Justice4Poland.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Czy będzie to pierwszy polityczny proces i skazanie księdza po ’89 roku?


Gdzie jest kret? I kto go ujawni?

Aldona Zaorska

Warszawska Gazeta 22 – 28 lipca 2016 r

To pierwsza taka sprawa po ’89 r., nasuwająca jednoznaczne skojarzenia z najgorszymi metodami bezpieki czasu PRL. Po raz pierwszy od 1989 r. prokuratora ściga księdza za treść kazania. Księdzem tym jest oczywiście ks. Jacek Międlar, a kazanie, które ściągnęło na niego kłopoty, wygłosił w białostockiej katedrze podczas Mszy św. dla ONR-u.

Kazanie było mocne, ale nie było w nim ani jednego słowa niezgodnego z teologią, nauką Kościoła i Pismem Świętym. Ksiądz Międlar, przywołując w nim Księgę Wyjścia, czyli historię wyprowadzenia przez Mojżesza z Egiptu narodu żydowskiego, wspomniał to, co wie każdy, kto chociaż raz ją przeczytał – że największym wrogiem Żydów nie był wtedy faraon, tylko ich tchórzostwo – strach przed trudami budowania własnej wolności i niedogodnościami z tym związanymi, a Mojżesz miał wiele kłopotu z okazywaną Bogu i jemu nieufnością Żydów i ich jawnym buntem.

W kazaniu dla ONR-u kapłan wezwał, aby Polacy nie mieli w sobie tego właśnie strachu, jaki wówczas stał się doświadczeniem Żydów.
„Gazeta Wyborcza”, a za nią rozmaite lewackie środowiska, dostały amoku, a na głowę młodego księdza posypały się istne gromy, i została wylana rzeka pomyj. Za jedno wyrwane z kontekstu zdanie. Niestety, niechlubną rolę odegrała w nagonce na księdza Międlara także część kościelnej Hierarchii. Zamiast go wesprzeć, postawić paru teologów, którzy wyjaśniliby sprawę, wysocy rangą księża … stanęli po stronie lewaków. Żałosne, smutne i przykre. Ciekawe, czy czterdzieści lat temu, kiedy za swoje kazania był atakowany ks. Jerzy Popiełuszko, zachowaliby się podobnie?

Prowincjał ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo otrzymał od białostockiej już policji „prośbę” o podanie adresu ks. Miedlara (nie wiemy czy, ani jak, na nie odpowiedział). „Autor” pisma w tej sprawie, komendant Radosław Sidor, nie przywołując żadnego przepisu, który złamałby ks. Międlar, oświadcza jedynie, że działa na zlecenie prokuratury prowadzącej postępowanie „między innymi” w sprawie kazania wygłoszonego przez ks. Międlara w białostockiej katedrze 1 kwietnia 2016.

Zacytowane dwa słowa mają ogromne znaczenie, bowiem wyraźnie wskazują, że białostockie kazanie jest tylko jednym z elementów znacznie szerszego postępowania przeciwko księdzu Międlarowi. O co jeszcze chodzi? Jakie zarzuty prokuratura stawia młodemu kapłanowi? Jakich okoliczności dotyczą? Tego pismo nie wyjaśnia. Nie podaje nawet, jaki przepis miałby naruszyć swoim kazaniem ks. Jacek. Nic. Jego wystosowanie dowodzi natomiast jednego: policja szuka księdza Międlara. Jeśli prowincjał poda jego adres, pewnie doręczy akt oskarżenia, a co najmniej wezwanie na przesłuchanie, na razie jako świadka.

Jeśli nie… Za księdzem może zostać wystawiony… list gończy. A wtedy Policja może wszystko. Może zgarnąć księdza, kiedy będzie jadł obiad u rodziców, szedł ulicą, jechał autobusem, wychodził z kościoła. Od ołtarza go nie odciągną, bo tego nawet ubecy nie robili, chociaż kto wie – może zaczekają po prostu do końca nabożeństwa.

Ksiądz i Justyna

Być może owe „między innymi” dotyczy manifestacji zorganizowanej przez środowiska narodowe we Wrocławiu 27 września 2015 r. Jej uczestnicy (a był wśród nich ks. Międlar) stanowczo sprzeciwili się ściąganiu do Polski islamskich „uchodźców”, zwracając uwagę na niebezpieczeństwo, jakie wiąże się ze ściąganiem hord islamistów, gardzących porządkiem prawnym wszystkich państw, do których zawitali. W zasadzie nie zostało tam więc powiedziane więcej, niż mówi większość polskiego społeczeństwa, sprzeciwiająca się przyjmowaniu „kwot imigrantów”, których chce nam wcisnąć Angela Merkel.

Skąd przypuszczenie, że białostocka policja ściga ks. Jacka Międlara także za tamtą manifestację? Stąd, że aktem oskarżenia została objęta także inna jej uczestniczka – studentka wydziału chemii – Justyna (nazwisko do wiadomości redakcji), której prokuratura postawiła zarzuty z art. 256 § 1 kodeksu karnego. Studentka została oskarżona o nawoływanie do nienawiści wobec muzułmanów.

Tak przynajmniej wynika z aktu oskarżenia, do którego dotarła nasza redakcja. Szokujące jest, że wspomniany akt oskarżenia nie cytuje żadnych słów rzekomo lub faktycznie wypowiedzianych przez Justynę. Jako dowód wymienia natomiast… „wydruk z „Gazety Wyborczej”!
Notatka dziennika, pokazującego ostatnio zdjęcia wykonane zimą, podczas manifestacji KOD, jako zdjęcia wykonane w lipcu, jest dowodem Aktu Oskarżenia! Absurd, skandal i rzecz niedopuszczalna? W normalnym państwie, tak. W Polsce – wciąż to przechodzi. I to podobno po „dobrej zmianie”. Dwa postępowania, wobec dwojga młodych ludzi, stanowiących przyszłość swoich środowisk, oparte m.in. o jakieś artykuliki, w tym pochodzący z podupadającego dziennika, dla którego patriotyzm jest jak rasizm – oto rzeczywistość prokuratury pod rządami PiS.

O co chodzi?

W przypadku Justyny sprawa jest jasna – chodzi o niszczenie środowisk narodowych, sympatii do których dziewczyna nie ukrywa. Nic nowego. Młodzi narodowcy są nieustannie prześladowani, chociaż wątpliwe jest, by którykolwiek z prześladowców zadał sobie trud zapoznania się z ideami, które głoszą. Najwyraźniej także PiS-owi nagonka ta specjalnie nie przeszkadza (czyżby dlatego, że narodowcy stanowczo domagają się ustawowego określenia Rzezi Wołyńskiej ludobójstwem, a PiS „kuma” się z Ukrainą, przechodząc do porządku dziennego nad neobanderowskimi nastrojami w Kijowie?).

Sprawa księdza Jacka Międlara wygląda znacznie poważniej. Oczywiście, młody kapłan jest narodowcem i nigdy nie ukrywał, że najbardziej kocha Boga i Ojczyznę. Można powiedzieć – ideał Kapłana wiernie idącego śladami wielkiego prymasa Wyszyńskiego, który mówił dokładnie to samo – po Bogu najbardziej kocham Polskę – jest za tę swoją miłość bezwzględnie zwalczany.

Dlaczego? Wydaje się, że młody ksiądz oberwał „rykoszetem” i z innego powodu. Komuś najwyraźniej zależy na buncie wiernych wobec Kościoła katolickiego i obecnej władzy zarazem.

Zniszczyć księdza, zbuntować ludzi

Nie wiadomo, czy na prokuratorów są wywierane jakieś naciski (patologia, do której oficjalnie nie przyzna się nikt, a o której nieoficjalnie wiedzą wszyscy). Nie wiadomo, czy o całej akcji przeciwko księdzu Międlarowi wie Zbigniew Ziobro – prokurator generalny (niniejszym go o tym absurdzie informujemy)?.

Niestety, jest tu i druga strona medalu – postępowanie części kościelnej hierarchii. Nieoficjalnie wiemy, że przynajmniej część przełożonych chętnie pozbyłaby się z Polski niepokornego kapłana.

Wiemy, że ksiądz Jacek Międlar, niczym kiedyś ks. Popiełuszko, dostał propozycję wyjazdu za granicę na studia (i to dużo dalej niż do Rzymu). A jeśli mu ta możliwość „nie pasuje”, to dla odmiany – przeniesienie na wiejską parafię, gdzie rzekomo będzie mógł sobie spokojnie „pisać” i „pracować”. Nie żeby w posłudze w małej wsi było coś złego, czy uwłaczającego, ale trudno się oprzeć wrażeniu, że w przypadku ks. Międlara to zwyczajne zesłanie, które ma uniemożliwić mu kontakty z młodzieżą.

Akt oskarżenia wobec ks. Międlara ma więc może na celu prowokację – oto „dobra zmiana” knebluje już nie tylko opozycję, ale także Kościół.
To iście szatański plan, doskonale przygotowany i świetnie obliczony – Polacy od czasu pokazowych procesów księży, od czasu prześladowania ks. Blachnickiego, prymasa Wyszyńskiego, zabójstwa księży Popiełuszki, Suchowolca i Niedzielaka, reagują odrazą wobec każdej władzy, która to czyni.

Ktoś wie, że przyzwolenie lub nawet udział części hierarchii w nagonce na ks. Miedlara jest też najlepszą metodą, żeby odsunąć od Kościoła zwłaszcza młodych, którzy dotychczas byli mu wierni. Ktoś to wie i z rozmysłem wykorzystuje młodego księdza. Sprawa księdza Międlara staje się klinem wbijanym w monolit polskiego Kościoła i probierzem – czy społeczeństwo da się w ten sposób zbuntować przeciwko władzy.

Wszystko to razem wzięte wskazuje, że chodzi nie tylko o uciszenie młodego księdza, ale też o przestrogę dla jego potencjalnych naśladowców i zdyskredytowanie Kościoła, odciągnięcie od niego wiernych i wzbudzenie niechęci do prawicowych władz Polski.

Zasadniczym pytaniem jest więc teraz – gdzie jest kret? I kto go ujawni?

Kto w polskim Kościele powie, jak kiedyś ks. prymas Wyszyński – non possumus?

Czy w Sodomie i Gomorze polskiego systemu prawa znajdzie się chociaż jeden sprawiedliwy?

 

Aldona Zaorska

=========================

http://www.polishclub.org/2016/07/25/aldona-zaorska-kret-go-ujawni/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+PolishClubOnline+%28Polish+Club+Online%29

 

 

Boze Zbaw Polske

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Information

This entry was posted on July 27, 2016 by in Uncategorized and tagged , , , , .

Archives

Blog Stats

  • 1,402,542 hits
July 2016
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Opinie wyrażane w tekstach lub komentarzach pod artykułami publikowanymi na łamach JUSTICE4POLAND są własnością autorów i niekoniecznie odpowiadają opiniom wyrażanym przez nasza Redakcje .

 

 

 

 

 

Follow Justice4Poland.com on WordPress.com

All information, data, and material contained, presented, or provided on justice4poland.com is for educational purposes only. It is not to be construed or intended as providing medical or legal advice. Any views expressed here-in are not necessarily those held by justice4poland.com

ENOUGH LIES

DOSYĆ KŁAMSTW

Walczmy z przejawami antypolonizmu

Translate

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Niezłomni.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Niezależne Media Podlasia

Just another WordPress.com site

SKRiBH

zeskrobywanie nieprawdy i czepianie się słów

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wolna Polska – Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Spory o historię i współczesność

Prywatny blog historyczny Bohdana Piętki

Kekusz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

ProstoPoPolsku

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

%d bloggers like this: