Justice4Poland.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Lista Ukraińców w Polsce


Lista ukraincow w Polsce

Tajne - Organizacje ukrainskie w Polsce

 

Schematy wedle ktorych ukraincy mordowali Polakow

Zbiegli OUN

Lista nacjonalistow ukrainskich w Polsce

Provid Krajowy

============================

http://lustracja.net/index.php/rozne-listy/205-lista-ukraincow-w-polsce-nacjonalistow-czlonkow-oun-upa?showall=&start=1

========================

Miron Sycz

” Ojciec jest dla mnie wzorem gdyż nauczył mnie szacunku do innych ludzi.” Miron Sycz.

Dziecieca ofiara UPA

Miron Sycz, negacjonista wołyński wychowany w nienawiści do Polaków, kandydat PO do Sejmu

Działacz Związku Ukraińców w Polsce, był w przeszłości członkiem PZPR, a później m.in. KL-D i Unii Wolności, jest posłem od 2007 z ramienia PO.

Przewodniczący Ukraińskiego Zespołu Parlamentarnego, złożonego niemal wyłącznie z posłów PO, który oficjalnie stawia sobie za cel dbanie o interesy Ukraińców i Ukrainy w Polsce.

W 2013 roku Sycz głosował przeciwko określeniu Rzezi Wołyńskiej mianem ludobójstwa. Blokował również szereg uroczystości upamiętniających ofiary zbrodni dokonywanych przez Ukraińców. M.in. w 2008 roku skutecznie naciskał na wojewodę warmińsko-mazurskiego, by ten wycofał swój patronat nad uroczystościami związanymi z 65. rocznicą ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Co więcej, zakazano wówczas pracownikom Urzędu Wojewódzkiego nawet prywatnego udziału w organizowanej z tej okazji konferencji w jednej z sal Urzędu.

Sycz ostro i konsekwentnie sprzeciwia się uznaniu Rzezi Wołyńskiej za ludobójstwo. W wywiadzie dla „Super Expressu” z 2013 roku powiedział, że była ona tym samym co pacyfikacje ukraińskich wsi dokonane przez oddziały Armii Krajowej w ramach akcji odwetowych. Zajmuje się „polityką wschodnią” oraz „sprawami mniejszości”.

„To była czystka etniczna. Dodano określenie „o znamionach ludobójstwa” i dobrze określa to, co się stało. Ludobójstwem należałoby określić również pacyfikacje wsi ukraińskich dokonane przez oddziały AK w Pawłokomie, Sahryniu, Wierzchowinach. Nawet jeśli to były akcje odwetowe, to licytowanie się na słowa mogłoby prowadzić do ponownych rozliczeń i zaognienia naszych relacji zamiast do pojednania” – twierdził Sycz. „Jeśli trzymać się terminu “ludobójstwo” to i akcja “Wisła” była ludobójstwem” – dodał.

W tym samym roku na łamach „Tygodnika Powszechnego” przyznał: „Nie byłem chowany, delikatnie mówiąc, w miłości do Polaków”. Dopytany sprecyzował: “Tak,  w nienawiści”.

Ofiary UPA

Przeszłość ojca wypomniał Syczowi z trybuny sejmowej poseł Mieczysław Golba (wówczas Solidarna Polska):

„Jego ojciec należał do sotni „Mesnyki”, po polsku „Mściciele”, która spaliła wieś Wiązownica. Stało się to 17 kwietnia 1945 r., sotnia wymordowała praktycznie całą miejscowość w rejonie Jarosławia, skąd pochodzę. Poseł Sycz był też przeciwnikiem określenia zbrodni wołyńskiej mianem ludobójstwa, a jednocześnie apelował o potępienie akcji „Wisła” przez polski parlament. Dlatego z trybuny sejmowej przypomniałem, kim był jego ojciec” – tłumaczył Golba, mieszkaniec podkarpackiej Wiązownicy. 91 jej mieszkańców, w tym 20 dzieci i 20 kobiet, wymordował bez litości oddział UPA. ”Moja babcia cudem przeżyła, upadła postrzelona w czoło, a upowcy uznali ją za martwą. Brat mamy został ciężko pobity i wskutek tego zmarł. Dom rodzinny został spalony” – powiedział poseł. Domagał się również odwołania Sycza z funkcji szefa sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

zmasakrowana-polak-na-wolyniu

Ojciec Mirona Sycza i Myrosław Onyszkiewicz odpowiedzialni byli za eksterminację polskich wsi w okręgach lwowskim, złoczowskim, sokalskim, rawskim, chełmskim. Orest był ówcześnie szefem sztabu i osobiście wydawał rozkazy. Ołeksander Sycz był strzelcem w oddziale specjalnym (zabójców).

Sam Miron Sycz jest założycielem Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim, w którym od 1990 do 2007 pełnił funkcję funkcję dyrektora, następnie został honorowym dyrektorem tej placówki.
Jako przewodniczący sejmiku warmińsko-mazurskiego wielokrotnie zapraszał weteranów OUN-UPA zamieszkujących na Ukrainie i w USA, na spotkania z młodzieżą i honorowanych w ramach tzw, ‘pojednania polsko-ukraińskiego’.

================================

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/miron-sycz-negacjonista-wolynski-wychowany-w-nienawisci-do-polakow-ponownie-kandydatem-po-do-sejmu

======================

W Rzeszowskim IPN funkcję sprawuje ukrainiec, potomek banderowca biorącego udział w mordach ludności polskiej na dawnych Kresach II R.P. Do dziś żaden z dokumentów przesłanych do tego instytutu, nie został rozpatrzony pozytywnie. Przeciwnie, w odpowiedzi widniał wpis:
– nie wiedzą, o co się rozchodzi.
Po objęciu instytutu przez PiS, pozostał na swoim stanowisku, z tą różnicą, że na głównej stronie rzeszowskiego IPN znalazł się wpis:
” UPA i OUN walczyły z komunistami, należą się im emerytury.”

Tymczasem, “we  wsi PODDĘBCE upowcy zamordowali, przez przybicie do ziemi zaciosanym kołkiem, Halinę Dmochowską, długoletnią kierowniczkę szkoły i działaczkę społeczną wśród ludności ukraińskiej. Podobny los spotkał całą rodzinę. Ukraińcy z UPA wymordowali w okrutny sposób wszystkich, nawet 1,5 rocznego Stasia.”


Piotr Tyma

=====================

Zbrodnie UPA na Polakach

++++++++++++++

Precz z bandera

PRZYJDZIE KIJ NA BANDEROWSKI RYJ !

Ruski niedzwiedz i ukrainiec

One comment on “Lista Ukraińców w Polsce

 1. arcu ballist
  March 24, 2017

  Researching Eastern European History, the below site is interesting from the perspective of Russian Orthodoxy as practiced in Ukraine, AND as told by a non Slav[?]
  Dr? Matthew Raphael Johnson, is a Western convert to the Old R.Orthodox Church.
  His podcasts are about this church and the ways it was attacked by the ruling elite.
  He spares no one. He has a strong anti-Polish bias.
  In the latest offering, his Polonophobia has surfaced again. It seems to be growing by the episode. Very interesting.
  Unfortunately it is for the Alt-Right in the West. And the West has absolutely no understanding of E. Europe, and makes no effort to learn anything about anything. There are no counter-arguments concerning M R Js narratives. Therefore, hopefully, the Alt-Right Laziness will disempower the personal commentary.
  He is not necessarily wrong, but there is an agenda, also.
  The podcast is on… radioaryan.com/
  scroll down to The Orthodox Nationalist = Michael Karkoc – latest victim of Jewish hysteria.

  Also, in the latest publication of the forbidden chapters of
  twohundredyearstogether.wordpress.com/
  @ 2/3 into chapter 11, a very interesting fact. To get rid of the Jews, and confound the Russians at the same time, the Poles spread a rumour amongst the Russian Army that the Jews were spying against them. This worked, and the Russians shifted the Jews in all directions. A clever ruse against Rus.
  Unfortunately, it was also true. The Jews were traitors to all Europeans in WWI.

  Something strange in the Alt-Right. There is a change in the rhetoric. There is a little sympathy for the Polish people from Kyle Hunt, [Renegade B.], and Robert Reyvolt, [Incendiary Radio], and Andrew Carrington Hitchcock[Show], just keeps his trap shut. Unlike his British Identity Christian? Identity affiliates, Pastor? Elli James and his son, David James, [One 2 One], who do a “pro Germany the perfect” shtick, and remain anti Polish and whose ideas about history is best described as American Ignorant. Unhappily, they have influence amongst ignorant and lazy people.

  Hopefully, the sympathy will not result in a mad emigration into Visegrad countries.
  At the moment the West Alt-Right has no backbone and is looking for something to lean on.
  Perhaps, Polonophobia is what makes Poland a Nation. True?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Information

This entry was posted on March 23, 2017 by in Polska, Ukraina, Uncategorized, UPA and tagged , , , , .

Archives

Blog Stats

 • 1,992,888 hits
March 2017
M T W T F S S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Opinie wyrażane w tekstach lub komentarzach pod artykułami publikowanymi na łamach JUSTICE4POLAND są własnością autorów i niekoniecznie odpowiadają opiniom wyrażanym przez nasza Redakcje .

 

 

 

 

 

Follow Justice4Poland.com on WordPress.com
https://reignitefreedom.com/

All information, data, and material contained, presented, or provided on justice4poland.com is for educational purposes only. It is not to be construed or intended as providing medical or legal advice. Any views expressed here-in are not necessarily those held by justice4poland.com

ENOUGH LIES

DOSYĆ KŁAMSTW

Walczmy z przejawami antypolonizmu

Translate

Environmental Health Watch NZ

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Environmental Health Watch NZ

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Niezłomni.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Niezależne Media Podlasia

Just another WordPress.com site

SKRiBH

zeskrobywanie nieprawdy i czepianie się słów

Warszawska Gazeta

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Foliarz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Spory o historię i współczesność

Prywatny blog historyczny Bohdana Piętki

Kekusz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

ProstoPoPolsku

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

%d bloggers like this: