Justice4Poland.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Atak na księdza Isakowicza-Zaleskiego. Tym razem od „dobrej zmiany”


Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski to kapłan niezwykły. Jest polskim Ormianinem, kapłanem dwóch obrządków łacińskiego i ormiańskiego, ale także społecznikiem, historykiem Kościoła i wieloletnim działaczem opozycyjnym – prawdziwym działaczem opozycyjnym, któremu większość tzw. demokratycznej opozycji mogłaby co najwyżej czyścić buty.

Ksiądz Isakowicz stał się też swego rodzaju „ewenementem” – proces zdążył mu wytoczyć i były ubek, i… były już wiceminister MSZ (konkretnie podsekretarz stanu) w rządzie byłej premier Beaty Szydło – niejaki Robert Grey (tak, przez krótki okres był tam ktoś taki).

O co poszło? O dwa wpisy na Twitterze.

W jednym ksiądz Isakowicz zapytał, czy pan Grey (wówczas w randze wiceministra) mógłby pomóc w sprawie Pomnika Katyńskiego w Jersey City. W drugim przekręcił nazwisko Greya na Grygiełko. Jak sam mówi, chciał w ten sposób pokazać swoje krytyczne stanowisko wobec MSZ „za uległość wobec USA, Izraela i Ukrainy”. Oczywiście, nie trzeba być znawcą polityki międzynarodowej, żeby zauważyć, że ta uległość istnieje i że PiS pada plackiem na twarz przed każdym z tych państw. Co ma wspólnego Grey z Grygiełką? Otóż pan Grey to nie żaden Grey, tylko Robert Grygiełko – pod takim nazwiskiem przyszedł na świat w 1973 r. w Rawie Mazowieckiej i tak nazywał się, zanim w 1987 r. wyjechał z matką do USA. Pomiędzy Grygielko a Grygiełko różnica jest już niewielka, trudno więc wysmażenie pozwu potraktować inaczej niż jako szykanę wobec niepokornego kapłana, który zawsze mówi prawdę, a ta jak wiadomo – kole w oczy. Także pisowskie. Oczywiście pan Grygielko alias Grey może mieć tyle kompleksów, że poczuł się osobiście dotknięty, ale patrząc na jego życiorys, równie dobrze mogło chodzić o coś jeszcze. Niekoniecznie od razu o realizację jakiegoś odgórnego polecenia, ale chociażby o odwrócenie uwagi opinii publicznej od własnej osoby i zrobienie z siebie „ofiary”. Kim więc jest Robert Grey?

Pic source: isakowicz.pl

Jak Grygielko w Greya się przemieniał

W życiorysie Greya jest coś, co wskazuje, że ma kilka twarzy. Może nie od razy 50 jak literacki Grey, ale zawsze. Dwa lata temu zajęły się nim media, które usiłowały poznać jego prawdziwe oblicze i co ważniejsze – przeszłość. Informacje i wnioski, do jakich doszły, okazały się zadziwiające i mocno zweryfikowały jego „imponujący” życiorys.

W tym oficjalnym biogramie można przeczytać, że jest absolwentem filozofii i socjologii na University of Massachusetts oraz New School University w Nowym Jorku (stosunki międzynarodowe, rządy i prawo). Okazało się, że jeśli chodzi o tę drugą uczelnię, to studiował tam tylko przez rok (o tym, jak jego rodziców – biednych imigrantów z Polski było stać na jego studia – w USA szalenie kosztowne – Grey milczy).

W jego oficjalnym biogramie można było też znaleźć informację, że Grey przez trzy lata (2005–2008) kierował Biurem ONZ ds. Partnerstw. Kiedy jednak dziennikarze dotarli do tego biura, dowiedzieli się, że nikt taki u nich nie pracował. Wcześniej miał pracować w firmie Putnam Investments w Bostonie, tyle tylko, że firma ta przyznała, że owszem, kiedyś ktoś o tym nazwisku u nich pracował. Przez niecały rok. No, ale inne stanowiska Greya i tak brzmią imponująco. Czy są prawdziwe i w jakim zakresie, trudno orzec. Grygielko-Grey nie mówi o swojej przeszłości.

 

Człowiek znikąd

W 2010 r., w apogeum rządów PO, pojawił się w Polsce. Zgłosił się do Instytutu Studiów Wschodnich oraz Forum Ekonomicznego w Krynicy (Instytut jest organizatorem Forum). Miał się przedstawić jako „amerykański ekspert” ze świetnymi kontaktami w Bostonie, gotów pracować dla Polski. Jak powiedział dziennikarzom anonimowy pracownik Instytutu, te kontakty okazały się bujdą. Żeby było jasne – Grygielko alias Grey wygrał konkurs, choć zastrzegający anonimowość pracownik Instytutu miał wyznać dziennikarzom (tak się składa, że „Wyborczej”), że zanim się to stało, „poznał na imprezie Jacka Kotasa”, który z kolei przedstawił Grygielko-Greya szefowi Instytutu – Zygmuntowi Berdychowskiemu. Popracował przy organizacji Forum Ekonomicznego, odszedł niemal z dnia na dzień, ale potem i tak już poszło „z górki”. Po zakończeniu „etapu krynickiego” Grey dostał pracę w Polskim Holdingu Obronnym jako jego doradca (był rok 2012, a więc jeszcze pełnia rządów Platformy Obywatelskiej). Szefostwu Holdingu (przynajmniej według oficjalnej wersji) wydał się idealnym kandydatem do poprowadzenia biura w Indiach (miał mieć tam świetne kontakty), chociaż „na obronności nie znał się wcale”. Dlaczego polskie przedsiębiorstwo z tak wrażliwej dziedziny jak przemysł zbrojeniowy powierzało ważne stanowisko „Amerykaninowi” i dlaczego Grygielko-Grey nie został należycie sprawdzony (a jak się okaże – powinien), pozostaje jedną z zagadek czasu rządów Platformy Obywatelskiej. W każdym razie pomimo przechwałek i kontaktów indyjski kontrakt nie wypalił. A Grygielko alias Grey po raz kolejny zmienił branżę. Przez rok kierował biurem promocji na Uniwersytecie Warszawskim. Zanim trafił do MSZ, miał też być związany z funduszem Xplorer Fund w Warszawie i zaliczyć prezesowanie w zarządzie Fundacji Globe Forum. Też w Warszawie.

 

Stasiek Niemotko w MSZ

Polityczne trzęsienie ziemi, jakim było zwycięstwo PiS w wyborach parlamentarnych, Grygielko-Greyowi nie zaszkodziło. Wręcz przeciwnie. Według dziennikarzy mógł tu pomóc wspomniany już Jacek Kotas – od lat „dobry znajomy” samego Antoniego Macierewicza, a także Jana Parysa, szefa gabinetu politycznego Witolda Waszczykowskiego, ministra spraw zagranicznych w rządzie Beaty Szydło. Pojawiły się informacje, że to właśnie Jan Parys przyprowadził Grygielko-Greya do gabinetu Waszczykowskiego. Prawda to, nieprawda, ale 30 września 2016 r. Grey został podsekretarzem stanu odpowiedzialnym w Ministerstwie Spraw Zagranicznych za dyplomację ekonomiczną oraz politykę amerykańską i azjatycką. Zdziwione media zaczęły pytać o to stanowisko i amerykańskie obywatelstwo Greya, a Piotr Skwiecieński napisał, że nominacja Greya na polskiego wiceministra bardziej przypominała ukraiński styl tworzenia kadr z obcokrajowców (sic!).

Nawiasem mówiąc, jeśli już mowa o Ukrainie, to nawet dziś bez trudu można w internecie znaleźć Greya podpisanego jako „Grygiełko” i nic nie wiadomo o pozwach przeciwko tym autorom, co może wskazywać, że w ataku na ks. Isakowicza nie o nazwisko Grygielko poszło.

W każdym razie Grygielko-Grey niedługo cieszył się stanowiskiem.

Już 30 listopada 2016 r. na stronie MSZ zawisł lakoniczny komunikat o odwołaniu Grygielko-Greya. I chociaż ministerstwo stanowczo temu zaprzeczyło, odwołanie to (po zaledwie siedmiu tygodniach urzędowania) zbiegło się z medialnymi publikacjami na temat zatajenia przez Grygielko-Greya dawniejszych kontaktów z wywiadem USA. Sam zainteresowany oczywiście im zaprzeczył i zagroził pozwami przeciwko mediom, które będą sprawę wiązać z zatajeniem informacji o współpracy ze służbami USA. Nic jednak nie wiadomo, by to uczynił, może dlatego, że musiałby wysmażyć klika pozwów. Najwyraźniej uznał, że jeden ksiądz katolicki będzie łatwiejszą ofiarą niż stanięcie w sądowe szranki z mediami, w tym wydawanymi przez potężne koncerny.

Mierne to wszystko i raczej nie najlepiej świadczy o obliczach Greya, za to w najlepszym wypadku może wskazywać na pewną frustrację i jakiś kompleks. Jeśli tak jest, to zanim Grey uda się do sądu, może niech sobie obejrzy komedię U Pana Boga za miedzą. I zastanowi się nad historią jednego z bohaterów filmu – „Amerykanina” z USA, a w rzeczywistości niejakiego Staśka Niemotki. Zastanowi i wyciągnie dla siebie i analogię, i wnioski, zanim atakując ks. Isakowicza – jednego z bardziej zasłużonych i szanowanych w Polsce kapłanów, skompromituje się tak, że jedyne, co mu pozostanie, to wrócić do robienia sobie PR w USA, bo w Polsce chętnych do współpracy nie znajdzie. Jeszcze nie jest za późno, Mr. Grygielko.

Aldona Zaorska

===============

http://www.bibula.com/?p=103391

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Archives

Blog Stats

  • 1,877,723 hits
August 2018
M T W T F S S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Opinie wyrażane w tekstach lub komentarzach pod artykułami publikowanymi na łamach JUSTICE4POLAND są własnością autorów i niekoniecznie odpowiadają opiniom wyrażanym przez nasza Redakcje .

 

 

 

 

 

Follow Justice4Poland.com on WordPress.com
https://reignitefreedom.com/

All information, data, and material contained, presented, or provided on justice4poland.com is for educational purposes only. It is not to be construed or intended as providing medical or legal advice. Any views expressed here-in are not necessarily those held by justice4poland.com

ENOUGH LIES

DOSYĆ KŁAMSTW

Walczmy z przejawami antypolonizmu

Translate

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Niezłomni.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Niezależne Media Podlasia

Just another WordPress.com site

SKRiBH

zeskrobywanie nieprawdy i czepianie się słów

Warszawska Gazeta

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Foliarz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Spory o historię i współczesność

Prywatny blog historyczny Bohdana Piętki

Kekusz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

ProstoPoPolsku

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

%d bloggers like this: