921… ROCKEFELLER: GIANT, DWARF, SYMBOL by William H. Allen, Institute for Public Service, New York, 1930
 • JEWISH ENCYCLOPEDIA, 1906
 • DEADLIER THAN THE H-BOMB by Commander Leonard Young…
 • INTERNATIONAL JEW by Henry Ford, Sr….
 • THE UNSEEN EMPIRE OF FINANCE by E. Alexander Powell
 • ALL THESE THINGS by A. N. Field
 • THE GENESIS OF THE WAR, New York, 1923
 • THE ALIEN MENACE by Lt. Colonel A. H. Lane, Boswell Printing & Publishing Co., Ltd., 10 Essex St. Strand, London, W. C. 1, 1932
 • PHILIP DRU, ADMINISTRATOR by Col. E. Mandell House
 • FAR AND WIDE by Douglas Reed, Jonathan Cape, 30 Bedford Square, London, 1951
 • THE HIDDEN EMPIRE, published in London
 • AFTER THE WAR, published by Constable in 1922
 • TWO STUDIES IN VIRTUE by Christopher Sykes
 • LES FINANCIERS QUI MENENT LE MONDE, by Henry Coston, Paris .
 • GENEVA VERSUS PEACE by Comte de Saint-Aulaire, London, 1937
 • WORLD REVOLUTIONQTHE PLOT AGAINST CIVILIZATION by Nester H. Webster, London
 • JACOB H. SCHIFF, HIS LIFE & LETTERS by Jacob H. Schiff
 • THE SECRET WORLD GOVERNMENT by Major General Count Cherep-Spiridovich, New York, 1921
 • THE WORLD SIGNIFICANCE OF A JEWISH STATE by A. A. Berle
 • THE INSIDE STORY OF THE PEACE CONFERENCE by Dr. E. J. Dillon, Harpers, 1920
 • THROUGH THIRTY YEARS by Henry Wickham Steed, New York 1924
 • KRIEGSHETZE UND VOLKERMORDEN IN DEN LETZEN 150 JAHREN, Muenchen, 1933
 • DER JUDE by Dr. Martin Buber, Publisher, Berlin, Vol. 3 1918-19 .
 • IRON CURTAIN OVER AMERICA by John Beaty.

http://www.theforbiddenknowledge.com/hardtruth/wake_up_america.html

Source:

http://www.theforbiddenknowledge.com/hardtruth/zionisms_master_plan.htm

http://antimatrix.org/Convert/Books/Zionism_Master_Plan_for_World_Power/zionisms_master_plan.htm

Tłum. Work Buy Consume Die (wolna-polska.pl)

===================

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/syjonistyczny-plan-wladzy-swiatowej-2015-02

=================

Podobne:

Syjonizm, to czysty rasizm i zbrodnia przeciw ludzkości

https://ligaswiatanews.wordpress.com/2018/07/16/syjonizm-to-czysty-rasizm-i-zbrodnia-przeciw-ludzkosci/

===============

Syjonizm w Polsce – Polska w syjonizmie

Relacja audio

Społeczne eksperymenty w postaci ruchu kibucowego w Polsce, mające na celu przygotowanie emigrantów do sprawniejszej działalności w Erec, niosły za sobą ideę tworzenia “nowych Żydów”. Sprawnych fizycznie, odważnych i zdolnych do stworzenia swojego państwa. Wzorcem tych postaw były archetypy polskich bohaterów narodowych a drogowskazem polska walka o niepodległość.

Ruch syjonistyczny rozwijający się w Polsce międzywojennej cechowała duża różnorodność organizacyjna. Członków kółek i organizacji  syjonistycznych w II RP dzieliło stanowisko wobec państwa polskiego, w tym stosunek do niepodległości. Uwypuklał te podziały problem wyborów do władz ustawodawczych, a także gminnych. Używany jako osnowa politycznej propagandy język polski stał się cechą charakterystyczną prasy wydawanej w duchu tej idei.

Wykład wygłosiła prof. Anna Landau-Czajka, socjolog i historyk, członek Rady Programowej ŻIH i Rady Naukowej IH PAN. Zajmuje się historią stosunków polsko-żydowskich, historią kobiet i historią społeczną XX wieku. Jest autorką licznych książek m.in. “W jednym stali domu… Koncepcje rozwiązania kwestii żydowskiej w publicystyce polskiej lat 1933-1939”, “Co Alicja odkrywa po własnej stronie lustra. Życie codzienne, społeczeństwo, władza w podręcznikach dla dzieci najmłodszych 1785-2000”, “Syn będzie Lech… Asymilacja Żydów w Polsce międzywojennej”, “Polska to nie oni. Polska i Polacy w polskojęzycznej prasie żydowskiej II Rzeczypospolitej”.

Wykład z cyklu “Spełnione marzenie. Żydzi polscy i powstanie Izraela”.

5 kwietnia (czwartek), godz. 18.00

Wysłuchaj relacji audio z dyskusji (5.04.2018):

https://www.polin.pl/pl/wydarzenie/syjonizm-w-polsce-polska-w-syjonizmie

=====================

PLAN TRZECH WOJEN ŚWIATOWYCH

https://gloria.tv/article/1bCvUk3uRv7sD7Vwq2PyExhCF

 

3 comments on “Syjonistyczny plan Władzy Światowej – Lektura obowiązkowa.

 1. Aldonarr
  February 28, 2019

  Pod wyzej wymienionym linkem nie ma nic na ten temat. Gdzie to mozna znalezc?

  • HKW
   February 28, 2019

   Albo zostało już przez ‘kogoś’ usunięte albo zablokowane, na co nie mam wpływu. Prosze wybaczyć.

 2. Mieczysław Sylwester Kazimierzak
  March 1, 2019

  Aby lepiej zrozumieć GLOBALIZM mozna dostosować słownik Bertranda Russella dla KOMUNIZMU.
  Tragiczna śmierć mojego brata Janusza pokazała jak aktualnie we wrocławskich warunkach za KORUPCJĄ KOŚCIELNO-DUCHOWĄ poszła ŚWIECKA.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Archives

Blog Stats

 • 1,992,361 hits
February 2019
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Opinie wyrażane w tekstach lub komentarzach pod artykułami publikowanymi na łamach JUSTICE4POLAND są własnością autorów i niekoniecznie odpowiadają opiniom wyrażanym przez nasza Redakcje .

 

 

 

 

 

Follow Justice4Poland.com on WordPress.com
https://reignitefreedom.com/

All information, data, and material contained, presented, or provided on justice4poland.com is for educational purposes only. It is not to be construed or intended as providing medical or legal advice. Any views expressed here-in are not necessarily those held by justice4poland.com

ENOUGH LIES

DOSYĆ KŁAMSTW

Walczmy z przejawami antypolonizmu

Translate

Environmental Health Watch NZ

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Environmental Health Watch NZ

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Niezłomni.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Niezależne Media Podlasia

Just another WordPress.com site

SKRiBH

zeskrobywanie nieprawdy i czepianie się słów

Warszawska Gazeta

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Foliarz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Spory o historię i współczesność

Prywatny blog historyczny Bohdana Piętki

Kekusz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

ProstoPoPolsku

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

%d bloggers like this: