Justice4Poland.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

IZRAEL PROMUJE IDEOLOGIĘ PAŃSTWA ISLAMSKIEGO


W czasie, gdy USA zobowiązują się do wykorzenienia Państwa Islamskiego i jego odgałęzień na Bliskim Wschodzie, Izrael działa w innym kierunku, promując ideologię animującą te grupy – podkreśla na łamach LobeLog Omar Baddar.

Historia zbrodni popełnianych przez izraelską armię jest dobrze znana. Od wykorzystywania ludności cywilnej jako ludzkiej tarczy do bombardowania obszarów cywilnych za pomocą bomb kasetowych i zabijania dziennikarzy. Nie istnieje możliwy do obrony kodeksu moralny, który regulowałby działania izraelskiego wojska. Ale sprawy przybrały jeszcze bardziej groteskowy obrót w zeszłym tygodniu, gdy rzecznik izraelskiego wojska dla arabskiej publiczności, Avichaj Adraee, opublikował dwuczęściowy arabski film na Twitterze, stosując rażącą antyszyicką retorykę i przytaczając nauki niektórych myślicieli traktowanych jako autorytety przez Państwo Islamskie, mające na celu mobilizowanie sunnickiej i arabskiej wrogości wobec Iranu.  W czasie, gdy USA zobowiązują się do wykorzenienia Państwa Islamskiego i jego odgałęzień na Bliskim Wschodzie, Izrael działa w innym kierunku, promując ideologię animującą te grupy.

Film Adraee’a nie podżega jedynie do sekciarskiej walki. Zagłębia się w wielowiekowe teksty religijne, aby promować wrogość wobec szyitów, a następnie przekłada to na antyirańskie argumenty. Film rozpoczyna się od Adraee’a oskarżającego Hamas o promowanie programu Iranu w regionie, tym samym „oficjalnie stając się szyickim [ugrupowaniem], zgodnie z uznanymi wypowiedziami Proroka”. Adraee następnie zwraca się do swoich słuchaczy, mówiąc: „Czy nie czytaliście pism religijnych uczonych … którzy jasno i szczerze ostrzegli was przed zagrożeniem ze strony szyizmu w stylu irańskim dla was i waszych ludzi?”. Uczeni, których cytuje Adraee, stanowią ideologiczne zaplecze dla takich grup jak ISIS. Na przykład Adraee cytuje Muhammada ibn Abd al-Wahhaba, XVIII-wiecznego kaznodzieję, który zainspirował skrajną i nietolerancyjną wersję islamu, mówiąc, że szyici „są bardziej szkodliwi dla [islamu] niż Żydzi i chrześcijanie”.

Adraee następnie idzie dalej i wspomina XIII-wiecznego kaznodzieję Ibn Tajmijja, mówiąc o „zagrożeniu szyitów dla sunnitów, które uważam za równoznaczne z obecnym irańskim zagrożeniem dla regionu”. Cytuje Ibn Tajmijja, opisując szyitów jako „zasadniczo obłudników i kłamców, którzy wymyślają fałszerstwa, by zrujnować islam”. Cytuje on również współczesnego egipskiego przywódcę religijnego, który ostrzegał przez szyickim „intelektualnym podbojem” wśród sunnitów. Wszystko to udowadnia, według Adraee, że „Irańczycy są dla was większym niebezpieczeństwem niż ktokolwiek inny”, ostrzegając, że „szkodzenie” w sojuszu z Iranem spotka się z „niepowodzeniem w tym życiu i karą w zaświatach.”

Wykorzystując wrogość

Chociaż jest rzeczą dziwną widzieć rzecznika żydowskiego państwa, który przekopuje się przez teksty islamskie, aby opowiadać o muzułmańskiej teologii i jakie kary czekają na muzułmanów w zaświatach, można lepiej zrozumieć takie wysiłki, patrząc na sekciarskie napięcia, które obecnie dręczą Bliski Wschód. Napięcia te przerodziły się w wielką przemoc w Iraku po inwazji USA w 2003 r. I jeszcze się pogorszyły po wojnie domowej w Syrii, która wciągnęła siły regionalne wspierające różne frakcje. Sekciarstwo jest poważnym, krwawym problemem dla regionu, ale Izrael widzi w nim okazję do powstrzymania regionalnych wrogów, zwłaszcza Hezbollahu i Iranu, wraz z ich głęboko niepopularną interwencją w Syrii w obronie reżimu Baszszara al-Assada.

Nie ma nic zaskakującego w tym, że Izrael promuje wrogość wobec Iranu. Ale wykorzystywanie nienawiści religijnej, która pochłonęła niezliczone ofiary w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci, ostatecznie obala mit o pokojowych preferencjach Izraela dla regionu. Odmowa Izraela, by zakończyć okupację terytoriów palestyńskich, przykuwa większą uwagę, gdy nie ma totalnego chaosu w regionie, który jest jednym ze sposobów, w jaki Izrael czerpie korzyści.

Abstrahując od sekciarskiej wrogości, wiele mówi się także o „sojuszu izraelso-sunnickim” przeciwko Iranowi, a zwłaszcza o sojuszu, jaki Izrael ma nadzieję zbudować z arabskimi państwami Zatoki Perskiej. Ta promocja wahhabizmu może być próbą pozyskania twardogłowych w tych państwach do stanięcia po stronie Izraela przeciwko Iranowi. Ale jeśli Izrael uważa, że jest w stanie z powodzeniem zbudować sojusz z mieszkańcami regionu kosztem Palestyńczyków, to będzie rozczarowany. Wszakże arabska opinia publiczna jest podzielona pomiędzy tych, dla których warunkiem wstępnym sojuszu z Izraelem jest zakończenie okupacji terytoriów palestyńskich, a tymi, którzy sprzeciwiają się takiemu sojuszowi w ogóle, bez względu na jakiekolwiek warunki. Ci, którzy obecnie popierają sojusz z Izraelem przeciwko Iranowi, stanowią zaledwie 1% populacji ZEA i 2% ludności Arabii Saudyjskiej.

PR w świecie postprawdy

Promowanie sekciarstwa jest tylko jednym z wielu sposobów, w jaki Izrael uprawia PR w erze Trumpa. Donald Trump i jego pogarda wobec prawdy uzmysłowiły ośrodkom władzy na całym świecie, że oczywiste kłamstwa nie są tak szkodliwe, jak dotychczas sądzono. Wojsko izraelskie również zwróciło na to uwagę. Po tym, jak izraelscy snajperzy zabili 21-letnią palestyńską pielęgniarkę Razan Al-Nadżara w Gazie, IDF zredagowały nagranie, aby usprawiedliwić to bezsensowne zabójstwo. W wywiadzie dla gazety, Al-Nadżar powiedziała, że ​​ma nadzieję, że obecność nieszkodliwego medyka, jak ona, może służyć za tarczę dla protestujących w Gazie. W istocie Al-Nadżar apelował do sumienia izraelskich żołnierzy. Zamiast tego, izraelska armia usunęła fragment o „tarczy” z nagrania i oskarżyła Al-Nadżar o służenie jako „ludzka tarcza dla Hamasu”.

Przywódcy izraelscy coraz śmielej lekceważą rzeczywistość i przedstawiają wszystkie swoje ofiary jako terrorystów. Żaden z nich nie był bardziej bezczelny i obraźliwy niż izraelski minister obrony Avigdor Lieberman, który oświadczył, że „w Strefie Gazy nie ma żadnych niewinnych ludzi”. Jest to odzwierciedlenie totalnego carte blancheadministracji Trumpa dla Izraela, aby postępował dowolnie z Palestyńczykami. To prawda, że poprzednie amerykańskie administracje oferowały nieprzyzwoity poziom pomocy wojskowej i ochrony dyplomatycznej, które dały Izraelowi poczucie bezkarności, ale brak krytyki ze strony administracji Trumpa wobec jakichkolwiek izraelskich działań wprowadził tę możliwość okrutnego zachowania na zupełnie nowy poziom.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Były izraelski generał: Palestyńczycy „na nic nie zasługują”

Podczas gdy administracja Trumpa przymyka oczy na promowanie przez Izrael ideologii ISIS oraz jego okrucieństwa w Strefie Gazy, polityczne przemiany w amerykańskim dyskursie publicznym zaczynają niweczyć dwupartyjny konsensus w obronie wszystkich działań Izraela. Rażące lekceważenie życia cywilnego skłoniło członków Senatu USA do wskazania odpowiedzialnych, od wezwania Dianne Feinstein (D-CA) do niezależnego śledztwa, do zalecenia Patricka Leahy’ego (D-VT), aby Departament Stanu „natychmiast określił, czy osoby lub jednostki biorące udział w strzelaninach powinny mieć zakaz odbierania amerykańskiego szkolenia lub sprzętu, zgodnie z Prawem Leahy’ego”. Senator Bernie Sanders (I-VT) opublikował nawet film z głosami palestyńskimi wzywającymi do zakończenia oblężenia Strefy Gazy, a kongresmenka Betty McCollum (D-MN) wprowadziła pod obrady ustawę zakazującą amerykańskiej pomocy dla wojska izraelskiego wykorzystywane przeciwko palestyńskim dzieciom.

Im bardziej izraelskie przywództwo w sposób rażący stosuje nienawistną retorykę i lekceważy niewinne życie, tym potężniejszy opów, by doprowadzić do sprawiedliwości i odpowiedzialności odpowiedzialnych za te zbrodnie.

Omar Baddar

Za: https://kresy.pl/publicystyka/izrael-promuje-ideologie-panstwa-islamskiego/

================

http://www.wicipolskie.org/?p=33224

One comment on “IZRAEL PROMUJE IDEOLOGIĘ PAŃSTWA ISLAMSKIEGO

  1. Rob Veggett
    June 21, 2018

    ISIS – Israeli Secret Intelligence Service.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Archives

Blog Stats

  • 1,267,584 hits
June 2018
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Opinie wyrażane w tekstach lub komentarzach pod artykułami publikowanymi na łamach JUSTICE4POLAND są własnością autorów i niekoniecznie odpowiadają opiniom wyrażanym przez nasza Redakcje .

 

 

 

 

 

Follow Justice4Poland.com on WordPress.com

All information, data, and material contained, presented, or provided on justice4poland.com is for educational purposes only. It is not to be construed or intended as providing medical or legal advice. Any views expressed here-in are not necessarily those held by justice4poland.com

ENOUGH LIES

DOSYĆ KŁAMSTW

Walczmy z przejawami antypolonizmu

Translate

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Niezłomni.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Niezłomni.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Niezależne Media Podlasia

Just another WordPress.com site

SKRiBH

zeskrobywanie nieprawdy i czepianie się słów

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wolna Polska – Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Spory o historię i współczesność

Prywatny blog historyczny Bohdana Piętki

Kekusz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

ProstoPoPolsku

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Vanishing American II

OURSELVES AND OUR POSTERITY

%d bloggers like this: