Justice4Poland.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Ukraińska uchwała jest zakłamaniem historii


 

Dariusz Kucharski

 

Parlament Ukrainy potępił w czwartek lipcowe decyzje Sejmu i Senatu RP w sprawie zbrodni wołyńskiej, uznając, że określenie jej mianem ludobójstwa jest „upolitycznianiem historii” i przekreśla osiągnięcia wieloletniego dialogu historycznego na ten temat. Z punktu widzenia prawdy historycznej jest to wręcz niemoralna uchwała – skomentował dr Dariusz Kucharski.

Parlament w Kijowie oświadczył m.in., że z żalem, rozczarowaniem i głębokim zaniepokojeniem przyjął decyzje Senatu i Sejmu w sprawie wydarzeń na Wołyniu.

Parlament Ukrainy uważa, że ustanowiony przez Sejm RP Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP (…) jest przejawem upolitycznienia tragicznych stronic ukraińsko-polskiej historii” – czytamy w ukraińskiej uchwale.

Jest to uderzenie w polską rację stanu i trzeba o tym twardo powiedzieć. To nie powinno spotkać się z biernością ze strony polskiego rządu – podkreśla dr Dariusz Kucharski.

Przyjęcie takiej uchwały przez ukraińskich deputowanych nie powinno spotkać się z biernością strony polskiej. Uważam, że powinny być tutaj podjęte kroki i działania, ponieważ naród polski czeka na działania ze strony państwa polskiego, mające na celu obronę dobrego imienia Rzeczpospolitej. Wydaję mi się, że w tym wypadku taka sytuacja jest oczekiwana przez polskie społeczeństwo – wskazuje dr Kucharski.

Ta uchwała może wpłynąć na stosunki polsko-ukraińskie, jednak badania historyczne wskazują, że w tym sporze racja jest po stronie Rzeczpospolitej, a relacje z innymi państwami należy budować na prawdzie historycznej – podkreśla historyk.

Jeśliby uchwała polska, do której odnoszą się Ukraińcy o ludobójstwie dokonanym na ludności polskiej przez Ukraińców, oparta by była na fałszu i kłamstwie, to można byłoby przyjąć, że strona ukraińska ma rację. Natomiast badania historyczne, sprawdzeni i naoczni świadkowie tamtych wydarzeń potwierdzają, że polska strona ma w tym historycznym sporze rację i prawda jest po stronie narodu polskiego. Ta uchwała jest więc działaniem wyłącznie o charakterze politycznym – wskazuje dr Dariusz Kucharski.

Brak jasnych i konkretnych działań przez 26 lat ze strony polskiej skutkuje tym, iż to strona ukraińska podejmuje kroki tak niegodziwe i uderzające w prawdę historyczną w relacjach polsko-ukraińskich – mówi historyk.

Dr Kucharski apeluje do polityków i środowisk historycznych, aby jasno artykułowali nasze racje i stali twardo po stronie prawdy. W tym wypadku po stronie polskich wartości, które prezentujemy.

Wbrew oczekiwaniom ukraińscy deputowani nie zajęli się projektami rezolucji, w których, w odpowiedzi adresowanej polskim senatorom i posłom, proponowano m.in. upamiętnienie “ofiar ludobójstwa dokonanego przez państwo polskie na Ukraińcach w latach 1919-1951”.

RIRM

Źródło: RadioMaryja.pl , 8 września 2016

 

  •     *     *

 

Dariusz Kucharski: ukraińska rezolucja to chęć dewaluacji polskiej myśli historycznej

Radio Maryja
W sobotnie audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja dr Dariusz Kucharski odniósł się do ukraińskiego projektu uchwały o ludobójstwie dokonanym przez Polaków na Ukraińcach. W ocenie dr. Kucharskiego jest to przeciwdziałanie Ukrainy na polską uchwałę o ludobójstwie na Wołyniu i zakłamywanie historii.

W Radzie Najwyższej Ukrainy zarejestrowano projekt rezolucji upamiętniającej (jak to określono) ofiary ludobójstwa dokonanego przez państwo polskie na Ukraińcach w latach 1919-1951. Jej autorem jest deputowany Ołeh Musij.

Jest to ze strony ukraińskiej kontr-działanie – wskazał dr Kucharski.

Jest to działanie mające zdewaluować polskie środowiska historyczne i polską myśl historyczną, które chcą wyjaśnić to, co do tej pory się wydarzyło w relacjach polsko-ukraińskich. Można było przewidzieć to, że nastąpią jakieś działania ze strony Ukraińców po uchwaleniu ludobójstwa na Wołyniu. Ukraińcy będą starali się ratować swoją wizję historii i swojej przeszłości. Mają oni bardzo trudne odniesienie do swojej przeszłości i bardzo często mijające się z prawdą – podkreślił Dariusz Kucharski.

Historyk zaznaczył, że relacje polsko-ukraińskie należy opierać na dwóch biegunach: polityczno-historycznym oraz świadomościowo-duchowym.

Po pierwsze, bardzo silne wsparcie środowisk politycznych polskich dla Ukrainy i ich wejścia do Unii Europejskiej. Jest oczywiście zasadne, aby ich wspierać, ale jest to w pewnym stopniu bezgraniczne i bez merytorycznych podstaw w ramach spojrzenia na przeszłość, relacje historyczne, jak i również gospodarcze. Musimy pamiętać, że wymiar relacji polsko-ukraińskich nie jest to tylko przeszłość, ale przede wszystkim współczesność. Musimy pamiętać, że nadal nie mamy cofniętego embarga na polskie produkty żywnościowe. To jest niesamowicie ważne. Uważani jesteśmy za ambasadorów Ukraińców w Unii Europejskiej, przyjmujemy przychylnie Ukraińców, ale musimy jasno i zdecydowanie patrzeć na relacje w kontekście stosunków międzynarodowych. I po drugie, musimy budować świadomość ukraińską opartą na wiedzy i prawdzie historycznej – powiedział dr Dariusz Kucharski.

Całość „Aktualności dnia” z udziałem dr. Dariusza Kucharskiego [tutaj]

Źródło: RadioMaryja.pl , 7 sierpnia 2016

 

Dariusz Piotr Kucharski

=========================

http://www.polishclub.org/2016/09/08/dariusz-kucharski-ukrainska-uchwala-zaklamaniem-historii/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+PolishClubOnline+%28Polish+Club+Online%29

 

===================

 

LUDOBÓJSTWO PAMIĘTAMY

UKRAIŃCOM ŻYĆ NIE DAMY!!!

 

=====================

 

 

Podobne:

Jedno z najsmutniejszych wydarzeń w historii Polski

Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Kijowie w związku z 25-leciem niepodległości Ukrainy, a przede wszystkim, podpisana tam przez niego deklaracja, była dla mnie jednym z najsmutniejszych wydarzeń historii Polski po przełomie 1989 r.

Czytaj dalej tutaj :

https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/09/07/ukraina-poki-my-zyjemy/#more-8872

 

++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++

 

Zatęsknicie za piekłem!

Przyszli nim kur zapiał…Psy nie szczekały…bo i na kogoż ? Na sąsiada, który nie raz w ciągu dnia u nas bywał? A teraz wszedł tymi drzwiami do mojego domu z resztą sąsiadów. Drzwiami, które otwieraliśmy, aby ich ugościć….. i do tych drzwi mnie przybili…
Abym patrzył, jak moją żonę tną piłą żywcem, córuchnę gwałcą, a na koniec obcinają jeszcze nie rozwinięte piersi…..a ja przybity do tych drzwi wyłem z bezsilności patrząc na cierpienie moich ukochanych.
Chrystus umierał przybity do krzyża w strasznych męczarniach…Ja umierałem przybity do drzwi własnego domu patrząc jak moi sąsiedzi mordują moją rodzinę…Wiem, że moje cierpienie było większe niż Bożego Syna i dlatego moja zemsta będzie okrutniejsza…
Umarłem wtedy patrząc na kaźń moich najukochańszych i na bestialstwo moich sąsiadów – ale wrócę któregoś dnia i odpłacę im za to co zrobili. Nie będzie litości i dla nich jak i dla ich potomków skalanych krwią niewinnych, jak i dla tych, który chcą by moi Rodacy zapomnieli o tej potwornej zbrodni.
Będziecie zdychać po tysiąckroć patrząc na to na co ja musiałem krzyżowany na drzwiach mojego domu. Zmartwychwstanę i wy banderowscy bandyci i wy polskojęzyczni politycy traficie przed mój sąd ostateczny.

Zatęsknicie za piekłem.

Dominik Walkowski
Za Facebook.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Archives

Blog Stats

  • 1,556,964 hits
September 2016
M T W T F S S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Opinie wyrażane w tekstach lub komentarzach pod artykułami publikowanymi na łamach JUSTICE4POLAND są własnością autorów i niekoniecznie odpowiadają opiniom wyrażanym przez nasza Redakcje .

 

 

 

 

 

Follow Justice4Poland.com on WordPress.com

All information, data, and material contained, presented, or provided on justice4poland.com is for educational purposes only. It is not to be construed or intended as providing medical or legal advice. Any views expressed here-in are not necessarily those held by justice4poland.com

ENOUGH LIES

DOSYĆ KŁAMSTW

Walczmy z przejawami antypolonizmu

Translate

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Niezłomni.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Niezależne Media Podlasia

Just another WordPress.com site

SKRiBH

zeskrobywanie nieprawdy i czepianie się słów

Warszawska Gazeta

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wolna Polska – Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Spory o historię i współczesność

Prywatny blog historyczny Bohdana Piętki

Kekusz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

ProstoPoPolsku

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

%d bloggers like this: