Justice4Poland.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Niemieccy wydawcy uprawiają wrogą Polsce propagandę


WAŻNY TEMAT! Niemieccy wydawcy regularnie łamią niezależność dziennikarzy i uprawiają wrogą Polsce propagandę Wyróżniony

 • 02 Maj 2017
 • Napisane przez  Jan Piński
 • Wydrukuj
fot: pixabay.com fot: pixabay.com

 

 

To wielkie zagrożenie dla niezależnego dziennikarstwa i wolności myśli. Stary monopol państwa totalitarnego został w Europie Środkowej zamieniony na monopol obcego kapitału – napisali autorzy raportu Europejskiej Federacji Dziennikarzy… 15 lat temu!

Zwrócili wówczas uwagę, że zagraniczni wydawcy kontrolowali 85 proc. rynku mediów w Europie Środkowej i Wschodniej. A ¾ z tych zagranicznych inwestorów to były firmy niemieckie. Analitycy EFD nie mieli wątpliwości: niemieccy właściciele mediów narzucają redakcjom punkt widzenia zgodny z narodowym interesem Niemiec. Trudno sobie wyobrazić, aby to polscy biznesmeni byli właścicielami największych gazet czy portali niemieckich (o stacjach radiowych czy telewizyjnych nie wspominając) i recenzowali, bez pardonu, politykę rządu niemieckiego. Żadne państwo zachodnie nie zezwoliłoby, aby obcy kapitał miał taki wpływ na opinię publiczną. W Polsce niemieccy wydawcy starają się przekonać, że są krzewicielami demokracji i europejskich wartości, a zatrudnieni przez nich dziennikarze mają pełną swobodę wypowiedzi – w granicach etyki zawodowej. To kłamstwo. W niemieckich mediach w Polsce kwitnie zamordyzm, zmuszanie ludzi do autocenzury lub pisania tekstów, z którymi się nie zgadzają. Po to właśnie szef wydawnictwa Ringer Axel Springer Mark Dekan wysyła do polskich pracowników listy z wytycznymi, aby wiedzieli oni, co i jak pisać. Nie od dziś wiadomo bowiem, że autocenzura jest najskuteczniejszym sposobem wpływania na treści.

Temat tabu

Jest jeden temat tabu w niemieckich mediach: relacje polsko-żydowskie. Żydzi mogą być przedstawiani tylko jako ofiary. Jakiekolwiek inne podejście do sprawy powoduje bolesne reperkusje. Przytoczmy tylko głośne przykłady. W sierpniu 2013 r. Wojciech Surmacz, ówczesny dziennikarz miesięcznika biznesowego „Forbs” (wydawanego przez Ringer Axel Springer) opublikował artykuł Kadisz za milion dolarów, ujawniający patologie przy zwrocie mienia gminom żydowskim. – Pokaźna część unikalnego majątku (synagogi, ubojnie rytualne, mykwy i kirkuty) poszła już pod młotek, czasem wyraźnie poniżej ceny rynkowej, a pieniądze zamiast na utrzymanie żydowskiego dziedzictwa, trafiały w tryby wysublimowanego mechanizmu dystrybucji. Rozeszły się w hermetycznym środowisku Związku Wyznaniowych Gmin Żydowskich i Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Obie organizacje działają na gruncie cichej umowy, sankcjonującej „rozbiór” znacjonalizowanego po wojnie majątku polskich gmin żydowskich – napisał Surmacz. Skutek? W ciągu kilku miesięcy redakcję opuścił dziennikarz i redaktor naczelny, a kolejny szef tytułu posypał głowę popiołem i przeprosił za nie swój tekst. Przeprosiło również wydawnictwo, także nie prostując żadnych faktów ujawnionych przez dziennikarza.

Podobnie rzecz się miała dekadę wcześniej, gdy w 2004 r. niemiecki wydawca tygodnika „Newsweek” Axel Springer zwolnił naczelnego i założyciela pisma w Polsce Tomasza Wróblewskiego. W zgodnej opinii publicystów i analityków rynku medialnego była to konsekwencja okładkowego numeru tygodnika z tematem roszczeń żydowskich pt. Żydzi odbierają swoje, a także tematu ‘Bogacze na stos’ o najbardziej znienawidzonych polskich biznesmenach. Właśnie umieszczenie w tym rankingu szefów Agory (wydawca „Gazety Wyborczej”) – Piotra Niemczyckiego i Wandy Rapaczyńskiej miało ostatecznie zadecydować o końcu kariery Wróblewskiego w Axlu.

Media ręcznie sterowane

Przejmowanie prasy przez niemieckich wydawców doprowadziło do skomercjalizowania oferty i pozbawienia prasy funkcji kontrolnej. Jan Jakubowski, były redaktor naczelny w niemieckim koncernie Passauer Neue Presse, w 2003 r. opisał niemieckie know-how zarządzania gazetą, jakie obowiązywało już w połowie lat 90. ubiegłego stulecia. Po początkowym okresie wolności w prowadzeniu gazety (trwał około roku) dziennikarze otrzymali polecenie robienia gazety apolitycznej i skoncentrowanej na sprzedaży. Według Jakubowskiego właściciele „Dziennika Bałtyckiego” zwyczajnie wylądowali na dywaniku u prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, który obwiniał DB za swój słaby wynik wyborczy na Wybrzeżu (gazeta ujawniła tuż przed wyborami, że Kwaśniewski skłamał w sprawie posiadania tytułu magistra i wyższego wykształcenia). Wkrótce potem prezes gdańskiego oddziału koncernu wpadł na kolegium redakcyjne z dużym oprawionym zdjęciem woźnicy prowadzącego konia z zaprzęgiem. – To jest wasz czytelnik! – oświadczył. – Dla niego macie robić gazetę. Dość szybko poziom gazety zaczął spadać. Charakterystyczną cechą niemieckich mediów jest usuwanie drażliwych tematów z relacji polsko-niemieckich. Trudno tam przeczytać rzetelne materiały na temat odszkodowań od Niemców za drugą wojnę światową, wspierania przez niemieckie koncerny medialne, a nawet zwyczajnego przypomnienia rocznic, takich jak 1 września. – Skądinąd wydawany w Niemczech przez Verlagsgruppe Passau regionalny dziennik „Passauer Neue Presse” jest gazetą solidną, z obszernymi serwisami informacyjnymi oraz bogatą publicystyką polityczną, ekonomiczną i kulturalną – także światową. Jest dla ludzi myślących. Czy zatem w Polsce robi się gazetę po to, by ludzie przestali myśleć? Gazetę dla woźnicy? – pytał Jan Jakubowski.

Do legendy przeszła historia zmarłego niedawno dziennikarza Pawła Zarzecznego, który starł się z niemieckim nadzorcą, jakiego przysłał szwajcarski wydawca „Przeglądu Sportowego”. Przyjechał z Hamburga, z plenipotencjami Marquarda (ówczesny wydawca PS – przyp. red.). Popatrzył parę dni jak pracujemy i rzekł: „To, co robicie, to jest średniowiecze. Ja tu wszystko pozmieniam, a sprzedaż gazety podwoję!”. Poprosiłem go, żeby wpisał się do stopki jako nowy naczelny, wówczas sytuacja będzie uczciwa, a ja będę go słuchać – odmówił – wspominał po latach Zarzeczny. Mając dość rządzenia pismem zza kotary, w 2003 r. Zarzeczny – jako zastępca naczelnego PS – poczekał, aż nadzorca pójdzie do domu i zmienił czołówkę gazety. Nowa okładka gazety przedstawiała wyjazd piłkarzy Groclinu na mecz pucharowy z Herthą do Berlina, który jednak komentowała mało subtelnie. Oto piłkarze Mila, Rasiak, Niedzielan i Zając przedstawieni byli na tle czołgu, a czołówka gazety brzmiała: „Na Berlin”. Tego oczywiście niemiecki nadzorca nie mógł zdzierżyć i Zarzeczny stracił pracę.

Na gwizdek władzy (przychylnej)

Jeszcze więcej szczegółów działania niemieckich wydawców pokazała nagrana z ukrycia rozmowa Jana Kulczyka z Pawłem Grasiem, rzecznikiem premiera Donalda Tuska z kwietnia 2014 r. Ujawnione rok później nagranie nie pozostawiało wiele dla wyobraźni. Graś narzekał, że media,, a w szczególności brukowiec „Fakt”, którym jego zdaniem kierował zwolennik PiS-u Grzegorz Jankowski, nie doceniają ogromnych sukcesów rządu PO: – „Fakt” należy do Springera? Tak? – pytał Jan Kulczyk i obiecał spotkać z wdową po właścicielu koncernu. – Axel Springer. Ja spróbuję… To nie jest sprawa pilna, szybko ja nie jestem w stanie, ale spróbuję się, wiesz, tak z nią zaprzyjaźnić, ona nawet taka stara, brzydka baba, żeby jeszcze była… to jest przyjemność zjedzenia kolacji, a tak wiesz to… Wiesz, ja spróbuję, obiecuję. Sześć tygodni po tej rozmowie, po 10 latach pracy Jankowski stracił posadę.

Oczywiście prawem każdego wydawcy jest wymienianie sobie dowolnie zespołu dziennikarskiego, który dla niego pracuje. W myśl starej zasady, jeszcze z wojny 30-letniej z XVII w.: czyja władza, tego religia. Lub jak mówią Rosjanie: kto płaci, ten decyduje, jaka muzyka jest grana. Wciąż jednak jest powód, dla którego branża medialna w całym cywilizowanym zachodnim świecie podlega ochronie przed nadmierną obecnością zachodniego kapitału. Właśnie z powodu tych zasad. Żadne poważne państwo nie tolerowałoby sytuacji, w której zagraniczni biznesmeni de facto kształtowaliby poglądy opinii publicznej. A tak jest dziś w Polsce. Nie bez kozery odpowiedzią na polską akcję edukacyjną „niemieckie obozy śmierci” był kontratak polskich mediów należących do niemieckich koncernów, próbujących uczynić Polaków odpowiedzialnymi za sowieckie obozy koncentracyjne, jakie działały po wojnie. Takie działanie można określić tylko w jeden sposób: piąta kolumna medialna. A Polska stała się zwyczajnie kolonią medialną Niemiec. Gdy PiS próbuje teraz zrzucić to jarzmo, to nic dziwnego, że koloniści bronią swojego stanu posiadania wszelkimi dostępnymi środkami.

======================

https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/4775-wazny-temat-niemieccy-wydawcy-regularnie-lamia-niezaleznosc-dziennikarzy-i-uprawiaja-wroga-polsce-propagande

2 comments on “Niemieccy wydawcy uprawiają wrogą Polsce propagandę

 1. W wyniku swobodnego przepływu środków finansowych coraz bardziej okazuje się,że KAPITAŁ ma swoją NARODOWOŚĆ.
  Jest ZMOWA MILCZENIA nad ŻYDOWSKĄ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANĄ STRATEGIĄ GRUPOWĄ,którą opisał Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI.Narzędziem okazje się być KULT HOLOCAUSTU,który ma na celu ograniczanie ocen krytycznych ŻYDOWSKIEGO ETNOCENTRYZMU.
  Aby lepiej zrozumieć GLOBALIZM można dostosować słownik Bertranda Russella dla KOMUNIZMU

 2. W wyniku swobodnego przepływu środków finansowych coraz bardziej okazuje się,że KAPITAŁ ma swoją NARODOWOŚĆ.
  Jest ZMOWA MILCZENIA nad ŻYDOWSKĄ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANĄ STRATEGIĄ GRUPOWĄ,którą opisał Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI.Narzędziem okazje się być KULT HOLOCAUSTU,który ma na celu ograniczanie ocen krytycznych ŻYDOWSKIEGO ETNOCENTRYZMU.
  Aby lepiej zrozumieć GLOBALIZM można dostosować słownik Bertranda Russella dla KOMUNIZMU.
  Trwa WOJNA O PIENIĄDZ,którą opisał Song Hongbing.Jak w kazdej wojnie,to i o PIENIĄDZ trzeba mieć strategię.Po jednej tronie koalicja PETRODOLAROWA,a po drugiej ANTYDOLAROWA,bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.EURO zabiega o powiększenie wpływów europejskich przez pryzmat gospodarki niemieckiej.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Archives

Blog Stats

 • 1,903,072 hits
May 2017
M T W T F S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Opinie wyrażane w tekstach lub komentarzach pod artykułami publikowanymi na łamach JUSTICE4POLAND są własnością autorów i niekoniecznie odpowiadają opiniom wyrażanym przez nasza Redakcje .

 

 

 

 

 

Follow Justice4Poland.com on WordPress.com
https://reignitefreedom.com/

All information, data, and material contained, presented, or provided on justice4poland.com is for educational purposes only. It is not to be construed or intended as providing medical or legal advice. Any views expressed here-in are not necessarily those held by justice4poland.com

ENOUGH LIES

DOSYĆ KŁAMSTW

Walczmy z przejawami antypolonizmu

Translate

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Niezłomni.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Niezależne Media Podlasia

Just another WordPress.com site

SKRiBH

zeskrobywanie nieprawdy i czepianie się słów

Warszawska Gazeta

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Foliarz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Spory o historię i współczesność

Prywatny blog historyczny Bohdana Piętki

Kekusz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

ProstoPoPolsku

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

%d bloggers like this: