Justice4Poland.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Petycja do Senatu i Sejmu RP


Petycja do Senatu i Sejmu RP o uznanie Stepana Bandery zbrodniarzem.

 

Do:
Senat i Sejm RP

Wiejska 4/6/8
00-902 Warszawa
Polska
+48 22 694 25 00

 

Jest to zupełnie bezpartyjna i prywatna inicjatywa. Zeby uniknąć posadzenia o rzekoma ukrainofobie , z góry przyznam, ze w moich żyłach płynie ukraińska krew. Moja Babcia, która była Ukrainka, pochodziła z Antonówki. Jej bracia wstąpili do OUN-UPA i brali udział w rzezi. Wspomnę również o drugiej Babci, bo jest to istotne. Rodzina mojej drugiej Babci
pochodzi z Krzemieńca. Pierwsze zapiski o jej rodzinie pochodzą z XVI wieku. Urodziła się w Zofjowce, w której w 1942 roku OUN-UPA wraz z Niemcami dokonało masowego mordu na ludności Żydowskiej i w której później samo OUN-UPA dokonało rzezi na ludności Polskiej 1. Lipca 1943 roku.

Najbliższa rodzina Babci zdołała uniknąć rzezi. Została za w czasu ostrzeżona przez życzliwych i przyzwoitych Ukraińców. Uciekła pod Zamość. Niestety jeden z wujków mojej Babci musiał bardzo zdenerwować ‘bojowników’ OUN-UPA, bo pofatygowali się po jego głowę ( dosłownie ) pod Zamość.

Polscy i ukraińscy intelektualiści , dziennikarze oraz politycy wymienili miedzy sobą oficjalna korespondencje pod tytułem : ‘’Wybaczamy i prosimy o wybaczenie.’’

W internecie publikowane są filmy osób prywatnych lub artykuły o takim samym przesłaniu. Problem w tym, ze strona ukraińska i część polskiej strony, zachowuje się tak, jakby nie miała najmniejszego pojęcia o wydarzeniach, które miały miejsce w latach 1939-1947 na terenach zachodniej Ukrainy i Polski południowej. Jak można mówić o wybaczeniu, kiedy argumenty przedstawiane przez obie strony nie maja wiele wspólnego z faktami?

Jak bardzo wiarygodne są przeprosiny ukraińskiej strony, kiedy ogólnie znanym faktem jest przywrócenie Stepanowi Banderze tytułu Bohatera Narodowego Ukrainy przez prezydenta Poroszenkę ( tytuł ten został mu nadany za czasów rządów prezydenta Juszczenki i odebrany za rządów prezydenta Janukowycza )?

Jak bardzo wiarygodne są te przeprosiny, kiedy 8.lipca ( na 3 dni przed rocznica kulminacji rzezi z 11. lipca) samorząd Kijowa podejmuje decyzje o przemianowaniu Prospektu Moskiewskiego na Prospekt Bandery, żeby w ten sposób uczcić pamięć bohatera narodowego? Ja w tym widzę mieszankę cynizmu, gry politycznej , zakłamywania historii przez ukraińskie elity polityczne i intelektualne ( przede wszystkim szefa ukraińskiego IPN-U ) oraz niewiedzy przeciętnych Ukraińców.

U Polaków, którzy ignorują ostatnie wydarzenia na Ukrainie, widzę cyniczna chęć budowania kompromisu za wszelka cenę kosztem polskich ofiar i obywateli. W sojuszu przeciwko ojczyźnie zbrodni i obłudy – Rosji – dogaduje się z jej godnym następcą i naśladowcą – Ukraina. Bulwersują mnie słowa ‘ wybaczamy i prosimy o wybaczenie’ ze strony ukraińskiej i sugestie , ze mieliśmy do czynienia z wojna ukraińsko -polska. Takie sformułowania byłyby do zaakceptowania, gdyby na tamtych terenach miała rzeczywiście miejsce wojna polsko-ukraińska, a nic takiego nie miało miejsca . Owe tereny były okupowane i administrowane najpierw przez ZSRR, a potem przez III Rzesze. Poza tym, nie zapominajmy, ze OUN-UPA nie mordowało wyłącznie Polaków!

Ofiarami padali sami Ukraińcy! Żydzi, Ormianie, Węgrzy, Czesi i inne mniejszości etniczne. Czy na terenach okupowanych przez Niemców miały również miejsce wojny ukraińsko-żydowskie , ukraińsko -ormiańskie? Czy działania Hitlera w Europie można uznać za wojnę żydowsko-niemiecka?

Prawda jest taka, ze Ukraińcy kolaborowali z Niemcami i przyłożyli rękę do Holocaustu. Nie zapominajmy, ze nie tylko SS Galizien wysługiwało się Hitlerowi. Wiele rzezi OUN-UPA było dokonanych we współpracy z SS ( Huta Pieniacka, w której spalono żywcem około 1tys. osób w zaledwie kilka godzin ). Nadzorcami wielu obozów koncentracyjnych byli Ukraińcy ( Demianiuk na przykład ). O tym się nie mówi się na Ukrainie. Takie są fakty. Z mojego punktu widzenia jest to rosyjskie podejście do historii. Relatywizowanie i zakłamywanie. Rosjanie te metody uprawiają w kontekście Holodomoru, Katynia, Paktu Ribbentrop-Mołotow. Według niektórych Rosjan w Katyniu mordowali Niemcy.
Według niektórych Ukraińców rzezi dokonywało NKWD. Wydaje mi się, ze bracia mojej ukraińskiej babci uznali by taki zarzut za potwarz .
Bulwersuje mnie również banderyzacja Ukrainy, która ma miejsce. Nie jest to kwestia marginalna na Ukrainie! Szkoły nazywane są imieniem Bandery. Ulice imieniem Szuchewycza. Kolejne i kolejne pokolenia są chowane w kulcie Bandery i fałszu historycznego. Czerwono-czarne flagi i emblematy (kolory OUN-UPA) są na porządku dziennym. Ba! Sa wręcz mile widziane i pożądane. ‘Bojownicy’ OUN-UPA są wynoszeni na piedestał. Celowo pisze ‘ bojownicy’, bo co to za żołnierz, co ‘walczy’ z nieuzbrojona ludnością cywilna? Dziećmi, kobietami, starcami?

Zupełnie jak ISIS.

Warto nadmienić, ze w czasie rzezi na tamtych terenach nie działały żadne formacje AK, bo albo walczyły w centralnej Polsce, albo były rozlokowywane i przegrupowywane w innych częściach świata. Ofiary nie miały czym się bronic. Nie miał ich kto bronic, bo 27 Wołyńska Dywizja AK została powołana dopiero 20 lipca 1943 roku w odpowiedzi na rzez.

Bestialstwo OUN-UPA jest również godne bestialstwa ISIS. Nie ma w cywilizowanym świecie usprawiedliwienia dla takich czynów.
Odniosę się jeszcze do zarzutów padających w nasza stronę o przymusowej polonizacji tamtych terenów. Polska była germanizowana i rusyfikowana w latach 1772-1918 i potem znów w latach 1939-1945, i Polacy NIGDY nie dopuścili się takich zbrodni.

Organizowaliśmy powstania. Nie mordowaliśmy ludności cywilnej w bestialski sposób. Nie dopuściliśmy się genocydu. Nie kolaborowaliśmy z Hitlerem albo Stalinem. AK podczas II Wojny Światowej nie przyłożyło reki do Holocaustu.
Akcje odwetowe AK wobec ludności ukraińskiej?

Co było akcja, a co reakcja? Co AK miało robić w tej sytuacji? AK wysłało delegacje na rozmowy z OUN-UPA, w której był m.in. polski poeta Rumel.

Co się stola z ta delegacja?

Końmi ich rozerwano i do dzisiaj nie wiadomo, gdzie spoczywają ich zmasakrowane ciała.

Akcja Wisła?

Akcja czy reakcja? Poza tym, nie był to zaplanowany genocyd, a przesiedlenie.

Gdyby AW nie miała miejsca, zginęłoby więcej Polaków. Istotny jest fakt, ze decyzja o AW nie została podjęta przez suwerenny polski rzad. Decyzje podjęli Sowieci.

Postuluje do Senatu i Sejmu RP o uznanie Stepana Bandery zbrodniarzem i o wprowadzenie prawa nakazującego ściąganie z urzędu na terenie RP osób, symboli oraz emblematów promujących lub nierozpowszechniających wizerunek i ideologie Stepana Bandery oraz formacji, która mu podlegała tj. OUN.

Za owa symbolikę uważam m.in. czerwono-czarna flagi lub koszulki z wizerunkiem Stepana Bandery. OUN kolaborowało z Hitlerem. Bandera wykazywał symptomy fascynacji nazistowska ideologia i oczywiste jest , ze do rzezi zainspirowały go działania Hitlera względem Żydów na terenie Europy. Mimo to, sami Niemcy byli przerażeni skala okrucieństwa OUN.
Symbolika związana z Bandera i OUN oraz propagowanie ideologii Bandery i OUN powinny być ściągane z urzędu tak samo, jak ściągane z urzędu są symbolika oraz propagowanie ideologii nazistowskiej na terenach RP.

Z góry dziękuję za podpisy pod moja petycja oraz za rozpatrzenie sprawy.

Niżej podpisany/a:

Marta Tokarska

71-635 Szczecin
autor11952@petycje.pl


http://www.petycje.pl/petycja/11952/petycja_do_senatu_i_sejmu_rp_o_uznanie_stepana_bandery_zbrodniarzem..html

 

 

Bakun o uchwale ws. Wołynia

http://wpolityce.pl/polityka/301824-bakun-o-uchwale-ws-wolynia-nie-ma-tam-slowa-o-potepieniu-ukraincow-nie-ma-slow-konfrontacyjnych-wobec-ukrainskiej-polityki-historycznej-nasz-wywiad

 

 

===========================================

 

 

Zanim zaczniesz wspierac Ukraine naucz sie o Wolynskiej historii

 

 

 

W obronie Polski i polskosci

One comment on “Petycja do Senatu i Sejmu RP

  1. Popieram petycję jako hamulec dla procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który również odwołuje się do antypolskich,bandyckich korzeni w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Information

This entry was posted on July 26, 2016 by in Uncategorized and tagged , , , .

Archives

Blog Stats

  • 1,952,625 hits
July 2016
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Opinie wyrażane w tekstach lub komentarzach pod artykułami publikowanymi na łamach JUSTICE4POLAND są własnością autorów i niekoniecznie odpowiadają opiniom wyrażanym przez nasza Redakcje .

 

 

 

 

 

Follow Justice4Poland.com on WordPress.com
https://reignitefreedom.com/

All information, data, and material contained, presented, or provided on justice4poland.com is for educational purposes only. It is not to be construed or intended as providing medical or legal advice. Any views expressed here-in are not necessarily those held by justice4poland.com

ENOUGH LIES

DOSYĆ KŁAMSTW

Walczmy z przejawami antypolonizmu

Translate

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Niezłomni.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Niezależne Media Podlasia

Just another WordPress.com site

SKRiBH

zeskrobywanie nieprawdy i czepianie się słów

Warszawska Gazeta

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Foliarz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Spory o historię i współczesność

Prywatny blog historyczny Bohdana Piętki

Kekusz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

ProstoPoPolsku

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

%d bloggers like this: