Justice4Poland.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Jest rezolucja ONZ ws. budowy osiedli żydowskich w Palestynie


Rada Bezpieczeństwa ONZ po wstrzymaniu się od głosu przez USA przyjęła w piątek rezolucję domagającą się od Izraela wstrzymania budowy osiedli na okupowanych terytoriach palestyńskich. Izrael zadeklarował, że nie zastosuje się do niej. 

W rezolucji żąda się od Izraela “natychmiastowego i całkowitego wstrzymania budowy nowych osiedli na okupowanych terenach palestyńskich, w tym w Jerozolimie Wschodniej”. Podkreślono w niej, że osiedla żydowskie są “pozbawione mocy prawnej i stanowią rażące pogwałcenie prawa międzynarodowego”.

Ambasador USA przy ONZ Samantha Power tłumaczyła wstrzymanie się jej kraju od głosu podczas głosowania w Radzie Bezpieczeństwa, mówiąc, że rezolucja ta jest zgodna z amerykańską polityką. Dodała, że “budowa dalszych osiedli poważnie osłabi bezpieczeństwo Izraela”.

Do tej pory USA, choć sprzeciwiały się budowie nowych osiedli, nigdy nie poparły działań godzących w interesy państwa żydowskiego. W 2011 roku, gdy w Radzie Bezpieczeństwa próbowano przeforsować rezolucję potępiającą osadnictwo na Zachodnim Brzegu, przedstawiciel USA w Radzie skorzystał z prawa weta.

“To jest rezolucja przeciw Żydom”

Izraelski minister energetyki Juwal Szteinic powiedział po głosowaniu w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, że Stany Zjednoczone “opuściły Izrael”.

“To nie jest rezolucja przeciwko osiedlom, to jest antyizraelska rezolucja, przeciwko Żydom i państwu Żydów. Stany Zjednoczone po prostu opuściły swego jedynego przyjaciela na Bliski Wschodzie” – oświadczył.

Późnym wieczorem biuro premiera Benjamina Netanjahu wydało oświadczenie, w którym odrzuciło „tę haniebną antyizraelską rezolucję ONZ i ogłosiło, że Izrael nie będzie przestrzegał jej warunków.

“Jednogłośne potępienie kolonizacji”

Nabil Abu Rudeina, rzecznik prasowy palestyńskiego prezydenta Mahmuda Abbasa, określił rezolucję Rady Bezpieczeństwa jako “wielki policzek” dla Izraela.

“Jest to jednogłośne potępienie kolonizacji i silne poparcie dla rozwiązania kwestii dwóch państw (Izraela i Palestyny)” – dodał.

Szef negocjatorów palestyńskich Saeb Erekat po piątkowym głosowaniu powiedział agencji Reutera, że był to “dzień zwycięstwa prawa międzynarodowego, cywilizowanego języka i negocjacji oraz całkowite odrzucenie ekstremistycznych sił w Izraelu”.

Amerykański prezydent elekt Donald Trump napisał na Twitterze, komentując głosowanie w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, że “po 20 stycznia wszystko będzie inaczej”. Trump nalegał, aby USA zgłosiły weto w sprawie rezolucji.

Jak pisze AFP, dla Izraela było jasne, że przed przekazaniem władzy Trumpowi, którego jedną z obietnic w kampanii było uznanie Jerozolimy za “niepodzielną stolicę Izraela”, ekipa Baracka Obamy nie ma zamiaru wykorzystać swego prawa weta w głosowaniu nad rezolucją w sprawie osiedli żydowskich.

“Zagroziłaby koncepcji dwóch państw”

“Nie mogliśmy z czystym sumieniem zawetować rezolucji wyrażającej zaniepokojenie trendami, które naruszają fundamenty dla rozwiązania polegającego na istnieniu dwóch państw (izraelskiego i palestyńskiego)” – powiedział podczas konferencji prasowej Ben Rhodes, doradca Baracka Obamy ds. bezpieczeństwa.

Jak podkreślił w oświadczeniu sekretarz stanu USA John Kerry, Stany Zjednoczone nie zgadzają się z każdym aspektem rezolucji. Dokument ten jednak “słusznie potępia przemoc, podburzanie oraz akcję osiedleńczą, jak również wzywa obie strony do podjęcia konstruktywnych działań, by odwrócić obecne trendy i przybliżyć perspektywę rozwiązania opartego na koncepcji dwóch państw”.

Ban Ki Mun zadowolony

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun wyraził zadowolenie z przyjęcia w piątek przez Radę Bezpieczeństwa ONZ rezolucji domagającej się wstrzymania żydowskiego osadnictwa na Zachodnim Brzegu Jordanu – poinformował rzecznik ONZ Stephane Dujarric.

  • Sekretarz generalny chciałby wykorzystać tę okazję i zachęcić stronę izraelską oraz palestyńską do współpracy ze społecznością międzynarodową, by stworzyć sprzyjające warunki do ponownego podjęcia konstruktywnych negocjacji – powiedział Dujarric.

=============================

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-12-24/usa-opuscily-izrael-jest-rezolucja-onz-ws-budowy-osiedli-zydowskich-w-palestynie/


 

Izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało ambasadorów 10 państw. Nie chodzi jednak ani o kurtuazyjną, ani przyjazną wizytę. Tel-Awiw domaga się wyjaśnień w związku z piątkową rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ. Potępiła ona żydowskie osadnictwo na Zachodnim Brzegu Jordanu i zażądała wstrzymania budowy osiedli na palestyńskich terenach okupowanych przez Żydów. Działalność Izraela została określona jako pogwałcenie międzynarodowych praw.

W sumie 14 państw głosowało za rezolucją RB ONZ. Izraelska dyplomacja postanowiła porozmawiać z 10 z nich. Chodzi o Chiny, Rosję, Wielką Brytanię, Francję, Egipt, Hiszpanię, Japonię, Nową Zelandię, Ukrainę oraz Urugwaj. Dobrze poinformowana agencja Reuters donosi, że przedstawiciele dyplomatyczni tych państw usłyszą reprymendę.

Rezolucja została przyjęta dzięki wstrzymaniu się od głosu przedstawiciela Stanów Zjednoczonych. USA są uznawane od dekad za najbliższego sojusznika Izraela. Tym razem zawiedli swoich żydowskich przyjaciół. Co ciekawe, decyzję amerykańskiej dyplomacji kierowanej jeszcze przez ludzi Baracka Obamy skrytykował prezydent-elekt Donald Trump.

Wbrew początkowym doniesieniom, Izrael nie pozostanie obojętny wobec zachowania Stanów Zjednoczonych. Sam premier Benjamin Netanjahu chce spotkać się z Danielem Shapiro, ambasadorem USA w Izraelu.

Międzynarodowe media zwracają uwagę, że Izrael z niezwykłą powagą podchodzi do rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ. Wskazuje na to szybka reakcja. O wezwaniu ambasadorów poinformowano jeszcze w trakcie świąt Bożego Narodzenia.

Głosowanie w RB ONZ odbiło się również na relacjach żydowsko-ukraińskich. Postawa kijowskiej dyplomacji zaowocowała… odwołaniem wizyty premiera Wołodymyra Hrojsmana w Izraelu. W związku z tym ambasador tego kraju w Kijowie został wezwany „na dywanik” do ukraińskiego MSZ.

Źródło: wp.pl, onet.pl, niezalezna.pl

===========================================

http://www.pch24.pl/izrael-wsciekly-po-rezolucji-onz–na-dywaniku-czesc-ambasadorow-panstw-z-rady-bezpieczenstwa,48333,i.html#ixzz4U3yqDXQf

Dzień po tym, jak Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła rezolucję potwierdzającą nielegalność izraelskich osiedli na Palestyńskich Terytoriach Okupowanych oraz wezwała do zaprzestania ich budowy, pojawiły się doniesienia, że Izrael zamierza zatwierdzić budowę tysięcy nowych mieszkań osadniczych w okupowanej Jerozolimie Wschodniej.

Według opublikowanego w niedzielę w hebrajskiej wersji dziennika Israel Hayom, Lokalny Komitet Planowania i Budownictwa gminy Jerozolimy zamierza zatwierdzić budowę 5,6 tys. nielegalnych mieszkań osadniczych w Jerozolimie Wschodniej.

Dziennik Israel Hayom twierdzi, że decyzja ta stanowi bezpośrednią odpowiedź na rezolucję 2334 RB ONZ, która została jednomyślnie przyjęta przez 14 członków rady – tylko Stany Zjednoczone wstrzymały się od głosu.

Czytaj dalej tutaj:    http://palestyna24.pl/odpowiedz-izraela-na-rezolucje-onz-ponad-5-tysiecy-nowych-mieszkan-dla-osadnikow-w-jerozolimie/

 

=========================

Image result for koniec okupacji palestyny

One comment on “Jest rezolucja ONZ ws. budowy osiedli żydowskich w Palestynie

  1. Pingback: Jest rezolucja ONZ ws. budowy osiedli żydowskich w Palestynie | forumemjot dla Polski

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Archives

Blog Stats

  • 1,330,157 hits
January 2017
M T W T F S S
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Opinie wyrażane w tekstach lub komentarzach pod artykułami publikowanymi na łamach JUSTICE4POLAND są własnością autorów i niekoniecznie odpowiadają opiniom wyrażanym przez nasza Redakcje .

 

 

 

 

 

Follow Justice4Poland.com on WordPress.com

All information, data, and material contained, presented, or provided on justice4poland.com is for educational purposes only. It is not to be construed or intended as providing medical or legal advice. Any views expressed here-in are not necessarily those held by justice4poland.com

ENOUGH LIES

DOSYĆ KŁAMSTW

Walczmy z przejawami antypolonizmu

Translate

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Niezłomni.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Niezależne Media Podlasia

Just another WordPress.com site

SKRiBH

zeskrobywanie nieprawdy i czepianie się słów

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wolna Polska – Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Spory o historię i współczesność

Prywatny blog historyczny Bohdana Piętki

Kekusz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

ProstoPoPolsku

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

%d bloggers like this: