Justice4Poland.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Adam Michnik porównał Chodakiewicza do Hitlera a Grossa do Mickiewicza!


 

Adam Michnik dokonał tego nikczemnego porównania prof. Marka Chodakiewicza do Adolfa Hitlera w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin podczas odbywającej się tam 11 maja debaty.

 

 

Chodakiewicz

================================

Sprawę nagłośnił tygodnik „Najwyższy Czas”, a teraz ludzie świata nauki oraz osoby publiczne z dorobkiem dziennikarskim i historycznym wystąpiły do dyrektora Muzeum Polin z żądaniem przeprosin wobec prof. Marka Chodakiewicza. Fragment debaty z udziałem Adama Michnika opublikowany na stronie facebookowej Najwyższego Czasu:

Bożena Szaynok: Chciałam przypomnieć, że po każdej książce prof. Grossa ukazuję zbiór tekstów, które zbierają całość dyskusji. I to jest coś bardzo ważnego, dlatego, że czytelnik ma możliwość zapoznania się z tym jakie różne opinie w związku z kolejnymi publikacjami prof. Grossa zaistniały. I zarówno wydają ci, którzy są mocno krytyczni wobec prof. Grossa, jak prof. Chodakiewicz, jak również jest zbiór tych wypowiedzi, które są polemiką czy akceptacją tego co proponuje przy opisie przeszłości prof. Gross.

Adam Michnik: Ja jednak bym protestował przeciwko zestawianiu Grossa z Chodkiewiczem, no. Są publikacje, no i co z tego. Są też publikacje… ja nie wiem… i Mickiewicza i Hitlera, no ale jednym tchem, jakby były równoważne, bym tego nie wymieniał.

Bożena Szaynok: Dobrze, to zrobię oddech i… pokazuję co się dzieje w historiografii. Nie mogę powiedzieć, że nie ma historiografii tego, co wydawane jest przez Frondę czy to co jest wydawane właśnie przez prof. Chodakiewicza, bo to są również książki, które istnieją i opisują tę tematykę. To też istnieje w przestrzeni publicznej. To znaczy nie można powiedzieć, że tego nie ma.

Adam Michnik: Ale nikt nie twierdzi, że tego nie ma, tylko to są książki z innej półki. One powinny stać na jednej półce z Protokołami mędrców Syjonu, a nie z książką Grossa.

Głos z sali: Adam, no nie przesadzaj, no.

List w obronie prof. Marka Chodakiewicza skierowany do dyrektora Muzeum Historii Żydów

Polskich Polin, Dariusza Stoli z żądaniem przeprosin: Szanowny Panie Dyrektorze,Historii Żydów Polskich Polin, Dariusza Stoli z żądaniem przeprosin:

Szanowny Panie Dyrektorze,

W dniu 11 maja br. podczas dyskusji odbywającej się na terenie Muzeum Historii Żydów Polskich Polin doszło do haniebnego incydentu. Jeden z jej uczestników, Adam Michnik, posługując się mową nienawiści, w sposób niegodny i zahaczający o paranoję obraził czołowego amerykańskiego historyka pochodzenia polskiego, prof. Marka Jana Chodakiewicza, porównując go do Adolfa Hitlera. Z kolei o pracach prof. Chodakiewicza powiedział: One powinny stać na jednej półce z „Protokołami mędrców Syjonu”. Wyrażamy głębokie oburzenie, że na terenie kierowanej przez Pana placówki takie słowa padły wobec człowieka, który decyzją prezydenta Stanów Zjednoczonych, Georga Busha, został powołany do amerykańskiej Rady Pamięci Holokaustu (US Holocaust Memorial Council), a od 2008 r. jest kierownikiem Katedry Studiów Polskich im. Tadeusza Kościuszki (The Kosciuszko Chair of Polish Studies) na waszyngtońskiej uczelni IWP, jednej z nielicznych instytucji zachodnich prezentujących historię Polski w oparciu o najwyższe standardy naukowe. Przypominamy, że Polin utrzymywany jest przez polskiego podatnika i ma służyć prezentacji żydowskiej kultury i historii, oraz szerzeniu tolerancji i otwartości, a nie podłości, nikczemności i nienawiści skierowanej w wybitnych przedstawicieli polskiego życia naukowego. Wzywamy Pana Dyrektora do oficjalnego przeproszenia prof. Chodakiewicza i poinformowania opinii publicznej o działaniach podjętych w celu niedopuszczenia do powtórzenia się w przyszłości takich haniebnych incydentów, które nie tylko rzutują na dobre imię kierowanej przez Pana instytucji, ale potwierdzają zarzuty jej krytyków, którzy dowodzą, że może stać się ona źródłem konfliktów, wykluczania i mowy nienawiści. Jednocześnie wskazujemy, że zaniechanie powyższych działań może świadczyć o tym, że opisywane skandaliczne i haniebne zachowanie prelegenta nie jest jedynie incydentem, a świadomą polityką kierowanego przez Pana Muzeum.

Prof. dr hab. Roman Dzwonkowski SAC,

historyk, socjolog Prof. dr hab. Marek Kornat,

IH PAN Prof. dr hab. Jan Żaryn, historyk,

senator RP Prof. dr hab. Adam Wielomski,

historyk idei Prof. dr hab. Henryk Głębocki,

historyk Prof. dr hab. Wojciech Polak,

historyk Dr hab. Tomasz Panfil, prof. KUL,

historyk Dr hab. Mirosław Szumiło – historyk,

UMCS Dr hab. Krzysztof Kaczmarski – historyk

Dr hab. Andrzej Zybertowicz, socjolog

Dr hab. Elżbieta Wojcieszek – historyk

Dr Krzysztof A. Tochman – historyk, pisarz

Dr Mariusz Krzysztofiński – historyk

Dr Piotr Gawryszczak – historyk, radny Rady Miasta Lublina

Leszek Żebrowski – historyk, publicysta

Dr Tomasz Sommer – historyk, publicysta

Jan Pospieszalski – publicysta

Dr Tomasz Teluk – publicysta

Dr Jolanta Mysiakowska-Muszyńska – historyk

Dr Wojciech J. Muszyński – historyk

Dr Rafał Łatka – historyk

Dr Rafał Drabik – historyk

Dr Rafał Dobrowolski – historyk

Dr Rafał Sierchuła – historyk Michał Wołłejko – historyk, publicysta

Tadeusz M. Płużański – historyk, publicysta

Stanisław Michalkiewicz – prawnik, publicysta

Krzysztof Wyszkowski – publicysta

Rafał Ziemkiewicz – publicysta

Czytaj więcej na: http://prawicowyinternet.pl/michnik-odlecial-porownal-chodakiewicza-do-hitlera-a-grossa-do-mickiewicza/

+++++++++++++++++++++++++

 

 

W obronie Polski i polskosci

Stop judaizacji Polski

One comment on “Adam Michnik porównał Chodakiewicza do Hitlera a Grossa do Mickiewicza!

  1. Jaka jest i jaka ma być polska polityka historyczna?!
    Psy szczekają a karawana ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ jedzie dalej.Tą strategię opisał Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI.Narzędziem okazuje się być KULT HOLOCAUSTU dla ograniczania ocen krytycznych żydowskiego etnocentryzmu.Doświadczamy procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zaktywizował handel wojną i pokojem poprzez jego militaryzacje.Zbliżyły się do siebie nacje,których mniejszości narodowe,każda na swój rachunek,nie były lojalne wobec Polski w czasie walki ZŁA ze ZŁEM to jest NAZIZMU z KOMUNIZMEM.
    Niezależnie od podziałów,często wręcz dramatycznych LUDY SEMICKOJĘZYCZNE w tym arabowie i żydzi mają wspólny mianownik to jest wrogość do wartości CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ,czytaj GRECKO-RZYMSKIEJ.Musi budzić refleksję teza „ISLAMIZACJA to pusty Koń Trojański żydowskiego terroru.”.W realizacji tej tezy pomocną jest TEOLOGIA JUDEOCHRZEŚCIJAŃSKA.
    W wyniku swobodnego przepływu środków finansowych coraz bardziej okazuje się,że KAPITAŁ ma swoją NARODOWOŚĆ.Na strukturę kapitałową wpływ ma OBIEG PIENIĄDZA,który powinno się prezentować przez analogię do obiegu wody wykonywanego za pomocą wykresu Sankey’a.Racjonalizowanie tego obiegu odbywa się za pomocą ograniczania patologicznych strumieni.
    Pozostawił po sobie Feliks Koneczny POLSKIE LOGOS A ETHOS,do której to książki językiem matematyki trzeba dopisać rozdział o wartościach NARODOWYCH w obliczu trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Archives

Blog Stats

  • 1,556,949 hits
June 2016
M T W T F S S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Opinie wyrażane w tekstach lub komentarzach pod artykułami publikowanymi na łamach JUSTICE4POLAND są własnością autorów i niekoniecznie odpowiadają opiniom wyrażanym przez nasza Redakcje .

 

 

 

 

 

Follow Justice4Poland.com on WordPress.com

All information, data, and material contained, presented, or provided on justice4poland.com is for educational purposes only. It is not to be construed or intended as providing medical or legal advice. Any views expressed here-in are not necessarily those held by justice4poland.com

ENOUGH LIES

DOSYĆ KŁAMSTW

Walczmy z przejawami antypolonizmu

Translate

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Niezłomni.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Niezależne Media Podlasia

Just another WordPress.com site

SKRiBH

zeskrobywanie nieprawdy i czepianie się słów

Warszawska Gazeta

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wolna Polska – Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Spory o historię i współczesność

Prywatny blog historyczny Bohdana Piętki

Kekusz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

ProstoPoPolsku

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

%d bloggers like this: