Justice4Poland.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

„CUD NAD WISŁĄ” NIE DLA WSZYSTKICH.


 

jablonna-1920-fot-jhi

 

Żydowskie rzępolenie

======================

 

Na portalu Żydowskiego Instytutu Historycznego opublikowano z okazji rocznicy zwycięstwa Polski i powstrzymania Armii Czerwonej w marszu na Europę artykuł nieznanego autora pt. „CUD NAD WISŁĄ” NIE DLA WSZYSTKICH.

Z treści można się domyślać, że społeczność żydowska ma żal do dowództwa Wojska Polskiego, za pozbawienie szansy wykazania się w boju przeciwko sowietom w bitwie warszawskiej 1920 roku.

Autor przypomina o dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, pisze o tym że od ponad 20 lat dzień ten był Świętem Wojska Polskiego, podziela ocenę, że dzięki temu zwycięstwu polscy żołnierze uratowali Europę przed jej zalewem przez Armię Czerwoną.

Autor stawia zarzut dowództwu Wojska Polskiego, że: Jednak nie wszyscy żołnierze Wojska Polskiego mogli obserwować rodzącą się niepodległość Polski z pola bitwy… (cytat za ŻIH).

Jak to obserwować?

Najwidoczniej uznano, że ci co ich internowano nie sprawdzą się w okopach.

Autor ubolewa, że uniemożliwiono (Żydom) obserwowanie rodzącej się niepodległości Polski z pola bitwy. Skoro nie ubolewa nad tym, że rwali się oni do walki a dowództwo udaremniło im szanse polec za Polskę to znaczy, że taki problem nie istniał.

Rozkazem Ministra Spraw Wewnętrznych, którym w tym czasie był gen. Kazimierz Sosnkowski, 16 sierpnia 1920 roku internowano oficerów i żołnierzy pochodzenia żydowskiego.

W obozie dla internowanych w Jabłonnie przebywało około 17 tysięcy Żydów – internowanych poborowych i ochotników, a także żołnierzy i oficerów, wycofanych z frontu (według innych opinii, była to mniejsza liczba; dokładne dane nie są znane). – czytamy w artykule ŻIH.

Zanim nadszedł ten nieszczęsny dla Żydów dzień – dzień ich internowania, 16 sierpnia – czerwona zaraza zbliżała się do bram Stolicy Polski Warszawy. Władze podejmowały szybko wiele istotnych decyzji aby stanąć zwarcie przeciwko nawałnicy komunistycznej ze Wschodu.

W tym czasie z placówki w Paryżu powraca do Warszawy – wcześniej odesłany na misję – gen. Tadeusz Rozwadowski i obejmuje stanowisko Szefa Sztabu Generalnego WP. Przygotowuje plan operacyjny powstrzymania nieprzyjaciela ze Wschodu (pl. nr 8359-III), gotowy do wykonania 6 sierpnia. Zawarty w nim był rozkaz przegrupowania wojsk „z przyjęciem wielkiej bitwy pod Warszawą”, a grupa manewrowa, skoncentrowana w rejonie rzeki Wieprz, „pod dowództwem gen. por. Rydza-Śmigłego miała energicznym uderzeniem zadać klęskę bolszewickim siłom głównym”. Plan ten podpisał „Szef Sztabu Generalnego W.P. /-/ Rozwadowski, generał porucznik”. (Cytat za OWP – Rocznica Cudu nad Wisłą).

Ponieważ łącznik przekazujący w pole plan operacyjny poległ a z ruchu wojsk sowieckich odczytano, że zamiary Wojska Polskiego są im znane, gen. Rozwadowski niezwłocznie wprowadził nowy plan.

12 sierpnia marszałek Piłsudski składa na ręce premiera Witosa rezygnację z pełnienia funkcji Naczelnego Wodza i Państwa po czym opuszcza Warszawę. Premier obawiając się o moralne odczucie takiej decyzji przez społeczeństwo i wojsko, chowa dokument do kasy pancernej i oddaje go Marszałkowi kiedy wraca do Warszawy po zakończeniu działań.

13 sierpnia rozpoczyna się bitwa.

15 sierpnia armie polskie pod Warszawą i nad Wkrą, rozbiły trzy z czterech armii wroga. Decydującą rolę odegrała 5 armia Sikorskiego, która nie dość, że wytrzymała napór 3 armii bolszewickich, to jeszcze zdołała przejść do planowanego kontrataku. Armia Czerwona rozpoczęła odwrót.(Cytat za OWP – Rocznica Cudu nad Wisłą)

16 sierpnia — w najbardziej newralgicznym momencie wojny polsko-bolszewickiej – minister spraw wojskowych gen. Kazimierz Sosnkowski wydał rozkaz internowania oficerów i żołnierzy pochodzenia żydowskiego. (Cytat za ŻIH)

Wróćmy jednak w czasie do miesiąca poprzedniego.

23 lipca 1920 roku, zanim wojska Armii Czerwonej dotarły pod Warszawę, w Smoleńsku Rosyjska Partia Komunistyczna (bolszewików) utworzyła Tymczasowy Komitet Rewolucyjny Polski, Polrewkom (ros. Польревком), który przemieszczał się za nacierającym frontem w pociągu pancernym.

30 lipca Polrewkom ogłosił „Manifest do polskiego ludu roboczego miast i wsi” (autorstwa Feliksa Dzierżyńskiego), który m.in. zapowiadał: utworzenie Polskie Socjalistycznej Republiki Rad, nacjonalizację ziemi, rozdział państwa od Kościoła, wzywał masy robotnicze do przepędzenia kapitalistów i obszarników, zajmowania fabryk i ziemi oraz tworzenia komitetów rewolucyjnych jako organów nowej władzy. (Cytat za Wikipedia.pl). Jednak zwycięski bój Wojska Polskiego pokrzyżował komunistom plany i koncepcja utworzenia na terenie II RP polskiej republiki rad nie została zrealizowana.

Wracając do tematu internowania żydowskich żołnierzy WP to w artykule czytamy również o tym, jak to cały świat się oburzył i przyjął negatywnie decyzje polskiego rządu o odosobnieniu żołnierzy żydowskich.

Przeciwko niej protestowały różne ugrupowania polityczne żydowskie i polskie (między innymi PPS; członek tej partii, wicepremier Ignacy Daszyński, był inicjatorem likwidacji obozu). 

W rezultacie zaistniałej sytuacji, po 25 dniach funkcjonowania, rozkazem z 9 IX 1920 r. obóz został zlikwidowany; wyjaśniono przy tym, iż przyczyną jego utworzenia była konieczność skoszarowania nadwyżki wojska. Później twierdzono, że nie chciano kierować na front ludzi, którzy nie byli w pełni przeszkoleni, co w dużej mierze było wybiegiem. W rzeczywistości, generał Sosnkowski kierował się raczej brakiem zaufania do lojalności Żydów. (Cytat za ŻIH)

Historia lubi się powtarzać. Czy dlatego przebiegły Szimon Peres występując w 2010 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie przekonywał, że nauczanie historii jest niewłaściwe, a studiowanie wojen nie ma żadnego sensu, ani greckich, rzymskich czy napoleońskich.

Zamiaru budowy komunistycznej Polski bolszewicy nie zaniechali. Dzięki spolegliwości Aliantów po drugiej wojnie światowej plan osiągnęli. Nie dokładnie ten, jaki chcieli nam zaserwować Feliks Dzierżyński, Julian Marchlewski, Feliks Kon, Józef Unszlicht w latach dwudziestych.

1 marca 1943 w Moskwie Stalin powołał Związek Patriotów Polskich (ZPP), do zarządu którego podczas czerwcowego zjazdu weszli Wanda Wasilewska (przewodnicząca), Stanisław Skrzeszewski, Stefan Jędrychowski, Włodzimierz Sokorski i Zygmunt Berling. Oni i ich towarzysze na prawie pół wieku przejeli niepodzielnie władzę na terenach Polski. Tysiące patriotów nie chcących pogodzić się z narzuconym system, uznając go za kolejną okupację, zginęło broniąc Ojczyznę przed komunizmem.

W 1950 r. prokurator wojskowy, płk. Helena Wolińska (Danielak) nakazała aresztowanie gen. Augusta Fieldorfa „Nila” – szefa „Kedywu” KG AK. Na podstawie fałszywych dowodów sąd, pod przewodnictwem sędziny Marii Górowskiej vel. Gurowskiej, po 8-godzinej, tajnej rozprawie w kwietniu 1952 r. skazał Generała na śmierć. Sąd uznał za niezbędne „całkowite wyeliminowanie oskarżonego ze społeczeństwa„. Gen. Fieldorfa powieszono 24 lutego 1953 r. w więzieniu na Mokotowie.  (za fieldorf.pl). Nie napisał o łaskę do Bieruta, zabronił tego również żonie; wyjaśnił:

Czy wiesz, dlaczego mnie skazali? Bo odmówiłem współpracy z nimi„.

 

  • Zdjęcie tytułowe pochodzi z cytowanego artykułu z portalu ŻIH.

 

Waldemar Głodek
www.polishclub.org

Literatura:

=========================

http://www.polishclub.org/2016/08/20/16-sierpnia-1920-roku-frontu-wycofano-internowano-17-tysiecy-zydow-sluzacych-wojsku-polskim-bolszewikow-przegoniono-europe-ocalono/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+PolishClubOnline+%28Polish+Club+Online%29

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Information

This entry was posted on August 22, 2016 by in Uncategorized and tagged .

Archives

Blog Stats

  • 1,882,740 hits
August 2016
M T W T F S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Opinie wyrażane w tekstach lub komentarzach pod artykułami publikowanymi na łamach JUSTICE4POLAND są własnością autorów i niekoniecznie odpowiadają opiniom wyrażanym przez nasza Redakcje .

 

 

 

 

 

Follow Justice4Poland.com on WordPress.com
https://reignitefreedom.com/

All information, data, and material contained, presented, or provided on justice4poland.com is for educational purposes only. It is not to be construed or intended as providing medical or legal advice. Any views expressed here-in are not necessarily those held by justice4poland.com

ENOUGH LIES

DOSYĆ KŁAMSTW

Walczmy z przejawami antypolonizmu

Translate

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Niezłomni.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Niezależne Media Podlasia

Just another WordPress.com site

SKRiBH

zeskrobywanie nieprawdy i czepianie się słów

Warszawska Gazeta

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Foliarz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Spory o historię i współczesność

Prywatny blog historyczny Bohdana Piętki

Kekusz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

ProstoPoPolsku

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

%d bloggers like this: