Justice4Poland.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Trzej tenorzy, czyli krótko o „Ukrainie”


desertpeace.wordpress.com

Dr Jerzy Jaśkowski

Z cyklu: ”Listy do Wnuczka, L-61

 

 

„Fakty nie przestają istnieć, gdy są ignorowane”.
A. Haxley

 

„Jeżeli wolność słowa cokolwiek oznacza, to oznacza ona prawo do mówienia tego,
czego ludzie nie chcą słyszeć i co chcieliby ukryć”.
Jerzy Orwell

 

 

Kochany Wnuczku!

 

Zapanowała dziwna cisza na temat tego, co się dzieje w tym tworze za-biurkowym, zwanym państwem ukraińskim w sferze gospodarki. Jest to bardzo niepokojący objaw.

Przypomnę, że nigdy nie było państwa ukraińskiego. W maju ubiegłego roku przewodniczący ONZ dwukrotnie:  siódmego i chyba 15 maja powtórzył, że ONZ nie będzie się zajmował sprawą zamieszek na tym terytorium, ponieważ jest to wewnętrzna sprawa Rosji. Zdziwienie więc budzi fakt, że wszelkiej maści, z prawa i lewa, aktorzy sceny politycznej, tak zwykle posłuszni dekretom ONZ-towskim, obecnie usiłują wymazać z pamięci społeczeństwa tą deklarację.

 

Generalnie nie jest to nic dziwnego. Ponad 50-lecie prania mózgów w „komunizmie” doszczętnie zaburzyło system samodzielnego myślenia, tworząc ze społeczeństwa BIOLOGICZNE ROBOTY. Dobrym przykładem jest film „Strażnik czasu”. To przemeblowanie umysłów ludności na obszarze Odry i Bugu nasiliło się szczególnie po 1990 roku.

Wystarczy zadać proste pytanie młodzieży, przed czy po maturze, gdzie był środek państwa polskiego w I Rzeczypospolitej? A tak naprawdę zadaj sobie to pytanie, Dobry Człecze, czy i Ty umiesz odpowiedzieć na nie? Zadaj inne pytanie swoim dzieciom, czy wnukom, na przykład: kiedy wojska sowieckie weszły na teren Rzeczypospolitej w czasie II Wojny Światowej?

Dzisiejsze społeczeństwo nie ma zupełnie pojęcia, kto budował miasta na Podolu, Dzikich Polach, w województwie Kijowskim, czy Brasławskim.

Te miasta na terenie obecnej Ukrainy zakładali Polacy. Gdyby nie nasi przodkowie, to nadal stałyby tam jurty, lub szałasy.  

Podgrodzie założono w 1560, 

Sieniawscy  założyli: 1549 – Kałusz,  1552 – Brzeżany, 1578 Tustań czyli Chrostków, 1576 – Oleszyce, 1676 Sieniawę;

Tęczyńscy założyli: Tarnogórę – 1548, Toporów -1605;

Zamojscy założyli w 1580 – Zamość, 1588 -Krzeszów, 1615 – Rogoźno czyli Tomaszów; 

Żółkiewscy założyli: Brody – 1584, Żółkiew;

Potoccy założyli: Stanisławów, 1553 – Suchosław czyli Jabłonów, 1570 – Potok, 1676 – Tartaków, 1692 – Krystynopol, 1717 Kuty; 

Herburtowie założyli: 1515 – Podkamień, 1538 – Kukizów, 1566 – Dobromil;

Żórawińscy założyli: 1489 Bukaczowce, 1563 Jaryczow, w tym samym okresie – Żórawno; 

Lipscy założyli: 1607 – słynny Bełżec, 1620 – Lipsko;

Łaszczowie założyli: 1503 – Strzemilcze, 1549 – Laszczow dawniej Domanyszew;

Tarłowie założyli: 1570 -Mikołajów, 

Fredrowie założyli: 1580 – Niemirów,

Firleje założyli: 1570 – Firlejów,

Reje założyli: 1547 – Rejowice,

Jordanowie założyli: 1595 – Mikuliniec,

Siermieńscy: 1504 – Pomorzany,

Jazłowieccy: 1559 – Barysz,

Mieleccy: 1548 – Ujście nad Dniestrem,

Maciejewscy: 1557 – Maciejów,

Pileccy: 1569 – Sokołów,

Płazowie: 1615 Płazów.

 

Młodzież nie wie, że Kijów otrzymał prawa miejskie dopiero w 1492 roku od króla polskiego, a na przykład Bydgoszcz otrzymała prawa miejskie już w 1346 roku. To wszystko, to wymazywanie pamięci historycznej, niezbędnej do istnienia narodu, stało się dzięki powszechnemu rządowemu programowi nauczania. Żaden nauczyciel nie uczy myślenia, tylko egzekwuje testy. To jest właśnie BIOLOGICZNY ROBOT.

 

 

Tereny obecnie nazywane Ukrainą zamieszkuje ludność pochodząca z całego Sowietu. Policzmy: obecnie ludność Ukrainy liczy koło 42 miliny. W ciągu ostatnich 100 lat zginęło:

pogromy 1905 – kilka milionów

1914-1918 – kilka milionów

1920-23 – kilka milionów

1933 – 8-10 milionów

1940-44 – 8 -10 milionów

1946/7 – kilka milionów

1954 – kilka milionów

 

Zginęli lub zostali przesiedleni: w sumie to jest koło 35 – 40 milionów ludzi. Tak więc nie ma rodziny na tych terenach, której 3 pokolenia mieszkałyby w jednym miejscu. Mówienie więc o jakimś narodzie ukraińskim w tej sytuacji jest iluzją stworzoną na potrzeby obecnego planu przejęcia bogactw mineralnych tych terenów.

 

Prasa zagraniczna zupełnie inaczej przedstawia sytuację panująca na tych terenach.

 

Brudna wojna w Kijowie , Stephen Lendeman 21.08.2014

Nielegalny rząd faszystowski działa poza prawem.

 

Fałszywe Flagi o Ukrainie. 27.07.2014 

Rząd USA wielokrotnie powtarzał o rzekomej agresji Rosji na Ukrainę, ale jak do tej pory nie przedstawił żadnych dowodów na poparcie swojej tezy. Pod naciskiem dziennikarzy wycofał się z tej tezy. Andrij Parubity założyciel Narodowej Partii Społecznej Ukrainy, faszystowskiej organizacji wzorowanej na nazistowskiej partii Hitlera.

Nowa partia natychmiast nagłaśnia wrogość wobec ludności rosyjskiej i jednocześnie chwali „oligarchów” jako gubernatorów województw. Nie trzeba przypominać, kto został oligarchą w kraju, w którym średnia pensja wynosiła 50 dolarów.

 

Duchy żołnierzy rosyjskich na Ukrainie 01.05.2014.

Departament Stanu i NYT zostały przyłapane na gorącym uczynku fałszowania dowodów rosyjskiej obecności na Wschodniej Ukrainie. Historia jest nie podwójną, ale potrójną mistyfikacją. W całej tej aferze fałszywej flagi bierze udział cała rodzina pani Nudlemann, asystentki Dicka Cheneya, która jest na holu Izraela. „Stowarzyszenie” nosi nazwę PNAC Kagan Family, a więc Donald Kagan, Victoria Nuland, Robert Kagan i Fred Kagan .

 

Bohaterska brudna wojna przeciwko własnym obywatelom. 21 sierpień 2014r.

 

Victoria Nudelman (dziadkowie pani Nuland to Vitsche Nudelman, Meyer Nudelmanjest tą panią, która oficjalnie przyznała się, że USA wydało 5 miliardów dolarów na tą rewolucję lutową i zamach stanu. Co prawda nie wiadomo, czy swoje, czy z prywatnych kieszeni, ponieważ p. Soros twierdzi, że on także od 1989 roku dał 20 miliardów. I pomyśleć, że w Polsce w 1989/90 przeprowadzili taką rewolucję za 100 milionów.

George Soros powiedział w czasie wywiadu w CNN, że to on dał pieniądze na stworzenie Ukraińskiej FUNDACJI:

Pytanie: „Najpierw o Ukrainie, jedną z rzeczy, które o tobie wie wiele osób, jest to, że w trakcie rewolucji 1989 roku, finansowałeś wiele działań dysydenckich grup społeczeństwa obywatelskiego w Europie Wschodniej, Polsce i Republice Czeskiej. Robisz podobne rzeczy na Ukrainie?”

Odpowiedź: „Cóż, założyłem fundację na Ukrainie, zanim Ukraina uniezależniła się od Rosji. Działa ona od tego czasu i odegrała ważna rolę w obecnych wydarzeniach”.

 

Wszystkie fakty wskazują więc jednoznacznie, że zdecydowana większość piszących na rozmaitych forach na temat „Ukrainy”, to użyteczne trolle, lub tituszki na „posadach”. Wszyscy piszą o „Ukrainie” w taki sposób, jakby ona naprawdę istniała. A ten przewrót, który w zeszłym roku zrobił obywatel Izraela, wcale nie jest akceptowany przez mieszkańców tych ziem. Najlepszym dowodem jest fakt, że stanowiska rządowe obsadzono cudzoziemcami. Przykładowo ministrem finansów jest była obywatelka USA, Natalia Jaresko, poprzednio na stanowisku dyrektora NIS, utworzonego przez Kongres w 1990 roku i nadzorowanego przez USA AGENCJĘ MIĘDZYNARODOWEGO ROZWOJU US AID.

P. premier Jaceniuk wysłał p. N. Jaresko do USA po broń i pieniądze, jak donosi prasa z 11 czerwca 2015r. Dziennikarze z sobie tylko znanych powodów zaprzestali zadawania pytań w rodzaju: a dla kogo ta broń i za czyje pieniądze, nie wspominając o korupcji. Wszystko wskazuje na to, że to p.Wiktoria Nuland gra w tej orkiestrze pierwsze skrzypce.

USA zgodziły się wspomóc „Ukrainę” 18 milionami dolarów, co jest kroplą w morzu, w stosunku do wielkości odsetek od zadłużenia. A zadłużenie „Ukrainy” na początku 2015 roku wynosiło ok. 72 000 000 000 dolarów.

 

Natalia Jaresko dobrze się spisała, ponieważ pierwsze z zamówionych 200 Humvees już 25 marca wylądowały w Kijowie. Są to wyjątkowo kosztowne samochody, silnie opancerzone i całość kosztuje 75 milionów dolarów.

Czyli z jednej strony potworne zadłużenie, a z drugiej strony luksusy zbrojeniowe. No, ale kto to niby ma strzelać do ukochanego rządu?

Walki niestety trwają i coraz częściej zmęczona ludność stwierdza, że nie ważne kto jest na fotelu prezydenta, byleby wreszcie zapanował spokój. Czyli przybliża się moment faktycznego podziału tych terenów.

W ubiegłym roku „tylko” 150 dzieci zostało poranionych na pozostawionych  przez walczących minach. Z tego 42 dzieci zmarło, 109 zostało kalekami do końca życia. Wiadomo, że na protezy ich stać nie będzie. Kupują przecież samochody opancerzone dla rządu.

„Rząd kijowski stracił w walkach o Donbas 60% sprzętu bojowego, jak twierdzi prezydent Petro Poroszenko. Stąd wypowiedzi p. Komorowskiego o konieczności dozbrojenia „Ukrainy”, tj. przekazywania jej broni. Stąd planowane wydatki w wysokości 150 miliardów na zakup broni w Polsce.

Do kwietnia 2015 roku z Ukrainy uciekło do Rosji 659 143 mieszkańców, do Białorusi 81 023. Są to oficjalne dane UNHCR, organu ONZ. Do innych krajów uciekło dodatkowo 23 600 osób. Nielegalnie, lub pod pretekstem wyjazdów „do rodziny” na wakacje, wyjechało ponad milion ludzi.

Po co to wszystko?

Przedstawię poniżej tylko kilka danych o sytuacji w rolnictwie. Okazuje sie, że ziemia na Ukrainie jest masowo wykupywana przez podstawiane spółki. I tak, jak podaje Global Research z 14 maja 2015 roku, w 2014 roku już ponad 1.6 miliona hektarów było wykupione przez korporacje zagraniczne. Przykładowo, duńska spółka Trigon Agri wykupiła 52 000 ha, największym udziałowcem w tej rzekomo duńskiej spółce jest JPMorgan Chase, Swedbank. US Securities, Euroclear Bank, JPMorgan Clearing Corp.

Inna spółka Holding Company posiada tylko 33 000 hektarów, AgroGeneration posiada 120 000 hektarów. Co prawda firma jest zarejestrowana we Francji, ale 62% akcji posiada firma Sigma Bleyzer z Teksasu.

 

Można by wymienić jeszcze kilkanaście takich spółek. Przypominam BIOLOGICZNYM  ROBOTom, że to jest zupełnie podobna sytuacje do tej, która kilkanaście lat temu była w Polsce. Takie województwa jak Słupskie, Koszalińskie, Szczecińskie, czy Zielonogórskie, zostały prawie w całości [ziemie popegeerowskie] wykupione. Także na początku byli to Duńczycy i Holendrzy. Te akcje gazetowe z padającymi z głodu i zimna końmi etc. Kto naprawdę posiadał akcje tych spółek, nie podawano.  Ale właśnie to te spółki otrzymywały ziemię popegeerowską, zamiast ją rozparcelować na działki, tak jak w 1945 roku to zrobiono z majątkami polskimi. Stało się to możliwe dzięki zmiękczaniu aktorów sceny politycznej przez fundację Sorosa, który jak widać, został oddelegowany do kierowania Narodowym Bankiem Ukrainy. No, może nie osobiście, ponieważ starszy pan ma już 84 lata, ale jego ulubieńcy. Jak twierdzi p. Soros, jego fundusz dla demokracji dał ponad 20 miliardów od 1994 roku na przemiany w tym kraju. Była to dobra inwestycja. W POlsce taka instytucja nosi nazwę Fundacji Batorego.

 

Veteranstoday.com użył wprost nazwy, że „Ukraina” jest nową kolonią USA.

Dlaczego tytuł artykułu brzmi „trzech tenorów”? Ponieważ było już „Trzech  Muszkieterów”, była płyta z muzyką poważną pod tym tytułem, a na „Ukrainie” jak podaje prasa, występują zamiennie takie pojęcia jak: USA, NATO i UE. Co prawda kryterium NATO nie pasuje do dwu pozostałych, ale miało być 3 tenorów. A szkoleniem najemników ukraińskich już w Jugosławii zajmowało się NATO. W roku 1939 podobnie rozpoczęto szkolenie najemników z „Ukrainy”, którzy od strony Słowacji zaatakowali Polskę.

No, ale kogo dzisiaj obchodzi historia?

 

A więc trochę współczesności. Ostatnio prasa amerykańska podała, że na Florydzie montuje się inteligentne lampy uliczne. Lampy posiadają wmontowane kamery i w czasie rzeczywistym zbierają dane. Po zainstalowaniu oprogramowania PREDIX komputer będzie w czasie rzeczywistym analizował dane osobowe osób rejestrowanych przez kamerę. Producentem lamp jest General Electric. Podobne lampy mają być/lub już są instalowane w Polsce. Ale oczywiście one służą tylko sprawie bezpieczeństwa mieszkańców miast, a nie żadnej inwigilacji.

 

A ja pamiętam czasy gazowego oświetlenia i pana jadącego na rowerze z dużym kijem wieczorem zapalającego takie lampy. I nikt się nie bał o swoje bezpieczeństwo siedząc pod gazowa lampą z dziewczyną. No, ale kto teraz siedzi z dziewczyną na ławeczce?

 

Dr Jerzy Jaśkowski

Gdańsk, 26 lipca 2015

===========================

http://www.polishclub.org/2015/07/27/dr-jerzy-jaskowski-trzej-tenorzy-czyli-krotko-o-ukrainie/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+PolishClubOnline+%28Polish+Club+Online%29

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Information

This entry was posted on July 28, 2015 by in Ukraina and tagged , , , , .

Archives

Blog Stats

  • 1,536,287 hits
July 2015
M T W T F S S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Opinie wyrażane w tekstach lub komentarzach pod artykułami publikowanymi na łamach JUSTICE4POLAND są własnością autorów i niekoniecznie odpowiadają opiniom wyrażanym przez nasza Redakcje .

 

 

 

 

 

Follow Justice4Poland.com on WordPress.com

All information, data, and material contained, presented, or provided on justice4poland.com is for educational purposes only. It is not to be construed or intended as providing medical or legal advice. Any views expressed here-in are not necessarily those held by justice4poland.com

ENOUGH LIES

DOSYĆ KŁAMSTW

Walczmy z przejawami antypolonizmu

Translate

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Niezłomni.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Niezależne Media Podlasia

Just another WordPress.com site

SKRiBH

zeskrobywanie nieprawdy i czepianie się słów

Warszawska Gazeta

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wolna Polska – Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Spory o historię i współczesność

Prywatny blog historyczny Bohdana Piętki

Kekusz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

ProstoPoPolsku

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

%d bloggers like this: