Justice4Poland.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Niebezpiecznie nad polską granicą


13 lipca 2015

Żołnierze / wojsko / separatyści / Ukraina / wojna /

Podczas gdy niejednokrotnie wmawia się nam, że wojna w Donbasie jest niezwykle istotna z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski, kilkadziesiąt kilometrów od polskiej granicy bojownicy Prawego Sektora ścierają się z silami rządowymi. Użyto m.in. helikopterów i transporterów opancerzonych.

Co wymowne walki w rejonie Mukaczewa rozpoczęły się 11 lipca, w rocznicę tzw. „krwawej niedzieli”, rozpoczynającej kulminacyjną fazę rzezi wołyńskiej. Bojownicy odwołującego się do tradycji banderowskiej Prawego Sektora mieli zaatakować jednego z deputowanych, związanego wcześniej z obalonym prezydentem Wiktorem Janukowyczem. Sami bojownicy utrzymują, że zostali napadnięci. W walkach zostali ranni ochraniający polityka policjanci. W odezwie do narodu Prawy Sektor zażądał ich ukarania a w międzyczasie siły bezpieczeństwa urządziły pościg za bojownikami. Prawy Sektor rozpoczął więc budowanie barykad i punktów kontrolnych na drogach, grożąc także wycofaniem bojowników ze wschodu kraju i mobilizacją. Neobanderowcy, którzy według większości polskich mediów uważających się za prawicowe są na Ukrainie środowiskiem marginalnym, ściągają też we Lwowie unijne flagi, zastępując je flagami UPA. Jeden z uciekających bojowników wziął za zakładnika sześcioletnie dziecko, które później jednak wypuścił. Warto dodać, że udało się przechwycić będące w posiadaniu bojówkarzy ciężarówki na polskich numerach rejestracyjnych, pochodzące prawdopodobnie z polskiej pomocy humanitarnej.

Prawy Sektor domaga się obecnie dymisji szefa MSW Ukrainy Arsena Awakowa. To nie pierwszy taki konflikt Awakowa z neobanderowską organizacją. Wcześniej poważne spięcia zrodziło zabicie przez siły bezpieczeństwa Ołeksandra Muzyczki ps. Saszko Biały, aktywisty organizacji, znanego z napadów na instytucje publiczne. Prawy Sektor wielokrotnie nie podporządkowywał się władzom, które jednak dotąd nie zdecydowały się na ostateczną rozprawę z przedstawicielami ugrupowania. Uzbrojeni bojówkarze terroryzują ludność oskarżaną przez nich o sympatie prorosyjskie. W Internecie są nagrania pokazujące także egzekucje dokonywane przez członków organizacji. Oskarżani są oni także o zbrodnie wojenne w Donbasie. To właśnie za sprawą brutalności Prawego Sektora było możliwe zwycięstwo Majdanu w walce z siłami rządowymi. Co istotne, członkowie organizacji opowiadają się za rewizją granicy z Polską.

D.Zakrzewski

źródło:kresy.pl/defence24.pl

========================

http://parezja.pl/niebezpiecznie-nad-polska-granica/

=============================

PROSZĘ PAMIĘTAĆ TEN CYTAT !!!

Banderowski ” święty ” abp. Andrzej SZEPTYCKI w liście do Adolfa HITLERA :
” Widzimy w Panu , niezwyciężonego wodza niezrównanej i sławnej Armii Niemieckiej . Sprawa zniszczenia i wykorzystania bolszewizmu , jaką Pan , jako Fuhrer Wielkiej Rzeszy Niemieckiej przyjął za cel w tym pochodzie , zaskarbia Waszej Ekscelencji wdzięczność całego chrześcijańskiego świata .
Ukraińska Cerkiew grekokatolicka wie o historycznym znaczeniu potężnego ruchu Narodu Niemieckiego pod Pańskim kierownictwem.
Będę się modlił do Boga o błogosławieństwo zwycięstwa , które się stanie rękojmią trwałego pokoju dla Waszej Ekscelencji , Armii Niemieckiej i Niemieckiego narodu “.

Na fotografii ( 1) następca Szeptyckiego – Wozniak święci pomnik ludobójcy Stepana Bandery we Lwowie. Mszę dla oddziałów SS odprawia ” błogosławiony ” Kocyłowski .

3 photos

https://plus.google.com/u/0/113371438982689315735/posts/TnLkwKaiThW?cfem=1

======================

====================================

ScreenHunter_2137 May. 27 21.49BO SIĘ PRZELICZYCIE !

ScreenHunter_2463 Jun. 24 11.29

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Information

This entry was posted on July 19, 2015 by in Bezpieczenstwo graniczne, Roszczenia graniczne and tagged , , .

Archives

Blog Stats

  • 1,459,016 hits
July 2015
M T W T F S S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Opinie wyrażane w tekstach lub komentarzach pod artykułami publikowanymi na łamach JUSTICE4POLAND są własnością autorów i niekoniecznie odpowiadają opiniom wyrażanym przez nasza Redakcje .

 

 

 

 

 

Follow Justice4Poland.com on WordPress.com

All information, data, and material contained, presented, or provided on justice4poland.com is for educational purposes only. It is not to be construed or intended as providing medical or legal advice. Any views expressed here-in are not necessarily those held by justice4poland.com

ENOUGH LIES

DOSYĆ KŁAMSTW

Walczmy z przejawami antypolonizmu

Translate

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC - ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum - p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Rangitikei Environmental Health Watch

Watching our environment ... our health ... and corporations ... exposing lies and corruption

WOLNI SŁOWIANIE

Celem jest wpłynięcie na pobudkę polskich Słowian, abyśmy odzyskali naszą ojczyznę

Tarig Anter on Protect & Reinvent Democracy

Protect Democracy & Expose Western Liberal Democracy

xebola

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, by dobrzy ludzie nic nie robili"

Wirtualna Polonia BIS im. Włodka Kulińskiego

" - Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy."

AdNovum

Prawda zawsze zwycięża

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC - ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum - p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

Paradigm Shift 101

Looking at the world in a different light

WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Strona Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Niezłomni.com

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Niezależne Media Podlasia

Just another WordPress.com site

SKRiBH

zeskrobywanie nieprawdy i czepianie się słów

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wolna Polska – Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Spory o historię i współczesność

Prywatny blog historyczny Bohdana Piętki

Kekusz.pl

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

ProstoPoPolsku

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Wiadomości

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

Connecting true geography and detailed unfolding of wide variety of crimes perpetrated by German/Ukrainian Nazis and jewish bolsheviks of Soviet Union on the Polish nation.

%d bloggers like this: