Justice4Poland.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wyzwolenie Obozu w Oświęcimiu


71 lat temu Sowieci wkroczyli do Obozu Koncentracyjnego w Oświęcimiu bez żadnych walk ani strat w ludziach. Niemcy obóz już opuścili, jak podaje Teresa Sękowska w “Kłamstwie o wyzwoleniu Obozu w Oświęcimiu”.

https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/01/24/klamstwo-o-wyzwoleniu-obozu-w-oswiecimiu/

Nie ma tez wzmianki o Ukraińcach wyzwalających ten obóz, co wskazuje, ze była to fałszywa informacja zwrócona przeciwko Rosjanom.

ScreenHunter_1740 Jan. 28 12.21

Wyzwolenie Auschwitz

Pierwszymi więźniami Oświęcimia byli Polacy ( i fałszowanie historii)

Pierwszymi więźniami Oświęcimia byli Polacy, którzy weszli w skład pierwszego transportu oświęcimskiego , liczącego 728 osób , który przybył 14 czerwca 1940 roku. Byli wśród nich mieszkańcy Jarosławia – Stanisław Ryniak (nr obozowy 31 – pierwszy więzień Oświęcimia) , Mieczysław Popkiewicz (nr obozowy 36), Kazimierz Tokarz (nr obozowy 282) , Wiesław Kielar (nr obozowy 290). Numery 1-30 otrzymali przestępcy kryminalni narodowości niemieckiej przywiezieni do Oświęcimia 20 maja 1940 roku z obozu w Sachsenhausen , którzy objęli funkcje w tzw. „więźniarskim samorządzie obozowym” – a faktycznie obsadzano nimi funkcje: starszego obozu (Lageraltester), blokowych (Blockalteste), porządkowych (Stubendienst), dozorców drużyn roboczych ( Kapo i Oberkapo). Z kolei 22 września 1940 dokonano tutaj pierwszej egzekucji , rozstrzeliwując 40 Polaków za rzekome akty gwałtu i napady na policję niemiecką w Katowicach. Szacuje się że w sumie w hitlerowskich obozach koncentracyjnych znajdujących się na terenie Polski zostało zamordowanych ponad 1 300 000 Polaków ( w samym Majdanku zginęło ich 240 000 ).

Do 1942 roku , a więc do czasu kiedy masowo zaczęli napływać tam Żydzi , Polacy stanowili w Oświęcimiu i w innych obozach – np. w Stutthofie aż 90% – znakomitą większość. W czasie okupacji hitlerowskiej Polacy w liczbie 2 841 000 osób spośród ludności cywilnej i jeńców wojennych , pracowali jako robotnicy przymusowi dla III Rzeszy, natomiast 2 480 000 osób narodowości polskiej zostało wysiedlonych ze swych domostw i gospodarstw. Jak pisze w swojej książce Richard.C. Lukas „Z czasów poprzedzających masowy wywóz Żydów do obozów śmierci , pochodzi raport informatora OSS ( Office of Strategic Serices ) ,że Polacy traktowani są przez Niemców dużo gorzej niż Żydzi.

Zawłaszczanie Oświęcimia tylko dla samych Żydów jest fałszem historycznym.

Po pierwsze byli tutaj więzieni i ginęli ludzie z bardzo wielu narodowości – wymieniając w porządku alfabetycznym -Amerykanie, Anglicy, Austriacy, Belgowie, Bułgarzy, jeden Chińczyk, Chorwaci , Cyganie, Czechosłowacy, jeden Egipcjanin, Francuzi, Grecy, Holendrzy, Hiszpanie, Jugosłowianie , Litwini, Łotysze, Niemcy, Norwegowie, jeden Pers, Polacy, Rosjanie, Rumuni, Słowacy, Szwajcarzy, Turcy, Węgrzy, Włosi i Żydzi.

Po drugie w skład oświęcimskiego kombinatu śmierci wchodził nie tylko macierzysty obóz w Oświęcimiu (założony w 1940 roku), ale także obóz w odległej o 3 km. Brzezince oraz 39 obozów pobocznych na terenia całego Śląska i nawet poza nim. Budowę obozu w Brzezince rozpoczęto w październiku 1941 roku. W 1943 roku na rozkaz Himlera dokonano podziału całego kombinatu oświęcimskiego na trzy obozy:

Obóz Koncentracyjny Oświęcim I (Auschwitz I)
Obóz Koncentracyjny Oświęcim II-Brzezinka (Auschwitz II)
Obóz Koncentracyjny III -obozy poboczne (Ausenlager).

Z dniem 25 listopada 1944 wcielono pod względem organizacyjnym obóz w Brzezince do obozu macierzystego , który nazwano Konzentrationslager Auschwitz, a obóz Oświęcim III przemianowano Konzentrationslager Monowitz (od miejscowości Monowice gdzie dla koncernu IG Farben wybudowano olbrzymie zakłady syntetycznej benzyny Buna-Werke).

Na skutek tych zmian nazw będących w istocie tylko zmianą szyldów, z listy hitlerowskich obozów „zniknął” obóz w Brzezince , osławiony na świecie jako największy obóz wyniszczenia. To właśnie tutaj , a nie w samym Oświęcimiu miała miejsce masowa eksterminacja Żydów.

Natomiast w obozie macierzystym w Oświęcimiu ginęli przede wszystkim Polacy , Rosjanie a także więźniowie innych narodowości. Ale ponieważ nazwa Oświęcimia (Auschwitz) jest na świecie powszechnie znana a Brzezinki o wiele mniej więc postanowiono zawłaszczyć ją tylko dla siebie , odmawiając jednocześnie prawa do niej innym narodom.

=============

http://prawda-nieujawniona.blog.onet.pl/2015/01/27/pierwszymi-wiezniami-oswiecimia-byli-polacy/

Smutna prawda o Auschwitz i Rządzie Londyńskim

Rozmowa z b. więźniem obozu koncentracyjnego w Auschwitz, polskim katolikiem Michałem Ścisłowskim.Rozmowa odbyła się w październiku 2004 roku w Kwaterze Głównej Policji Nowojorskiej podczas Dnia Polskiego Dziedzictwa.

 

Obóz koncentracyjny w Oświęcimiu był niemieckim obozem na okupowanych terenach Polski w tym czasie przez Niemcy hitlerowskie. Nie było polskiej administracji państwowej kolaborującej z okupantem i Polska jako kraj po prostu nie istniała, bo nastąpił kolejny, IV Rozbiór Polski.

http://www.ivrozbiorpolski.pl/

Co roku przy okazji rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu śmierci Auschwitz-Birkenau dochodzą nas wieści o kolejnych przekrętach w zagranicznych media używających fałszywych i krzywdzących nas określeń – „polskie obozy”. Określenia zastępcze dla niemieckich obozów zagłady zaczęły się pojawiać gdy Amerykanie zaczęli wprowadzać swego rodzaju cenzurę. By nie gnębić więcej Niemców za ich zbrodnie zaczęto unikać zwrotu „niemieckie” i zastępować je „nazistowskimi” lub „znajdującymi się na terenie dzisiejszej Polski”. Nie dopuszczano także do publikacji drastycznych zdjęć i filmów z wyzwoleń niemieckich obozów by tym samym nie pogłębiać trudnej w owych czasach sytuacji politycznej. Polska w tej kwestii miała pecha bowiem największy niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau znajdował się na terenie, który po wojnie wszedł w granice państwa polskiego. Polska – mimo że teoretycznie należąca do obozu zwycięzców – nie miała jednak możliwości napisania własnej „bajki” z uwagi na niemal całkowite odcięcie od świata zewnętrznego zafundowane przez sowieckiego okupanta i marionetkowy rząd komunistyczny. Nie mieliśmy też szansy domagania się sprostowań fałszywych informacji i określeń pojawiających się w zachodnich mediach bo po prostu do nas nie docierały. Stąd coraz częściej pojawiające się zastępcze określenie „polskie obozy śmierci” (mające mówić początkowo o lokalizacji obozów) na stałe weszło w narrację i umysły naszych ‘przyjaciół’ z zachodu. Taka narracja utrwalała się przez kilka dekad i trwa do dziś, mimo że polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych interweniuje za każdym razem gdy „polskie obozy” pojawią się w mediach, książkach, filmach dokumentalnych, wypowiedziach polityków itd. Najbardziej zadziwiający w tym wszystkim jest jednak fakt, że polskie władze po 89. roku ograniczały się jedynie do „protestów” czy „interwencji” i NIGDY nie wytoczyły żadnego procesu w tej sprawie.

 

++++++++++++++

+++++++++++++++++++++

ScreenHunter_1729 Jan. 28 09.42

2 comments on “Wyzwolenie Obozu w Oświęcimiu

  1. Każda ZBRODNIA ma swoje : MOTYWY,WYKONAWCÓW i NARZĘDZIA ZBRODNI.

  2. rafzen
    January 29, 2016

    Reblogged this on Gawronski Rafzen's Blog.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Information

This entry was posted on January 28, 2016 by in Uncategorized and tagged , , , , , .

Archives

Blog Stats

  • 1,535,288 hits
January 2016
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Opinie wyrażane w tekstach lub komentarzach pod artykułami publikowanymi na łamach JUSTICE4POLAND są własnością autorów i niekoniecznie odpowiadają opiniom wyrażanym przez nasza Redakcje .

 

 

 

 

 

Follow Justice4Poland.com on WordPress.com

All information, data, and material contained, presented, or provided on justice4poland.com is for educational purposes only. It is not to be construed or intended as providing medical or legal advice. Any views expressed here-in are not necessarily those held by justice4poland.com

ENOUGH LIES

DOSYĆ KŁAMSTW

Walczmy z przejawami antypolonizmu

Translate

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Niezłomni.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Niezależne Media Podlasia

Just another WordPress.com site

SKRiBH

zeskrobywanie nieprawdy i czepianie się słów

Warszawska Gazeta

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wolna Polska – Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Spory o historię i współczesność

Prywatny blog historyczny Bohdana Piętki

Kekusz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

ProstoPoPolsku

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

%d bloggers like this: